Zobrazených 1–24 z 745 výsledkov

Dusty 2: V nebezpečenstve, 2. vydanie

12.99 
Keď sa do Paulovho domu vlámu zlodeji, Dusty sa zachová ako skutočný hrdina: okamžite lupičov zaženie a pustí sa ich prenasledovať. Napriek jeho snahe sa im však podarí uniknúť. Keďže sa prípady podobných vlámaní začali v okolí množiť a polícia si nevie rady, Paul a Alex sa rozhodnú vinníkov chytiť na vlastnú päsť. Ale je to veľmi nebezpečné – a aby toho nebolo málo, Dusty odrazu zmizne!
Uniesla ho zločinecká banda?
Paul si je istý jedine tým, že musí Dustyho zachrániť – nech sa deje čokoľvek!

Plants vs. Zombies: Žltý zomnibus

19.99 
Nate, Patrice, cvok Dave a rastliny opakovane čelia Zombossovi na čele armády zombií. Ochráni mestečko pred náporom mozguchtivých nepriateľov? Zombiám sa budú musieť postaviť nielen v súčasnosti, ale aj v minulosti a budúcnosti. Po cestovaní časom to Zomboss skúsi znova, tentoraz s pomocou nemŕtvych z akademickej pôdy. Naši hrdinovia sa ale vždy môžu spoľahnúť na podporu rastlín, vďaka ktorým žiadny zo Zombossových plánov nemá šancu na úspech.

Deník malého Minecrafťáka: komiks 6 – Velké problémy

7.99 
Minus a jeho skupina dobrodruhů mají důvod k radosti. Našli způsobit, jak dostat Albérica zpátky! S ním se ale vrátí i drak, a to není zrovna dobrá zpráva... Bagel se nemůže Albérica dočkat, Marguerite je ale opatrnější a snaží se ji brzdit, což mezi přáteli vytváří nebezpečné napětí...

Denník malého Minecrafťáka 4

13.99 
Minus už síce dávno nie je žiadny zelenáč, má ale naozaj na to, aby sa stal skutočným bojovníkom? Minus zažíva ťažké časy. Jeho dedinu ohrozuje najhorší útok, aký ju kedy stretol, a on sám musí čeliť jednému zo svojich spolubojovníkov. Navyše ho čaká neľahká skúška z ruditom, o ktorom vôbec nič nevie. Našťastie je tu ale Lola, ktorá pozná rudit viac ako ktokoľvek iný. Podarí sa Minusovi prekonať všetky prekážky a posunúť sa zasa o kúsok bližšie k svojmu snu?

Sherlock Holmes vyšetruje 3: Pes rodu Baskervillovcov

12.99 
Ďalší prípad Sherlocka Holmesa!

Anglický Devon rozhodne nepatrí k bezpečným miestam – voľne po ňom pobehuje prízrak psa a na slatinách býva záhadný muž. Holmes a Watson sa však nesmú poddávať strachu. Najslávnejšia detektívna dvojica musí objasniť zvláštnu vraždu sira Charlesa Baskervilla, kým jeho synovca nestretne rovnaký osud.

Tigrí tím: Hodina čarodejníckeho majstra

9.99 
V malebnom starožitníctve si Tigrí tím všimne plačúcu lebku. Legenda vraví, že ak sú slzy červené, niekto sa zraní. Ak sú čierne, niekto zomrie. A ak sú žlté, do domu príde veľké šťastie. Nepríjemný nervózny predavač, ktorý detektívov z obchodu vyhodí, vzbudí ich zvedavosť. Stopa vedie do opusteného strašidelného domu, v ktorom má dávať hodiny čarodejnícky majster. Niečo na tom všetkom však kamarátom zaváňa zločinom.

A rosszfiúk 3: A szőrpamacs visszavág

8.06 
A ROSSZFIÚKNAK NAGYON ROSSZ NAPJUK VAN. Mr. Farkas és bandája ezúttal nem a megfelelő tengerimalaccal húztak ujjat. A dühös kis szőrpamacs bosszúra szomjazik. Vajon túl fogják élni? Akár hősökké is válhatnak? És esetleg felhagynak végre egymás felzabálásával?! TARTS VELÜNK, ÉS MEGTUDOD A ROSSZFIÚK HARMADIK, KÖNNYFAKASZTÓAN VICCES RÉSZÉBŐL!

