Zobrazených 1–24 z 399 výsledkov

Čo ženy naozaj chcú – Rachel Carlton Abrams,Douglas Abrams,John M. Gottman,Julie Schwartz Gottman

9.49 
Odhalené tajomstvá myslenia žien a odporúčania pre mužov, ktorí ich chcú pochopiť a šťastne s nimi žiť. Po viac ako štyridsaťročnom výskume došiel uznávaný svetový expert na vzťahy John Gottman a jeho spolupracovníci k ohromujúcemu, ale v praxi mnohokrát overenému záveru – muži sú tí, ktorí držia v rukách kľúč k vzťahu. Autori svoje tvrdenia stavajú na množstve výskumov, príkladoch z vlastnej praxe a poznatkoch o hormonálnych procesoch v tele ženy, ktoré ju ovplyvňujú oveľa výraznejšie, ako si akýkoľvek muž dokáže predstaviť. Kapitoly sú chronologicky zoradené tak, aby ste s knihou skutočne prechádzali celým svojím vzťahom a dozvedeli sa, ako ženu zaujať, osloviť a pozvať ju von, o čom sa s ňou rozprávať na prvom rande a kam ju naň vziať, ako ju pochopiť a uspokojiť fyzicky aj emocionálne a vďaka čomu sa dá vybudovať šťastný dlhodobý vzťah.

Kámasútra – Kolektív autorov

11.83 
Vyskúšajte všetky polohy... Vychutnajte každé potešenie... Znovuobjavte starovekú rukoväť exotickej zmyselnosti upravenú pre moderných milencov. Každú pozíciu, bozk aj pohladenie nájdete na ilustráciách, ktoré vás budú inšpirovať a privedú vás k extáze. Prežite nadpozemské potešenie vďaka najslávnejšiemu manuálu sexu na svete!

Sex jako cesta k Bohu – David Deida

12.90 
Oblíbený a provokativní autor David Deida ukazuje v knize „Sex jako cesta k Bohu“ posvátný rozměr milování. Naučíte se vědomě pěstovat schopnost otevřenosti a jednoty a sex prožívat tak, aby byl vyjádřením vašeho skutečného já. Vnímali jste sex dosud jenom jako fyzický akt? Pak vězte, že může být uměním, modlitbou a splynutím s nekonečnou láskou – nahou, neohroženou, syrovou a naprosto otevřenou. „Při sexu si dejte pozor, aby se vaše pozornost nezúžila na příliš dlouhou dobu. Je snadné soustředit se na vztyčenou bradavku, šťavnatý polibek nebo rozvášněné genitálie. Je snadné omezit vědomí na to, čemu věnujeme pozornost. Jenomže vědomí, které je vaší nejhlubší pravdou, představuje mnohem víc. Lahodnost sexu vás nemusí rozptylovat od hloubky vašeho bytí, ale může pro vás být bránou k tomu, abyste ho cítili hlouběji. Sex vám může uvolnit bloky energie v těle a emocích a osvobodit vaši pozornost od světských záležitostí, abyste mohli cítit, co je skutečné a hluboce pravdivé – skrznaskrz. Blaženost, potěšení, rty a přirážení jsou dobré. Jsou to ale jenom prchavé okamžiky, které mizí stejně, jako zmizel veškerý váš dosavadní sex. Když jste v sexu právě v nejlepším, snažte se rozeznat, co je trvale pravdivé, co je vždycky hloubkou tohoto okamžiku. Milujete se prostřednictvím svých těl, nikoli svá těla: ta jsou pouze prostředky, skrze něž cítíte a vyjadřujete svoji nejhlubší pravdu, svoji nespoutanou otevřenost, božskou přirozenost, lásku, jíž ve skutečnosti jste.“

Láska a úcta – Emerson Eggerichs

10.36 
Žena má jednu dôležitú potrebu – musí cítiť, že ju manžel miluje. Ak je táto jej potreba naplnená, je šťastná. Muž má tiež jednu dôležitú potrebu – musí cítiť, že si ho manželka váži. Keď je táto jeho potreba naplnená, je šťastný. Ak niektorá z týchto potrieb naplnená nie je, situácia začína byť kritická. Kniha Láska a úcta vám ukáže, prečo na seba manželia reagujú negatívne a ako sa dajú vzájomné konflikty vyriešiť. Kniha vychádza z mnohoročnej poradenskej praxe a vedeckého skúmania. Práca Dr. Emersona Eggerichsa dokázala v nespočetných prípadoch zmeniť spôsob, akým spolu manželia hovoria, ako o sebe zmýšľajú a ako sa k sebe správajú.

