Zobrazených 1–24 z 110 výsledkov

Albi Albi hra iKnow otázky a odpovede

32.99 
Vedomosti nie sú všetko! Táto dôvtipná hra kombinuje vedomosti so šikovnou taktikou. Uhádnite, ako sa bude dariť vašim spoluhráčom, ale využívajte pritom tiež svoje znalosti. Len ten, kto úspešne zvládne oboje, môže zvíťaziť v tejto hre. iKNOW nie je len obyčajnou kvízovou hrou. Je skutočnou výzvou pre každého, kto očakáva niečo viac. Hra obsahuje 1600 otázok zo štyroch kategórií z celého sveta a 4800 nápovedí, ktoré vám postupne odhaľujú správnu odpoveď. Tieto nápovedy navyše poskytujú hráčom nepreberné množstvo ďalších informácií a zaujímavostí ku každej otázke. Zábava, vedomosti a taktika – to je iKNOW. Hra je kompletne v slovenskom jazyku.

Vydavateľstvo Matice slovenskej Anglicko-nemecko-slovenské pexeso Ovocie, zelenina, predmety, stroje

1.40 
Trojjazyčné pexeso je vynikajúca hračka a zároveň učebná pomôcka pre deti rôzneho veku, predškolákov i žiakov základnej školy. Hravou formou vštepuje najpoužívanejšie pojmy z dvoch najvýznamnejších svetových jazykov, ktoré sú povinnou súčasťou učebných osnov už na základnej škole - angličtiny a nemčiny. Trojjazyčné anglicko-nemecko-slovenské pexeso ponúkame v dvoch vyhotoveniach s rôznymi sériami pojmov a obrázkov. Jedna séria zobrazuje a pomenúva najznámejšie rastliny a rôzne najpoužívanejšie predmety, druhá séria je venovaná zvieratám. Každá séria obsahuje 32 dvojíc, čiže spolu 64 kartičiek. Dvojice sú riešené tak, že na jednej kartičke je (okrem slovenského) anglický názov vyobrazeného objektu, na druhej nemecký. 2. séria: ovocie, zelenina, predmety

Studio Trnka Pexeso Špalíček

2.42 
Pexeso Špalíček je vytvorené z ilustrácií Jiřího Trnku zo známej rovnomennej knižky, ktorá patrí k najobľúbenejším titulom určeným pre najmenších, aj pre začínajúcich čitateľov. Deti môžu pri hre hádať, ku ktorej básničke alebo rozprávke obrázok patrí.

Milanium Hra Kreslo na Olympe

16.00 
Vedomostná hra pre všetkých, ktorí majú radi antické Grécko, jeho mýty a legendy. Kreslo na Olympe je spoločenská vedomostná hra pre všetkých, ktorí majú radi antické Grécko, jeho mýty a legendy. Hra má za cieľ pobaviť, vzbudiť záujem o fascinujúcu históriu antického Grécka, ponúknuť nové poznatky a vedomosti a podporiť spoločenskú komunikáciu. Ponúka výbornú možnosť na trávenie voľného času nielen pre rodiny s deťmi, ale aj pre priateľov rôznych vekových skupín. Je vhodná pre rodiny s deťmi od +12 rokov, pre mladých ľudí, ale aj dospelých, ktorí si radi "oprášia", ale aj doplnia vedomosti o antickom Grécku. Hra má jednoduché pravidlá. Ich oživením a priestorom na taktizovanie je 13 zážitkových políčok, ktoré môžu zásadne zvrátiť postavenie jednotlivých hráčov. Nezvyčajné príbehy "sveta" gréckych bohov, v ktorých dôležitú úlohu zohrávajú aj pozemšťania, sú plné hrdinských činov, nečakaných udalostí, lásky, bojov, zázrakov a po stáročia sú nevyčerpateľnou témou v rozličných oblastiach umenia. Referencie na antické báje sa však často vyskytujú aj v našej každodennej komunikácii vo forme napr. ustálených pojmov a fráz, ktoré automaticky používame zvyčajne bez toho, aby sme si uvedomili, z akého "zdroja" pochádzajú. (Krásna ako Afrodita, jablko sváru, Achillova päta, Amorov šíp, Augiášov chliev). Jedným zo spôsobov, ako verejnosti opätovne priblížiť tento nádherný svet antických gréckych bájí a povestí je spoločenská hra Kreslo na Olympe. Otázky v hre sú zaujímavou kombináciou informácií, ustálených "udomácnených" fráz a zaujímaných zistení, ktoré ľuďom pripomenú, vysvetlia a priblížia svet antického Grécka. Kreslo na Olympe je však okrem obohatenia vedomostí aj výborným prostriedkom na stimuláciu myslenia, kombinačných schopností a posilňuje sociálne väzby v rodinách a iných komunitách.