Amari és a sötét erők

9.29 
Amari Peters mindig hitt abban, hogy Quinton, a bátyja él. Ezért amikor a szekrényében felfedez egy ketyegő borítékot, benne egy nevezési lappal a Természetfeletti Ügyek Hivatalának kalandtáborába, már biztos benne, hogy ez a titkos szervezet a kulcsa a bátyja eltűnésének. Miközben a világot egy gonosz varázsló fenyegeti, az osztálytársai pedig ellenséget látnak benne, Amari iszonyúan magányosnak érzi magát. Ha viszont feladja, és nem megy át a kalandtábor vizsgáján, talán soha nem fogja megtudni, mi is történt a bátyjával.

A mágikus muzsikus

9.67 
A harmadik varázslatos könyv a New York Times bestseller Szemfüles szemfényvesztők-sorozatban, az elismert és rendkívül népszerű híresség Neil Patrick Harris tollából!
Theo Stein-Meyer imád a Szemfüles Szemfényvesztők tagja lenni. Hegedűvonójával, lebegtető képességével, rendíthetetlen nyugalmával és kifogástalan modorával teszi teljessé a csapatot. Aztán egy Emily nevű lány csatlakozik hozzájuk, és úgy tűnik, hogy csak ő érti meg a feszültséget, amit a fiú érez a zene és a mágia, a család és a barátok között. Aztán egy híres hasbeszélő érkezik a városba, és a Szemfényvesztők biztosak benne, hogy (hátborzongató bábujával együtt) valami rosszban sántikál. Mivel mentoruk, Vernon úr elutazott, és a barátok között forrong a feszültség, kétségessé válik, hogy össze tudnak-e fogni, hogy megállítsák a gonosz Smaragdkör újabb tagját. Megtudhatod a választ, ha elolvasod a harmadik mágikus kalandot, amely tele van nem várt fordulatokkal, és minden eddiginél több varázslattal!

Poštový škriatok Kiežbysitubol

14.99 
V Londýne zahalenom smogom sa nezadržateľne blížia Vianoce. Penny Blacková je však osamelejšia než kedykoľvek predtým. Jej mama je preč a strýko Frank je zaneprázdnený riadením pošty.
Všetko sa zmení, keď Penny v noci na pošte objaví malé chlpaté hovoriace stvorenie. A tak sa zoznámi s Kiežbysitubolom, poštovým škriatkom, ktorý ju zavedie do tajného sveta ukrytého v tuneloch pod ulicami mesta. Dokáže im Penny pomôcť a zachrániť ohrozené Vianoce?

Vraniak Albín

12.99 
Albín bol obyčajné vranie mláďa. Nemal žiadne superschopnosti, šantil a vystrájal s kamarátmi a niekedy sa aj dosť bál. Najviac ho však trápilo, keď niekomu ubližovali.
Jedného dňa, keď sa chudákovi Škrupovi prihodil v triede trapas, Albín sa ho pred celým kŕdľom odvážne zastal. Vtedy sa mu na chvoste objavilo prvé biele pierko...

Hrdinovia

24.90 
Prečítajte si ohromujúce príbehy o odvážnych zvieratách, ktoré ovplyvnili naše dejiny!
Počuli ste už o oslíkovi – štvornohej sanitke, medveďovi, ktorý nosil bomby, či o psovi, ktorý zomrel na zlomené srdce?
Odkedy na svete zúria boje a vojny, mnohé zvieratá pomáhali čeliť ich hrozbám a oduševnene zachraňovali ľudské životy, niekedy dokonca aj na úkor toho svojho. Odvaha a húževnatosť ich priviedla k ohromujúcim činom.
Stali sa z nich praví HRDINOVIA!