Existuje vůbec žena? – Dario Salas Sommer

8.46 
Autor z Chile, ktorého jednu knihu sme už vydali (Mágové promlouvají), venuje toto pojednanie ženám. Prináša nový pohľad na podstatu ženy, na jej vnútorný svet, sexuálnu povahu, typické správanie aj úlohu v spoločnosti. S láskou a úctou sa pokúša odpovedať na otázku, čo je to vlastne skutočná ženskosť alebo čo je tým ideálom, o ktorý by sa mala každá žena snažiť. Ponúka žene nový pohľad na seba samú, ukazuje jej cestu rozvoj jej vnútorného sveta a tvrdí, že tak dokáže dosiahnuť tie najodvážnejšie ciele. Podľa jeho vlastných slov kniha neprináša recept na to, ako byť ženskejšia, ale skôr sa zameriava na schopnosť ženy rozmýšľať, chápať a tvoriť si vlastný názor. Autor začína „ kritikou“ dnešných žien. Väčšina žien sa orientuje na vonkajšie hodnoty. Skrýva sa za ne kvôli popieraniu vlastnej ženskosti, čo mu privádza k imitácii mužskej úlohy. Vidno to napríklad na ženských časopisoch: tie budia dojem, že sa celý život žien odohráva medzi krémami, oblečením a bojem s váhou, prípadne snahou byť čo najlepšou matkou. Ako keby nebolo nič dôležitejšie, ako byť pekná a mať deti. Ďalej potom zaujímavo a podrobne rozoberá podstavu ženskej energie, sexuality, vnímania aj myslenia. Celé toto jeho pojednanie pritom vychádza aj z aktuálneho prieskumu moderných žien rôznych vekových aj sociálnych kategórií. Sommerove názory vás možno prekvapia, ale aspoň niektoré iste aj inšpirujú.

Sex v lidském milování – Eric Berne

16.99 
Kniha je založena na autorových přednáškách, které měl v roce 1966 na Kalifornské univerzitě. Autor zde svým typickým esejistickým, humorným a místy prostořekým způsobem pojednává o sexualitě ze všech možných úhlů: o tom, jak hovořit o sexualitě, jak zacházet s obscenitou, jakým způsobem provádět sexuální výchovu, o orgasmu, o používání a zneužívání sexuálních orgánů, o vztahu sexuality k vědě, náboženství, zdraví, etice, estetice, intimitě či manželství. Velká část knihy je věnována vztahu sexuality a transakční analýzy, takže autor s pomocí schémat rozebírá analýzu sexuálních transakcí v různých typech vztahů, pojednává o sexuálních hrách a scénářích. Eric Berne (1910–1970) byl světoznámý americký lékař, psychiatr a psychoterapeut, tvůrce transakční analýzy. Portál vydal jeho knihy Jak si lidé hrají a Co řeknete, až pozdravíte.