Grada Domino kresby Jozefa Lady

1.91 
domino; 28 kartiček k vystřižení, podrobný návod ke hře na každém výrobku

DETOA Magnetické puzzle ZOO

21.33 
Veľmi obľúbená hra pre deti, tentokrát so zvieratkami. Výrobok obsahuje magnetickú tabuľku zelenej farby, stojančeky a 44 drevených dielikov s magnetom, z ktorých možno zostaviť rôzne obrázky ako zvieratiek, tak rôznych stavieb, ktoré poznáš zo ZOO. Pomáha rozvíjať jemnú motoriku, predstavivosť a fantáziu detí. Balené v krabici z tvrdého papiera. Nevhodné pre deti do 3 rokov. Obsahuje malé časti. Zdravotne nezávadné.

DETOA Magnetické dieliky Krtko Mini

18.16 
Z drevených farebných dielikov si každý podľa svojej fantázie zostaví obrázky krtka a myšky. V krabici je špeciálna vložka. Na jednu časť možno položiť tabuľku, zvyšok tvoria priehradku, kam si môžete zatiaľ nepoužité dieliky dať. Stavanie je tak možné počas cesty autom, autobusom, vlakom. Menší formát je vhodný na dovolenke - nezaberie veľa miesta. Balené v krabici z tvrdého papiera. Nevhodné pre deti do 3 rokov. Obsahuje malé časti. Výrobok je zdravotne nezávadný.

DETOA Magnetické divadlo Hrad

13.75 
Magnetické divadlo Hrad obsahuje podstavec, dvoje kulisy z tvrdého papiera, dvoje vodiace palice v a 5 drevených figúrok. Balené v krabici z tvrdého papiera. Nevhodné pre deti do 3 rokov. Obsahuje malé časti. Výrobok je zdravotne nezávadný.

Plejády Divoké a jedlé hracie karty

7.00 
Spoznajte divoko rastúce rastliny, buriny a byliny hravou formou. Zahrajte si svoju obľúbenú kartovú hru a naučte sa pritom, ktoré rastliny sú jedlé, ako chutia, ako ich spoznáte, ako ich chutne skonzumovať a čo všetko osožné pre vaše zdravie obsahujú. Ideálne na prechádzky, turistiku, stanovanie, rodinné výlety a tábory v prírode.

DETOA Drevené pexeso ZOO

17.02 
Drevené pexeso s obrázkami zvieratiek zo ZOO pre precvičenie sústredenia a pamäti. Hra obsahuje 24 kusov vo veľkosti 40 x 40 x 5 mm. Balené v krabičke z tvrdého papiera. Nevhodné pre deti do 3 rokov. Obsahuje malé časti. Výrobok je zdravotne nezávadný.

Studio Trnka Drevené kocky Záhrada 12

13.94 
Drevené skladacie kocky s obrázkami bývali obľúbenou hračkou už v 19. storočí, v 20. storočí potom dochádza k veľkému rozkvetu výroby a pamätá si ich z detstva snáď každý z nás. Svoje čaro majú kocky stále, a pretože učia tie najmenšie logickému mysleniu, nemali by chýbať v žiadnej výbave hračiek trojročných až štvorročných detí. V spojení s obľúbenými obrázkami Jiřího Trnku sa stávajú hračkou naozaj hodnotnú a môžu byť krásnym doplnkom Trnková knižky Broučcc. Vyrobené v Českej republike tradičným spôsobom.

Studio Trnka Drevené kocky Chrobáčikovia 12

13.94 
Drevené skladacie kocky s obrázkami bývali obľúbenou hračkou už v 19. storočí, v 20. storočí potom dochádza k veľkému rozkvetu výroby a pamätá si ich z detstva snáď každý z nás. Svoje čaro majú kocky stále, a pretože učia tie najmenšie logickému mysleniu, nemali by chýbať v žiadnej výbave hračiek trojročných až štvorročných detí. V spojení s obľúbenými obrázkami Jiřího Trnku sa stávajú hračkou naozaj hodnotnú a môžu byť krásnym doplnkom Trnková knižky Broučcc. Vyrobené v Českej republike tradičným spôsobom.

Studio Trnka Pexeso Zvieratká

2.44 
Pexeso Zvieratká je vytvorené z ilustrácií Jiřího Trnku, ktoré pochádzajú z knižky Veci, kvety, zvieratká a ľudia pre deti. Pri hre sa menšie deti naučia rozpoznávať zvieratá žijúce na dvore aj v lese. Väčšie deti sa zároveň môžu učiť čítať. Naša príroda, vidiecke statky i malé domčeky sú domovom mnohých. Pripomeňte si aspoň niektoré.

Dino Toys Puzzle Krtko záhradník 12 Dino

5.99 
Doskové puzzle s motívom Krtko záhradník obsahuje 12 dielikov. Veľkosť zloženého obrázka je 31 x 23 cm.

Dino Toys Puzzle Krtko na návšteve 15 Dino

4.99 
Aby sa mohol Krtko s kamarátmi pustiť do výborných koláčov, musí ich posedenie najprv niekto poskladať dohromady. Vaše šikovné dieťa to so skladačkou o 15 diellikov isto zvládne a pritom si ešte precvičí motorické schopnosti a priestorovú predstavivosť.