Vango 2: Princ bez kráľovstva

14.90 
Odkedy Vango opustil bezpečie svojho ostrova, musí neustále pre niekým utekať. Túžba odhaliť tajomstvo vlastnej minulosti, pomstiť smrť rodičov, a láska k tajomnému dievčaťu ho však neustále ženú vpred. Vydajte sa spolu s Vangom na dobrodružnú cestu naprieč kontinentami v záverečnom dejstve jeho strhujúceho príbehu, ktorý sa odohráva v čase medzi svetovými vojnami a niekde medzi nebom a zemou.

Fantazmagorický kamarát – audiokniha

10.90 
Bláznivý príbeh o ešte bláznivejšom putovaní hovorí o tých najdôležitejších veciach – o sile priateľstva, osamotenosti, inakosti aj o strachu. Prekonať strach, to je naozajstná výzva. Prejsť cez strašidelný park, kde sa pohybuje hrôzostrašný Drsniak, to sa asi bez priateľov ani nedá zvládnuť. Najmä v okolí fontány je to nebezpečné. Dieťa Papu-Pau – tvár skrytá za prilbou sily, telo v zbroji obkrútené dlhočizným plášťom neviditeľnosti – našťastie nie je na to dobrodružstvo samo. Na pleci mu sedí verný hromovták a ešte sa odkiaľsi zjaví aj Gepard. Imaginárny, či vlastne fantazmagorický kamarát.

Číta Petra Polnišová
Dĺžka nahrávky vo formáte MP3 : 2 hodiny 44 minút

Novi istorii zi ščaslyvym zaveršennyjam – Dopytlyve lysenja

7.99 
Příběh z české přírody, který se skutečně stal! Bára cestou z tréninku zaslechne, jak se parta výrostků domlouvá, že prožene netopýry zimující ve štolách za městem. To se nesmí stát! Společně s kamarády jim naštěstí tenhle plán úspěšně překazí. Ale potom cestou lesem uslyší takový divný zvuk. Když přijdou blíž, najdou zraněné liščí mládě zamotané do rezavého drátu. Sami liščeti pomoci nemohou, je čas přivolat zvířecí záchranáře!

Detektívna kancelária č. 2, 5. diel: Operácia Letný ostrov

9.95 
Je to jeden z najhorúcejších letných dní za posledné obdobie. Tiril a Oliver objavia tri lode, ktoré sa plavia k brehu. Na palube nikto nie je a nič nehovorí o tom, kto ich opustil. Spolu s verným psom Osmom začnú detektívi pátrať a stopy ich zavedú na tienistý Letný ostrov.
Detektívna séria Jorna Liera Horsta a Hansa Jorgena Sandnesa sa v Nórsku rýchlo zaradila medzi najpredávanejšie série pre mladších čitateľov. Jorn Lier Horst píše napínavé a realistické detektívne príbehy z malého mesta Riečany. Hans Jorgen Sandnes dopĺňa príbehy svojimi farebnými a detailnými ilustráciami. Každá kniha sa končí epilógom, ktorý vyzýva čitateľa, aby si sám vyskúšal svoje detektívne schopnosti.

Smradi 10: Horšie to už nemôže byť

12.99 
Pokloňte sa korunovanému princovi Marmeládovi! Poddajte sa jeho hrozivému veličenstvu! Skloňte hlavy pred jeho zadkorukou výsosťou! Alebo... teda... Ako chcete! Zákerní Smradi a ešte zákernejšie Baby možno dostali nakladačku, ale znamená to, že už sa nikdy nevzchopia? Tak to je vylúčené, faganitos! Pripravte si hlasivky, nasaďte si tanečné topánky, ide sa do boja! Bojovať proti sebe budú zlí a ešte horšííí.