Svadba a iné slávnostné príležitosti – Kolektív autorov

12.26 
Svadba a iné slávnostné príležitosti je nezvyčajná publikácia, ktorá nemá zastúpenie na našom trhu, i keď kníh s touto tematikou je isto viacero. Nie je len obyčajným návodom na použitie, i keď tu nájdete množstvo praktických tém k príprave svadby, cirkevných slávností, stužkovej a ďalších rodinných udalostí. Okrem rád, ktoré vám pomôžu vyriešiť nejednu dilemu okolo náročných príprav svadby a osláv, tu nájdete tipy na nezvyčajné, a pritom esteticky hodnotné svadobné pozvánky, výzdobu, pohostenie, mejkap, účesy a šaty nevesty, ale aj tipy na darčeky. Budúce nevesty tu nájdu skvelý praktický návod, ako sa starať o svoje telo a vizáž, aby boli v deň D tými najkrajšími. Viete o tom, ako si pripraviť harmonogram krásy? Pomôckami, ktoré isto mnohí ocenia, sú aj svadobný bontón a svadobné zvyky, z ktorých rôzne tiež môžete zakomponovať do vašej životnej udalosti. Rady a odporúčania, i to, čo je potrebné vybaviť, tu nájdu aj snúbenci, ktorí plánujú obrad v zahraničí alebo si berú cudzinca. Kniha Svadba a iné slávnostné príležitosti je originálnou a cennou aj vďaka obrazovému materiálu v hlavnej kapitole, venovanej svadbe. Zaujímavým momentom knihy, ktorý nepochybne ocenia všetci potenciálni čitatelia, je prelínanie sa nádherných atmosférických fotografií s realitou – odporúčaniami a povinnosťami, ktoré je treba vyriešiť, aby bola vaša svadba skutočne podľa vašich predstáv. A to po všetkých stránkach, i tej finančnej. Svadobný fotograf je nesmierne dôležitou súčasťou každej svadby, preto sme sa rozhodli na ilustrovanie tejto knihy prizvať známeho svadobného a rodinného fotografa – Jána Plachého. Tento pán fotograf bol v roku 2014 zaradený medzi TOP 100 svadobných fotografov sveta a v tom istom roku získala jedna z jeho fotografií pozíciu medzi TOP 10 svadobnými fotografiami na svete v súťaži Hasselblad Masters. V publikácii máte možnosť vidieť mnohé z jeho najkvalitnejších diel. Veríme, že atmosféru, ktorú knihe dodávajú vďaka svojej umeleckosti a originalite, oceníte a poteší vás – či už svadbu ešte len chystáte, alebo už ste svoj veľký deň zažili. Táto publikácia je ideálnym darčekom pre všetkých svadobných “čakateľov”.

Rozbouřený mozek dospívání, teenageři a jejich výchova – Daniel Siegel

13.35 
Puberta dává často zabrat dospívajícím dětem i jejich rodičům. Daniel J. Siegel, zakladatel oboru interpersonální neurobiologie, přichází ve své další knize s novým pohledem na toto „nesnesitelné“ období, v němž nejednou dochází k vzájemným nedorozuměním. Nepovažuje dospívání za problém, který je potřeba vyřešit, ani za náročnou vývojovou fázi, kterou je nutné přetrpět. Vysvětluje, že dospívání je obdobím nesmírné kreativity a mnoha možností. Na základě nejnovějších poznatků o mozku a jeho vývoji nabízí rodičům i „puberťákům“ účinné nástroje pro rozvoj osobnosti a individuálních schopností, pro celkové zklidnění a soustředění a také pro lepší pochopení sebe samých i svého okolí. Tento návod, jak zachovat dobré vztahy mezi rodiči a dětmi a žít i nadále spokojeným životem, nepochybně využije každá rodina.

Ako prekonať neveru – Douglas K. Snyder,Donald H. Baucom,Kristina Coop Gordon

15.11 
Kniha neobyčajnej múdrosti, citlivého prístupu a praktických rád od skvelého tímu terapeutov a výskumných pracovníkov vás bude sprevádzať počiatočnou traumou, aby ste dokázali pochopiť, čo sa stalo a prečo, než sa rozhodnete, ako ďalej. Táto citlivá kniha vychádzajúca z jediného programu, ktorý bol odskúšaný a overený ako program na zmiernenie ničivých emócií vyvolaných neverou ponúka oporu a odborné rady tímu párových terapeutov, ktorí za svoju prácu získali viacero ocenení. Ak chcete zostať s partnerom, nájdete reálne tipy na opätovné vybudovanie manželstva a obnovenie dôvery. Tento múdry sprievodca ponúka premyslený, zrozumiteľný a optimistický program pre dvojice, ktoré prechádzajú krízou nevery. Ale nech sa už vyberiete ktoroukoľvek cestou, kniha vám poskytne účinný návod, ako sa zotaviť, ukončiť pretrvávajúcu traumu a rozvíjať zdravšie vzťahy v budúcnosti.

