Zobrazených 1–24 z 11265 výsledkov

Zvieratká na lúke

5.18 
Táto preklápacia knižka zaručuje pre našich najmenších veľa zábavy pri hľadaní a spoznávaní mláďat. Navyše sa môžu naučiť aj jednoduché básničky.

Mágia splnu 1. časť – Katarína Senajová

12.30 
Mirka dostane do daru dve mačiatka a už hneď sa medzi nimi vytvorí silné puto. Zamiluje si ich a s láskou sa o ne stará. To, že si s nimi rozumie, jej vôbec nepripadá čudné. Ale fakt, že s nimi zdieľa pocity a vlastnosti, jej už príde trochu zvláštny. Aj kamarátky si všímajú výrazné zmeny v jej správaní. Čo sa s Mirkou deje? Autorka túto knihu písala ako 13-ročná – vo veku hlavných hrdiniek príbehu. Je preto písaný autentickým jazykom.

Érintés nélkül – Untouched – Jus Accardo,Eszter Károlyi,Ildikó A. Katona

4.41 
Kale életében mindennapis volt az erőszak és a halál, mielőtt Dezzel találkozott. Gyilkológépnek használták a Denazen hatalomvágyó emberei, mert ő egy Hatos, azaz különleges képességgel rendelkezik. Van, aki örül ennek, nem úgy Kale. Az ő érintése azonnali halált jelent. Most azonban vele van Dez, a lány, akit meg tud érinteni, s ketten együtt felkutatják a Hatosokat, hogy figyelmeztessék őket a veszélyre, amit a Denazen jelent. Kale a rabságból kikerülve a külvilággal ismerkedik, és igyekszik maga mögött hagyni sötét múltját. Azzal viszont nem számol, hogy a Denazen továbbra is a nyomukban van, és mindent bevet céljai elérése érdekében. Samsen jön el értük, Kale rémálma, az egyetlen ember, akitől valaha igazán félt, és hamarosan világossá válik Kale és Dez számára, mi is Samsen hátborzongató terve. Kale-nek minden, a kiképzése során megszerzett tudását be kell vetnie, hogy visszakapja Dezt és biztosítsa, hogy kijussanak szabadon... és élve. De vajon elég lesz?

Starec, ktorý lietal – Ján Milčák

7.51 
Vitajte v čarovnej krajinke pod levanduľovou oblohou, v rozprávke o radosti a iných tajomstvách života. Vaším sprievodcom je lietajúci starec s vreckom na spomienky a s túžbou zaletieť až k modrým vrchom. Navštívite s ním kamenné mesto, kaštieľ so smaragdovou knižnicou či dom na kopci, kde býva myška, čo číta knihy, aby sa dozvedela všetko o radosti. Cestou stretnete vtáčika so zázračným zrnkom pšenice, muzikantov, ryšavé dievča na káre, ktorú ťahá biely cap, prepelicu, čo vás nasýti semienkom viky lesnej. Alebo kocúra Kilimandžára, starenku, ktorá hľadá Smrť, plamienku driemavú, včelie dievčatko a ešte maliara, ktorého maľby ožívajú. Ba dokonca aj spisovateľa s modrými očami. Ozaj, vedeli ste, že každý vtáčí spev je sedmokrásny? Čítajte a dozviete sa veľa ďalších tajomstiev...

Svět hraček a her – První čtení, to nic není – Eva Horáková

9.60 
Pohádky jsou napsány tak, aby je mohly číst děti, které se učí číst. Cvičí si čtení, naučily se písmena a chtějí číst jednoduché texty. Zároveň texty odpovídají požadavkům výuky tzv. genetické metody čtení. (Děti čtou a píšou pouze velká tiskací písmena, neslabikují, ale pouze hláskují.) Pohádky jsou proto psány velkými tiskacími písmeny a jsou řazeny od pohádek složených jen z jednoslabičných slov až po pohádky se čtyřslabičnými slovy. Pohádkové příběhy jsou přiměřeně krátké, a to proto, aby je děti stihly během vyučovací hodiny nebo za domácí úkol přečíst celé, případně aby délkou vyhovovaly i dětem předškolního věku. Jsou stylisticky jednoduché, aby děti pochopily pointu. Ve škole je možné pohádky také použít v rámci mezipředmětových vztahů, např. v kresbě při výtvarné výchově. V neposlední řadě mohou pohádky pomoci řešit emočně volní vlastnosti a vztahy i předkládat dětem vzory chování. Eva Horáková je učitelka s dlouholetou praxí, matka dvou dětí, z nichž jedno ve škole absolvovalo výuku čtení genetickou metodou. Pro jeho potřebu se rozhodla začít psát vhodné texty. V Portálu vyšla její knížka pohádek pro první čtení Zvířátka a Pohádkový svět.