Záhada hovoriacej lebky – Traja pátrači 12, 2. vydanie

7.30 
„Začneme od jedného kúta a budeme postupovať dookola,“ navrhol pán Grant. „Päťdesiattisíc dolárov vo veľkých bankovkách predsa nezaberie celú stenu. Musíme si švihnúť.“
Peter s Bobom sa držali tesne za nimi a nazerali svojim spoločníkom cez plecia.
Vtom ich vydesil nečakaný zvuk. Vchodové dvere sa rozleteli a po miestnosti sa rozľahol ťažký dupot. Skupinku oslepil silný prúd svetla. Spoza neho zaburácal hrozivý hlas.
„A máme ich všetkých pekne pohromade! Ruky hore!“

Od tejto záhady by Bob s Petrom najradšej dali ruky preč. Keď Jupiter kúpi na dražbe lodný kufor kúzelníka Veľkého Gulivera, vôbec netuší, že kufor ukrýva hovoriacu lebku. Lebka kýchne v Hlavnom stane a večer odovzdá Jupiterovi tajomný odkaz. Dokonca vyhreší aj tetu Matildu. To je priveľa aj na Jupitera, napriek všetkému sa však rozhodne, že túto záhadu musí za každú cenu vyriešiť.
Z anglického originálu preložila Mária Oravcová Orlíková - vydavateľstvo sa ospravedlňuje za nesprávne uvedeného prekladateľa v copyrighte.

Záhada horiacich stôp – Traja pátrači 13, 2. vydanie

7.30 
„Zrejme sa tu nebudete cítiť veľmi pohodlne,“ ozval sa Farrier. „Iste sa zakrátko dakto začne po vás zháňať.“
Po týchto slovách rybár zaplesol dvere do pivnice. Otočil kľúčom v zámke a vytiahol ho. Západka zaklapla.
„Ach, ja neviem,“ povedal Jupiter. „Nie je to práve najideálnejšie miesto na trávenie dlhých chvíľ, no predsa len sa cítim pohodlnejšie, ako byť zviazaný. Som si istý, že ten chlapík teraz prehľadá celý dom. Pasca zaklapla.“
„To máš pravdu,“ súhlasil Peter. „Ibaže my sme tí, čo sa do nej chytili.“

Traja pátrači riešia v tomto príbehu tri záhady: zmiznutie čudného umelca prezývaného Hrnčiar, prítomnosť dvoch cudzincov, ktorí tajne sledujú Hrnčiarov dom, a strašidelné stopy horiace zeleným plameňom. Jupiter sa však pred nimi nemieni vzdať a prinúti svojich priateľov, aby sa pustili do nebezpečného dobrodružstva.

A Du Barry-gyémántok

8.03 

Ördögien kitervelt, szórakoztató krimivígjáték őfelsége, a rettenthetetlen királyné szolgálatábanNégy évvel ezelőtt Du Barry grófné ékszerei eltűntek, a holttestek száma pedig egyre nő. Marie-Antoinette királyné egy lehetetlen nyomozópárost, Rose-t és Léonard-t bízza meg az üggyel, akik állandó civakodás közepette, „a teljes diszkréció betartása mellett” ügyködnek Párizstól Versailles-ig.

Frédéric Lenormand történelmi intrikáit mindig csípős humorral fűszerezi. A Ti bíró legújabb esetei szerzője elnyerte az Arsene Lupin-díjat és a Történelmi krimi Historia díját a Voltaire nyomoz sorozatáért.

 

A másik Malody lány

8.03 

A másik Malody lány a varázslatos angol reneszánsz idején, egy képzeletbeli városban játszódó történelmi kalandregény, tele megoldásra váró rejtélyekkel, szerelemmel, nem várt fordulatokkal. Smallhall olyan hely, ahol mindenkinek vannak titkai és mindenkinek a neve összefüggésbe hozható valamilyen botránnyal.Egy ködös reggelen egy fiatal lány holttestére bukkannak a kisvárosban élők. A helyszínen összesereglők azt suttogják, hogy az egyik Malody lány az áldozat. Hogy megtudjuk, melyikük, illetve hogy valóban így van-e, vissza kell fejtenünk az idő fonalát – ez az időutazás pedig nem akármilyen kalandokkal lepi meg olvasóját. A kötet a Smallhalli mesék második része, amely lazán kapcsolódik az elsőhöz, a Gázlámpához, de önállóan is élvezetes olvasmány. Ez a könyv ugyanis sokkal régebbi időkbe, 1555-be, I. Mária királynő uralkodása idejére repít vissza bennünket.