Nikdy nespi sama – Alex Schiller

5.08 
Neztrácejte nejlepší léta vašeho života tím, že budete bázliví a průměrní. Právě teď je čas překonat vaše zábrany, změnit váš život a stát se výjimečným člověkem! Dr. Alex Schiller vám skrze tuto knihu pomůže stát se tím nejkrásnějším a nejsilnějším já, abyste se už nikdy více necítili osamělí a nadržení. Abyste totiž pro sebe našli ten pravý protějšek, musíte se jím sami stát! Stačí jen následovat 9 principů obsažených v této knize a nakonec odhodit pouta a stát se pány svého sexuálního osudu. Právě od tohoto momentu již nikdy nebudete spát sami!

Taková normální oběť – Pavel Špatenka

9.82 
Sevřeni v náruči oběti si připadáme bezcenní, nemilovaní, neschopní a nezajímaví. Trpíme často vysokým stupněm citové závislosti, depresemi, nejistotou, úzkostmi, strachem a často se nedokážeme rozhodnout tam, kde to pro jiné není problém. Nejhorší na tom však je, že většinou ani nevíme, že hlavní příčinou je výchova a neznáme způsob, jak se z náruče oběti vymanit.

Sedm principů spokojeného manželství – John M. Gottman,Nan Silver

19.81 
Pokud vám záleží na vašem manželství či vztahu, je tato kniha přesně pro vás. Každý pár má co zlepšovat: víte ale, kde začít? Ať už se nacházíte těsně před rozvodem, nebo prostě cítíte potřebu na vašem vztahu zapracovat a prohloubit jej, Sedm principů je tu pro vás. Sedm principů spokojeného manželství je vyvrcholením celoživotního díla významného amerického psychologa Johna Gottmana. Jeho tera-peutická praxe a desítky let probíhající pozorování stovek párů vedly Gottmanův tým k odhalení sedmi základních principů, typických pro úspěšné dlouhodobé vztahy. Tyto principy lze použít jako lék na pokulhávající vztah. Díky vědeckému přístupu a srozumitelnému výkladu je toto druhé přepracované vydání knihy zlomovým milníkem v publikacích o vztazích. Kniha obsahuje i praktická cvičení, jejichž účinnost může být pro čtenáře knihy dokonce vyšší než efektivita běžné manželské terapie. Dozvíte se například také: - proč je základ většiny párových terapií („komunikace, komunikace, komunikace“) pouhým mýtem - že některé problémy je lepší dát k ledu a vůbec je neřešit - jak lze předpovědět rozvod na základě 15minutového rozhovoru manželů (s 91% spolehlivostí) - že největší zabijáci vztahu jsou kritika, pohrdání, defenzivnost a zazdívání - jak lze výsledek hádky předpovědět do tří minut - proč hádku smí vyhrotit žena, ale nikdy ne muž - jak najít nejslabší místa ve vztahu a jak na nich programově pracovat - že lze někdy zachránit i manželství na hranici krachu (a jak na to) John M. Gottman, Ph.D. je emeritním profesorem psychologie na Washingtonské univerzitě a jedním z nejcitovanějších odborníků v oblasti výzkumu rodiny a manželství na světě. Za svoji práci obdržel řadu prestižních ocenění. Časopis Psychotherapy Networker jej nedávno označil za jednoho z deseti nejvlivnějších psychoterapeutů za poslední čtvrtstoletí. Je zakladatelem Gottman Institutu. Žije na Orcas Island.

Szexbeszéd – David Cohen

9.84 
Ha az ember nem világtól elvonult remete vagy született életművész, bizony törheti a fejét, hogyan hozzon össze egy randit azzal, aki tetszik neki, miképp hódítsa, sőt tartsa meg azt, akibe belezúgott. David Cohen könyve arra tanít, hogy a vonzás és választás titkai sok vonatkozásban igenis megfejthetők. Bárki "dekódolhatja" a másik fél egyszerűbb-összetettebb jelzéseit: a mimika, a szemrebbenések, a kéz- és testtartás szavak nélkül is sok mindenről árulkodik. A Szexbeszéd, ez a rendhagyó nyelvkönyv segít elsajátítani - és értelmezni - a párkapcsolat, a szerelem és a szexualitás korántsem egyszerű testbeszédét.