Lechner – Bratislavské rozprávky – Benyovszky Ágnes Mánya

9.03 
Najnovší prírastok edície približuje osobnosť slávneho architekta Ödöna Lechnera. Autorka Ágnes Mánya Benyovszky, ktorej tento rok vychádza aj ďalšia zaujímavá publikácia Belle époque (PT Marenčin), ju hravou formou predstavuje detskému, ale aj dospelému čitateľovi. V rozprávke ožívajú predmety, ktoré nám vyrozprávajú storočný bratislavský príbeh. Knihu verejnosti doporučila aj Doc. Ing. arch. Jana Pohaničová, PhD., zástupkyňa vedúceho Ústavu dejín a teórie architektúry a obnovy pamiatok, Fakulta Architektúry Bratislava.

Školáčikova čítanka 2. vyd. – Sibyla Mislovičová

3.71 
Vtipné i poučné príbehy zo života detí, veršovaná abeceda, veselé počty a množstvo zábavných básničiek a hádaniek - to všetko si môže v tejto knižke prečítať malý školák. A určite ho potešia nádherné ilustrácie, ktoré umocnia jeho čitateľský zážitok.

Stretneme sa pri jazierku – Brenda Apsley

8.46 
Postav si modely slona, opice, leva a zebry a potom si prečítaj, ako sa dostali k jazierku. Použi modely ako figúrky v zábavnej hre na konci knihy!

Víly- Cililing a zver Nezver – Faunina veľká misia

3.30 
Veselá a starostlivá zvieracia víla Fauna sa skamaráti s tajomným zvieraťom, ktoré sa jedného dňa objaví v krajine Nekrajine. Nyx, veliteľka oddielu skautiek, si však myslí, že tvor je nebezpečný, a rozhodne sa ho zajať skôr, než podľa legendy Nekrajinu zničí. Fauna sa musí rozhodnúť medzi hlasom srdca a rozumu...

Altató – Attila József

3.98 
A jól ismert József Attila vers sorai színes képeskönyv lapozón a legkisebbeknek. A(z) Altató (Könyv) szerzője József Attila.

Barbie – Odvážna princezná – Filmový príbeh

5.90 
Barbie je nielen slávna modelka, ale aj herečka. Dnes sa predstaví ako princezná Kara, ktorá má rada všetko moderné a rýchle. Jedného dňa ju pobozká kúzelný motýľ a Kara získa superschopnosti. V boji so zlom sa stretne aj so svojou sokyňou, tajomnou Dark Sparkle. Obe dievčatá zápasia o priazeň médií i nadšeného publika. Ich krajina je však vystavená nebezpečnému nepriateľovi. Dokážu sa spojiť a vytvoriť jeden supertím?

Palace Pets-Baja-Rozkošný poník pre Tianu

2.00 
Zvykne si Baja na život vo veľkomeste? Dozvieš sa, čím ju okúzlil New Orleans a čím si Baja získala Tianino srdce.

Szent Péter esernyője – A gavallérok – A Sipsirica – Kálman Mikszáth

4.90 
A Szent Péter esernyője bája és derűje teszi, hogy az egyik legolvasottabb regénye Mikszáthnak. A mű optimizmusa a szerelem csodatevő erejét példázza. Hiszen a szerelem tényleg legyőzött mindent, még a legnehezebbet is: az emberben rejlő önzést. Hadüzenet a könyv a pénz vélt vagy valós mindenhatóságának. A jegyzeteket Szappanos Balázs készítette. "Az Európa Könyvkiadó 1991-ben indította el megújított diákkönyvtár-sorozatát, melybe az általános és középiskolások számára ajánlott műveket vettük fel. A sorozatban megjelent művek szerzőjét és címét a kötetekhez mellékelt könyvjelző tartalmazza. Regények, kisregények és novellák, műköltészeti és népköltészeti alkotások, drámák és bölcseleti írások szerepelnek a listán. A világirodalom és a magyar irodalom remekműveinek kiadásával egyszerre kívánunk segítséget nyújtani és maradandó olvasmányélményt kínálni diáknak, tanárnak, szülőnek - és valamennyi felnőtt irodalomkedvelőnek." (a Kiadó)