Fehér hunok nyomában Ázsia szívében

9.03 

A szerző 2001-ben több hónapos etnológiai kutatást végzett a Himalájában, Hindukusban, a Karakorum-hegységben és a Taklamakán-sivatagban. Ez a világ etnikailag, nyelvileg egyik legsokszínűbb, elzárt világa, ami jelenleg Kasmírnak a Pakisztán által megszállt területéhez és a Kína területén lévő Ujgurisztánhoz (Xinjiang) tartozik. A szerző útja a kínai–afgán–pakisztáni határvidéktől az Ujgurisztánban (Kelet-Turkesztánban) található Taklamakán sivatagán át egészen a Tiensan-hegységig vezetett. Az izgalmas útleírás nemcsak a térség útikönyvszerű ismertetését tűzi ki célul. A feltárt történeti, régészeti és néprajzi adatok részletgazdag ismertetésén túl érzékletesen, naplószerűen tartalmazza a szerző élményeit, viszontagságait is, hiszen át kellett kelnie a világ legnagyobb hegységein, gyatra utakon, majd hegyi ösvényeken, gleccsereken és sivatagokon. Ajánljuk e kötetet mindazoknak, akiket érdekel ennek az alig ismert térségnek az ókorig visszavezethető, ezerszálú múltja és sokszínű jelenlegi kultúrája; továbbá azoknak is, akik kíváncsiak arra, hogy a hunoknak a Közép-Ázsiába, majd Indiába vonuló ágának (hjúnok, majd varhunok, fehér hunok, heftaliták) utóélete, hatása felfedezhető-e és miképpen e vidéken, ahol Közép-Ázsia, Belső-Ázsia és az Indiai szubkontinens találkozik. Az olvasó bepillantást nyer az ujgurok, szarakolok, hunzakutok, sinák, kovárok, kalasok és más, alig ismert hegyi népek világába.
A Fehér hunok nyomában Ázsia szívében a szerző Tündérek kihalófélben című háromkötetes művének első része. A teljes e-könyv egyben is megvásárolható.

Altináj – felújított kiadás

11.29 
A tízéves Csábán a Keszi törzs tagja, amely több mint ezer évvel ezelőtt a Don-Donyec-vidéki pusztában élt. A fiú él-hal a lováért, Altinájért, a gyors lábú sárga kancáért, akit az apjától kapott ajándékba. Csábán egyre ügyesebben üli meg Altinájt, még versenyt is nyer vele - ám az apa eladja a paripát.
Az elkeseredett Csábán Altináj keresésére indul. Kalandjai során egy öreg sámán óvja lépteit, egy boszorkány a szolgálatába fogadja, s egy medvekoponyás rémalak többször keresztezi az útját...
Legyőzhet-e ennyi nehézséget egy kisfiú? Megtalálhatja-e szeretett lovát? És fény deríthet-e az apja rejtélyes múltjára, amely még az ő fiatal életét is beárnyékolja? Az izgalmas ifjúsági regény felújított kiadásban jelenik meg, Herbszt László fekete-fehér grafikáival.

Proroctvo o udatnej Beatryce

13.95 
Ďalšia magická kniha úspešnej autorky Kate DiCamillo je už aj u nás.

V čase vojny mních brat Edik nájde v kláštore tajomné zranené dieťa. Dievčatko sa pevne drží ucha kozy Answeliky, ktorej sa všetci mnísi boja. Mních sa o malú Beatryce postará, vylieči ju a odhalí nebezpečné tajomstvo, ktoré ohrozuje ich všetkých. Beatryce je totiž dieťa, ktoré hľadá kráľ. Edik vie prečo, veď on sám zapísal do kroník proroctvo o dievčatku, ktoré zosadí kráľa. Silný príbeh o priateľstve, vernosti, láske a odhodlaní. A čo s tým má spoločné koza Answelika? Tak to si už budete musieť prečítať v tejto nádherne ilustrovanej knihe.

Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.