Az alfa-nő párra lel – Kolektív autorov

8.48 
Egy sikeres nő folyton azt hallgathatja, hogy karrierje szárnyalásával egyidejűleg le is mondhat a házassággal, családdal kapcsolatos álmairól. "Ne higgy a negatív jóslatoknak!" - tanácsolja dr. Sonya Rhodes, a neves párkapcsolati terapeuta. A statisztikák szerint napjaink alfa-nőjéből - aki ambíciózus, magabiztos és szorgalmas - aligha lesz vénlány. Éppen ellenkezőleg; a genderszerepek újragondolásával a nők minden eddiginél jobb párkapcsolatokat alakíthatnak ki. Több mint harmincévnyi klinikai pszichológusként szerzett tapasztalatával dr. Rhodes abban segít a nőknek, hogy megtalálják a szerelmet egy olyan férfi oldalán, aki méltányolja vezető erejüket, egyszersmind kiegészíti őket. Ez a könyv nemcsak romantikázni tanít, hanem rávilágít társadalmunk drasztikus változásaira is, amelyek akár nagyobb hatalmat és befolyást adhatnak a nőknek magánéletükben és karrierjükben egyaránt. Dr. Sonya Rhodes azt tanácsolja korunk alfa-nőinek, hogy lépjenek át a túlságosan is versenyszellemű, domináns alfa-hímeken a kommunikatív, felelősségteljes és együttműködő férfiak kedvéért. Mint ahogyan az alfa-nők sem mind követelőző hárpiák, úgy a béta-férfiak sem egytől egyig passzív, puhány alakok. Állítását alátámasztandó - miszerint a két típus valamilyen mértékben majdnem mindenkiben jelen van -, dr. Rhodes átfogó személyiségtesztet alkotott, amely megmutatja, hol helyezkedünk el az alfa/béta spektrumban. Ennek az iránytűnek a segítségével a nők több lehetőség közül választhatnak, hogy a lehető legjobb döntést hozzák a párválasztásban.

Jak přežít nevěru – Christophe Fauré

14.69 
Stačí jedna SMS, a nevěra vyjde najevo. Po jejím odhalení dochází v manželském nebo partnerském vztahu ke zraněním a nastává „emocionální tsunami“. Otřes prožívá zrazený partner i ten, kdo se nevěry dopustil. V okamžiku se partnerský pár ocitne na rozcestí a je postaven před množství otázek: Co se v našem vztahu stalo, že jsme dospěli až sem? Co uděláme? Zůstaneme spolu? Rozejdeme se? Jak se pochopit? Jak se zachová jeden a jak druhý? Najde ten oklamaný znovu důvěru? Bude ji chtít a umět získat? Je možné odpustit? Je možné zůstat spolu? Za předpokladu, že to tak oba partneři chtějí, je možné ztracenou důvěru opět získat a nerozejít se. Obnovení vztahu však vyžaduje oboustranné velké úsilí a hlavně čas. Autor neobviňuje, nemoralizuje, ale pomáhá pochopit a analyzovat situaci jednoho i druhého i to, proč pár dospěl až do této situace. Dává podněty k přemýšlení a k posouzení, za jakých podmínek by bylo možné, nebo kdy naopak není možné, aby každý „rekonstruoval“ sám sebe a došlo k obnovení vztahu.

Láska v nové době – Gerti Samelová

2.19 
Vztah mezi pohlavími již dlouho prochází zásadní změnou a budoucnost pravděpodobně přinese nový druh vztahu muž vs. žena – čistou bezpodmínečnou lásku, která vyvěrá přímo ze srdce. Je radikální a nekompromisní, protože dovolí cokoliv, co je způsobeno jinými motivy. Láska je charakteristickým rysem, potravou a podstatou budoucích spojení. Předchozí knihy o lásce se zabývají konvenčními problémy a pokouší se najít možné řešení. Tato kniha je však jiná – obsahuje vizi. Ukazuje lásku budoucnosti, ve které se lze orientovat. Téměř každé druhé manželství je nyní odsouzeno k zániku, protože je založeno na tradicích, hodnotách a myšlenkách, které již nejsou pro současný život vhodné. To, co potřebujeme více než cokoliv jiného, je návod na lásku nové éry!