Au a ou – Elena Slobodová,Martin Kellenberger

8.46 
Kniha Au a ou predstavuje detskému čitateľovi rozprávky zo všetkých piatich svetadielov. Malý čitateľ sa cez rozprávkové príbehy dostane do tajomných krajín plných krásy, do príbehov plných napätia, dobroty a lásky. Mnohé rozprávky však v sebe skrývajú aj humor, žart a dôvtip. Rozprávková kniha Au a ou je bohato ilustrovaná a ponúkne detskému čitateľovi zážitok s rozprávkami z celého sveta niektorými doteraz neznámymi. Knihu ilustroval významný slovenský ilustrátor Martin Kellenberger.

A kőszívű ember fiai – Mór Jókai

5.51 
A nemzeti függetlenség ügye Jókait egész pályafutása alatt foglalkoztatta. Elvi felfogása félreérthetetlen: a feltételeket az önálló hadsereg, a független gazdasági és kulturális élet megteremtésében látja. Erről szól több nagy regénye is, köztük az először 1869-ben megjelent "A kőszívű ember fiai". Cselekményének középpontjában egy család, a Baradlayak élete áll. Szereplői nagy idők szavára adják meg az egyén válaszát - természetesen eltérő módon, mert a történet "lélekcserélő időkben", az 1848-as forradalom és szabadságharc idején játszódik. A tömegjelenetek, gyűlések, forradalmi pillanatok, csaták, Budavár ostroma egy nemzet gigászi küzdelmét átütő erővel tükrözik. A regény így válik az 1848-as szabadságharc hőskölteményévé. A szöveggondozás Szekeres László munkája. "Az Európa Könyvkiadó 1991-ben indította el megújított diákkönyvtár-sorozatát, melybe az általános és középiskolások számára ajánlott műveket vettük fel. A sorozatban megjelent művek szerzőjét és címét a kötetekhez mellékelt könyvjelző tartalmazza. Regények, kisregények és novellák, műköltészeti és népköltészeti alkotások, drámák és bölcseleti írások szerepelnek a listán. A világirodalom és a magyar irodalom remekműveinek kiadásával egyszerre kívánunk segítséget nyújtani és maradandó olvasmányélményt kínálni diáknak, tanárnak, szülőnek - és valamennyi felnőtt irodalomkedvelőnek." (a Kiadó)

Kde žijú divé zvery – Maurice Sendak

9.41 
Kde žijú divé zvery je kniha určená pre deti od 4 – 6 rokov. Hlavný hrdina Max je potrestaný svojou mamou a musí ísť spať do svojej spálne. Maxova spálňa prechádza tajomnou transformáciou do prostredia džungle, kde skončí s plachetnicou na ostrove obývanom nebezpečnými šelmami... Táto jedinečná obrázková kniha, zámerne a krásne využíva príbeh hnevu. Max má zlosť a v úlete fantázie navštívi divokú krajinu, aby sa vrátil späť s vierou v rodičovskú lásku. Príbeh o tom, ako deti môžu zvládať svoje pocity – hnev a frustráciu, aby sa vyrovnali s realitou ich života. Kniha bola v on-line prieskume v roku 2007 v USA Národnou vzdelávacou asociáciou zaradená medzi 100 najlepších kníh pre deti. Prezident Barack Obama číta z tejto knihy nahlas pre deti, ktoré navštevujú Biely dom.

Az arany ember – Mór Jókai

5.51 
Írója legkedvesebb regénye volt. Azért-e, mert szülővárosához, Komáromhoz kötődik, vagy mert a maga zaklatottságát, titkos szerelmét rejtette bele? De valami általánosabbat is: a modern ember csömörét, elvágyódását egy zavartalan szerelembe, egy romlatlan édenbe. Hányan írták meg ezt a vágyakozást később, Jókai után? De ugyan hányan ilyen gyönyörűen? "Oly szép, mint egy hajnali álom", mondta rá Mikszáth. A jegyzeteket Szappanos Balázs készítette. "Az Európa Könyvkiadó 1991-ben indította el megújított diákkönyvtár-sorozatát, melybe az általános és középiskolások számára ajánlott műveket vettük fel. A sorozatban megjelent művek szerzőjét és címét a kötetekhez mellékelt könyvjelző tartalmazza. Regények, kisregények és novellák, műköltészet és népköltészeti alkotások, drámák és bölcseleti írások szerepelnek a listán. A világirodalom és a magyar irodalom remekműveinek kiadásával egyszerre kívánunk segítséget nyújtani és maradandó olvasmányélményt kínálni diáknak, tanárnak, szülőnek - és valamennyi felnőtt irodalomkedvelőnek." (a Kiadó)