Altar Jantaris – spoločenská hra

30.70 
Desková hra Jantaris je obchodní strategie pro 3-4 hráče. Ti mezi sebou pomocí různých obchodnických triků a taktických kroků soupeří o získání co nejvyšší prestiže (měřené úspěchem jejich "podnikání"). Uplatní se zde i schopnost vcítit se do uvažování ostatních hráčů.

Altar Colossal Arena – karty

21.93 
Rychlá karetní hra pro 2-5 hráčů světově oblíbeného autora Reinera Knizii. Hráči sázejí na nestvůry-gladiátory a snaží se pomocí svých karet udržet ve hře ty, na které vsadili, a vyřadit ty, na něž vsadili soupeři. Pro české vydání vytvořil ilustrace populární fantasy malíř Jan Patrik Krásný.

Betexa Pexetrio Štáty a ich symboly 2

6.28 
Nové prevedenie obľúbenej spoločenské hry Pexetrio. Pevnejšia krabička a kartičky zhotovené z tvrdého kartónu a so zaoblenými rohmi. Pri hre otáčaj tri kartičky a hľadaj trojice, ktoré patria k sebe! Každá trojica kartičiek je vybavená rovnakým identifikačným znakom. Každá hra obsahuje návod a legendu k danej téme. Hráč, ktorý nájde najviac trojíc, vyhráva. Tieto spoločenské hry sú veľmi obľúbené aj ako didaktické pomôcky. Nevhodné pre deti do troch rokov (nebezpečenstvo prehltnutia malých častí).

Albi Albi hra Slovensko otázky a odpovede

31.99 
Ako dobre poznáte Slovenskú republiku? V tejto vedomostnej hre nájdete 2400 otázok týkajúcich sa Slovenskej republiky a jej obyvateľov. Otázky sú rozdelené do šiestich okruhov: história, kultúra, príroda/veda/technika, geografia, šport a rôzne. Hádžte kockou a pohybujte panáčikom po hracom pláne. Za správnu odpoveď v danom okruhu ziskáte príslušnú kartičku. Aby ste mohli vôbec pomýšľať na finále, musíte získať kartičky z každého zo šiestich okruhov. Vo finále vám vyberá otázku protihráč. Vyhrá iba ten, kto má vedomosti o Slovensku najlepšie. Počas hry si nielen užijete mnoho zábavy, ale taktiež sa o svojej krajine dozviete veľa zaujímavých informácií. Hra obsahuje: 400 kariet s 2400 otázkami a odpoveďami, herný plán, 6 figúrok, 36 žetónov s mapou Slovenskej republiky v šiestich farbách, kocka, pravidlá v slovenčine.

Albi Albi hra Párty Alias

29.99 
Zábavná hra nielen so slovami vhodná na každú párty! Oslavujete? Usporadúvate párty? Párty Alias rozprúdi zábavu! V tejto hre vysvetľujete ostatným spoluhráčom význam slov pomocou iných výrazov, takže používate napríklad synonymá, protiklady a nápovede. Na prémiových políčkach na vás čakajú aj iné úlohy: predvádzanie zvierat či povolaní, hľadanie vhodných rýmov, popisovanie slávnych osobností alebo hľadania čo najviac slov na jedno písmeno. Kto pozná originálnu hru Párty Alias v Angličtine, tak určite ocení zmeny, ktoré sme pre Vás v slovenskom variante pripravili! Hru môžu hrať minimálne dvaja hráči. Tímy sa snažia uhádnuť čo najviac opísaných alebo predvedených slov a prejsť cieľovou rovinkou ako prvý. Hra pozostáva z piatich kategórií. Hra končí keď figúrka niektorého z tímov obehne celý herný plán a vráti sa na štartovacie políčko. Tento tím vyhráva. Hra, ktorá nesmie chýbať na žiadnej párty a rodinnej oslave!

Albi Albi hra Nevinné hrátky pre dvoch

29.99 
Nová edícia Nevinných hrátok prináša zmenu herného princípu a celý rad nových úloh tak, aby sa nedablovali s tými, ktoré obsahujú Nevinné hrátky deluxe. Hra okrem toho obsahuje: 150 kariet úloh, 100 kariet odmien, herný plán, veľkú hraciu kocku, 2 plastové figúrky. Priebeh hry: Každý hráč posúva po hracom pláne svojou figúrkou. Každé kolo musí splniť úlohu danú zónou (intímna, vzrušujúca a vášnivá), v ktorej sa jeho figúrka nachádza. Zároveň hádže kockou a plní jeden z troch dodatočných úloh. Pokiaľ sa hráčovi podarí úlohu splniť, pohne svojou figúrkou o 1 pole vpred. Cestou hráči tiež získavajú karty odmien. Hráč, ktorý dorazí do cieľového poľa ako prvý si môže jednu zo získaných odmien vybrať a protihráč mu ju musí zaistiť. Silné stránky: jednoduchý herný princíp, veľká variabilita, celý rad úloh. V čom sa hra líši od prvej edície? Zmenil sa a skrátil herný plán, takže hra by teraz mala byť rýchlejšia. Taktiež sa vymenila veľká časť úloh.