Jak žít a přežít manželství – Rob Parsons

6.65 
„Žena si bere muže s úsměvnou představou, že ho změní, a on ji s pošetilou myšlenkou, že bude stejná.“ „Mluvil jsem o manželství s více než stovkou tisíc lidí různých kultur, dostávám tisíce dopisů. Nemám naprosto žádné iluze o obtížích, které člověk v manželství zažívá. Odložme tedy masky. Jediné, co pomáhá dělat kroky kupředu, je upřímnost a vědomí, že nejste jediní na světě, kdo je v podobné situaci. To, čím procházíte, prožili i jiní, a některým z nich se podařilo znovu najít lásku, kterou považovali za navždy ztracenou. Zaměříme se společně na deset konkrétních cílů. Pokud vaše manželství funguje dobře, posílí ho to; pokud procházíte obdobím krize, mohou ve vašem manželství nastarovat potřebný obrat k lepšímu. Obojí je důležité, prvně jmenované je však podle mého názoru spíše z kategorie výjimečných úkazů.“

Muž a žena (česky) – OSHO,Zuzana Šestáková

5.61 
Krásne, múdre myšlienky o vzťahoch, láske, sexe, intimite, manželstve a skutočnom partnerstve. Osho vysvetľuje základné rozdiely mužskej a ženskej energie. Okrem toho, že nás inšpiruje k hlbokému pochopeniu a skutočnému spojeniu, privádza nás aj bližšie k sebe samým. Lebo len vnútorne vyspelý a prebudený človek dokáže vytvoriť kvalitný, kreatívny vzťah. Rozpráva sa tu o podstate muža a ženy poeticky, filozoficky, ale tiež pragmaticky a s humorom. Výstižne a vtipne, s pomocou príkladov z bežného života, popisuje odlišný spôsob vnímania, cítenia, myslenia aj jednania muža a ženy. Pritom sú tieto dva opačné póly určené na to, aby sa navzájom vyvažovali a spájali. Vzťah muža a ženy je záhadný, zvláštny, často náročný, a predsa životne dôležitý; pre väčšinu ľudí je to niečo, čo stále riešia, chcú, skúšajú a skúmajú. Čítanie tejto knihy môže takéto skúmanie a túženie obohatiť, inšpirovať a určite aj podstatne zlepšiť. Pochopenie je predsa prvým – a možno najdôležitejším – krokom k zmene a rastu.

Na vlně života – Anatolij Někrasov

8.73 
Zajímavé, originální a mnohdy i radikální vysvětlení, jaké principy působí ve vztahu muže a ženy, při zakládání rodiny, početí dítěte, uzavírání manželství a utváření intimních vztahů. Duše se rozhodne narodit se na tento svět, pak zde postupně roste a prochází zákonitým vývojem. Základem je vztah muže a ženy, jejich příprava na rodičovství. Následuje popis jednotlivých životních etap: od narození do 7 let, poté 7 –12, 12 – 17, 17 – 27, 27 – 33, 33 – 40, 40 – 60 a 60 – 85 let. Autor probírá různé úkoly člověka v těchto rozdílných etapách, přičemž přicházejí ke slovu témata jako rodina, láska, sex, peníze, svoboda, společenská realizace a podobně.

Kľúč k láske – Marcela Laiferová

7.51 
Muži a ženy sa odjakživa priťahujú, ale nie nadlho. Prečo? Málo vedia o sebe, myslia rozdielne a hovoria rôznym jazykom. Dve pohlavia, dva svety – to je zápalný materiál v každom vzťahu. Kľúč k láske je návod, ako si pomocou astrológie overiť, či sa k nám náš partner hodí a čo môžu priniesť kombinácie znamení vo vzťahu aj v erotike. Pretože telesný kontakt je elixír života.

Partnerství? Každodenní blázinec! – Michaela Merten,Pierre Franckh

6.65 
To, že jsou muži a ženy jsou odlišní, to víme. Ale jak se tyto rozdíly odráží v každodenním životě? Co si myslí muž, co si žena opravdu myslí o dětech, fotbalu a sexu v přírodě?