Légy jó mindhalálig – Zsigmond Móricz

4.90 
Az író kisdiákkorának első nagy élményét, a debreceni kollégiumban töltött négy és fél év emlékét örökíti meg a regényben. A történet kezdete 1892, színhelye Debrecen, s benne a nemzeti nevelés fellegvárának tartott református kollégium. Nyilas Misi, a regény hőse, egy ... Folytatás ›› Tisza menti faluból érkezik ide. Útravalója a gyermeki hit, bizalom és tisztelet az emberek iránt. Hamarosan csalódnia kell: észreveszi, hogy az emberek se nem jók, se nem becsületesek, nincs nyugalom, csak állandó versengés, amelyben a jóság és a becsület: hátrány. Misi balsorsát egy lutricédula ellopása miatti hamis vád teljesíti be. S bár a befejezés látszólag megnyugtató, a mű zárómondatai sejtetik, hogy az átélt csalódás örök nyomot hagy a gyermekben. Az irodalomtörténet méltán sorolja Móricz gyermekregényét a legsikerültebb kritikai realista művek közé. Nem csupán egy kisfiú története és Debrecen kritikája: szerzője a Tanácsköztársaság bukása utáni személyes válságát transzformálta át egy gyermek sorsába. "Az Európa Könyvkiadó 1991-ben indította el megújított diákkönyvtár-sorozatát, melybe az általános és középiskolások számára ajánlott műveket vettük fel. A sorozatban megjelent művek szerzőjét és címét a kötetekhez mellékelt könyvjelző tartalmazza. Regények, kisregények és novellák, műköltészet és népköltészeti alkotások, drámák és bölcseleti írások szerepelnek a listán. A világirodalom és a magyar irodalom remekműveinek kiadásával egyszerre kívánunk segítséget nyújtani és maradandó olvasmányélményt kínálni diáknak, tanárnak, szülőnek - és valamennyi felnőtt irodalomkedvelőnek." (a Kiadó) A(z) Légy jó mindhalálig (Könyv) szerzője Móricz Zsigmond.

Môj nie príliš sladký život – Rachel Harrisová

5.50 
Cat Crawfordová chce byť normálna – teda aspoň natoľko normálna, ako môže byť niekto z Hollywoodu. Zdá sa, že osud jej prianie naplní: má úžasného priateľa Lucasa, skvelú sesternicu Alessandru, ktorá s ňou býva, a otca, čo sa plánuje po druhý raz oženiť, tentoraz však s fantastickou budúcou nevlastnou mamou. Všetko vyzerá idylicky až do chvíle, keď sa jej hýrivá matka neobjaví v televízii s tým, že chce svojej dcére povedať niečo dôležité... a v médiách, ako inak, vypukne šialenstvo. Lucas Capelli vie, že jeho osud je vo hviezdach zapísaný po boku Cat, a preto sa zo všetkých síl snažil, aby ju získal. Lucas má však, nanešťastie, svoje vlastné problémy, s ktorými bude musieť zápasiť. Keď sa odhalia tajomstvá, objavia sa klebety a svet všetko sleduje, Cat s Lucasom si uvedomia, že ak chcú zostať spolu, nečaká ich len boj s osudom... tentoraz však ide skôr o boj s ich vlastnou neistotou. A ešte aj o tých, čo sú im stále v pätách...

Milla: Zrada – Pia Hagmarová

3.10 
Milla nemá pekný život a jedinou jej radosťou sú koníky. Napokon jedného dostane, ale netuší, čo s ním. Zorro je síce roztomilý poník, ale pre Millu je príliš malý, môže ho akurát tak vodiť na prechádzku ako psíka. Milla však túži mať vlastného koňa, ktorého by mohla trénovať a chodiť s ním na preteky. Ale keď Zorra vymení, nezradí tým otca, nech už je, aký chce?

Bager Jednotka – Zsolt Kácsor

3.00 
Vo Vilkovej garáži je veselo! Býva tu buldozér, bager a nakladač. Každý deň spolu zažívajú zaujímavé príhody a už sa tešia na ďalšie dobrodružstvá, pretože do garáže práve prichádza nový obyvateľ... Séria rozprávkových knižiek Kamaráti z garáže je vhodná aj pre tých najmenších - poučným príbehom pre škôlkarov a krásnymi ilustráciami zaujme chlapčekov aj dievčatká.

Dobrodružství Minecraftu 3 – Den Plížilů – S. D. Stuart

5.22 
Josh, André a Suzy se ve třetím dílu série Dobrodružství Minecraftu dostanou do repliky skutečného světa uvnitř Minecraftu. Na své cestě po stopách Herobrina se zastaví v opevněném městě Esterméd a zjistí, že je v obležení Plížilů. Mohl by za tajemnými koordinovanými útoky stát Herobrin? Dokážou tři desetileté děti zabránit Herobrinovi v ovládnutí celého Minecraftu? Nebo bude skutečný svět vydán napospas jednomu z nejmocnějších zlosynů, jaký byl kdy v počítačové hře stvořen? Roztočte svou fantazii na plné obrátky! Vzrušující série Dobrodružství Minecraftu chytne a nepustí každého milovníka napětí a počítačových her. Den Plížilů je krátký sci-fi román z dílny amerického spisovatele Steva DeWintera (píšícího pod pseudonymem S.D. Stuart), který své poutavé příběhy přenáší i do říše Minecraftu. Jedná se o třetí díl série Dobrodružství Minecraftu, která sleduje osudy dvojčat Joshe a Andrého a jejich kamarádky Suzy na cestách po nejtemnějších zákoutích kostičkovaného světa.

Így neveld a sárkányodat – Cressida Cowell

9.17 
III. Hablaty Harákoló Harald nagyszerű kardforgató, sárkánysuttogó volt, s emellett a valaha élt legnagyobb viking hős. Vajon képes lesz-e átmenni a Beavatási Próbán egy fogatlan sárkánnyal, és szembeszállni a Sárkányus Giganticus Maximusszal, mielőtt az felfalna minden vikinget a Hibbant-szigeten? Ideje Hablatynak megtanulni, hogyan lehet Hős. A kritikusok és a nézők szívét egyaránt elnyerte a DreamWorks Animation produkciójában készült Így neveld a sárkányodat című film. A film alapját szolgáló könyv – Harald emlékiratainak első kötete – egy részletesebb és még színesebb világot mutat be, ahol a filmből már jól ismert szereplők újabb lélegzetelállító kalandokba keverednek. "Hemzseg a jó poénoktól, a vicces rajzoktól és a drámai jelenetektől, egyszerűen csodálatos." Independent on Sunday

Így neveld a sárkányodat 2.-Így lehetsz kalóz – Cressida Cowell

8.00 
III. Hablaty Harákoló Harald nagyszerű kardforgató, sárkánysuttogó volt, s emellett a valaha élt legnagyobb viking hős. Emlékiratai azonban azokkal az időkkel foglalkoznak, amikor Hablaty még csak egy nagyon is hétköznapi kisfiú volt, akinek nagyon nehezen ment a hősködés. Vajon megtalálja Hablaty Szörnyű Szőrmók kincsét, mielőtt Álnok Alvin ráteszi a kincsre a mancsát? És ha Hablaty kinyit egy dobozt, amelyen az áll, hogy NE NYISD KI, akkor vajon életben marad, hogy elmesélje a történetét? Az emlékiratok második kötetéből azt is megtudhatjuk, hogyan szerezte híres kardját, és hogyan zajlott le első találkozása legnagyobb ellenségével, Őfelségével és Ővérengzőségével, a Számkivetettek Vezérével, és kiderül, milyen rettenetes titkot őriz Szörnyű Szőrmók Kincse. A kritikusok és a nézők szívét egyaránt elnyerte a DreamWorks Animation produkciójában készült Így neveld a sárkányodat című film. A film alapját szolgáló könyv - Harald emlékiratainak második kötete - egy részletesebb és még színesebb világot mutat be, ahol a filmből már jól ismert szereplők újabb lélegzetelállító kalandokba keverednek. "A könyvet olvasva az oldalunkat fogjuk a nevetéstől. Csodálatosan megírt regény... minden oldala vicces." Lovereading4kids