Duchovní partner aneb setkání s naším dvojpaprskem – Zdenka Blechová

20.38 
Kniha je volným pokračováním knihy „Osudový partner“. Duchovní partner přichází vždy po osudovém. Chcete se dozvědět, zda už jste připraveni na setkání s duchovním partnerem nebo co je pro to nutné udělat? Jak se žije duchovní vztah, v čem se liší duchovní partner od osudového, jak vypadá láska a sexualita v duchovním vztahu? Toto a ještě mnohá další zajímavá témata obsahuje právě tato kniha.

Líbánkový efekt – Bruce Lipton

15.13 
Líbánkový efekt: stav blaženosti, vášně, energie a zdraví vyvěrající z obrovské lásky. Váš život je tak krásný, že nechcete čekat na probuzení, abyste začali nový den, a děkujete vesmíru za to, že jste naživu. Blaženost, energie, nadšení – to všechno není náhodné Vzpomeňte si na nejúžasnější milostný vztah svého života – ten s velkým V, ve kterém jste byli až po uši. Bylo to období plné upřímné blaženosti, pevného zdraví a dostatku energie. Život byl tak krásný, že jste nechtěli čekat na to, až budete moci ráno vstát z postele, abyste zažili co nejvíc z toho nebe na zemi. Tento líbánkový efekt měl trvat navždy. … Bohužel, většinou má jen krátké trvání. Představte si, jak by to však bylo skvělé, kdybyste si jej udrželi po celý život. Doktor Bruce H. Lipton, autor knihy Biologie víry, vysvětluje, že líbánkový efekt nebyl náhodný nebo neplánovaný, byl to osobní výtvor. Vraťte se do období líbánek, kdykoliv chcete Tato kniha popisuje, jak líbánkový efekt prožíváme, a důvody, proč se tak brzy vytrácí. Povědomí o této problematice, které čtenáři při čtení knihy získají, jim umožní zažít líbánkové okamžiky znovu a znovu, tentokrát způsobem, který zaručuje vztah šťastnější, než kdykoliv předtím, takový, který by si zamilovali i hollywoodští producenti. Autoritativním, výmluvným a čtivým stylem Lipton popisuje vliv kvantové fyziky (dobrých vibrací), biochemie (lektvarů lásky) a psychologie (vědomé i podvědomé mysli) při vytváření a udržování láskyplných vztahů. Tvrdí, že pokud bychom použili buňky, které žijí harmonicky v každém zdravém lidském těle, mohli bychom vytvořit líbánkové vztahy nejen mezi páry, ale také „super organismus“ nazvaný lidství, který by mohl vyléčit naši planetu.

Megcsalás nélkül – Gábor Mihalec

9.98 
A megcsalásról már magyar nyelven is sok kitűnő könyv kapható, ám azok elsősorban a bekövetkezett esemény feldolgozásával, az abból való kilábalással foglalkoznak. Ez a kötet megelőzési céllal közelít a témához. Azoknak szól, akik készek tudatosan tenni azért, hogy jól működő kapcsolatukba hosszú távon se léphessen be külső szereplő, valamint azoknak, akiknek még nincs párjuk, de ha lesz, hűségben szeretnének élni vele. Meggyőződésem (és ezt a kutatások is alátámasztják), hogy a kölcsönös hűségre és elégedettségre épülő kapcsolat nem a szerencsének köszönhető, hanem olyasmi, amiért mi magunk tehetünk. Hogy pontosan mit, azt mutatom be ebben a könyvben. A terület legkiválóbb kutatóinak eredményeit és saját terápiás tapasztalataimat felhasználva tekintem át, hogyan védhetjük kapcsolatunk határait, építhetjük fel és óvhatjuk meg a bizalom légkörét, miként dolgozhatjuk fel azokat a múltbeli sérüléseket, amelyek távolságot teremtenek közöttünk, és alkalmat adhatnak arra, hogy közénk álljon egy harmadik. Bőségesen foglalkozom a szex és a kommunikáció szerepével a megcsalásban és a megcsalás megelőzésében is. Igyekszem minél több eszközt adni az olvasó kezébe, hogy ami jó, az még jobb legyen, s hosszú távon is az maradhasson.