Zobrazených 1–24 z 775 výsledkov

Ako zvieratá spia – Petra Bartíková,Katarína Macurová

7.59 
V nore, na strome, dolu hlavou, hlboko pod vodou alebo počas letu s jedným okom otvoreným. Aj zvieratá musia spať, aby načerpali sily do nového dňa, lenže spôsob, akým spia, sa od toho ľudského veľmi líši. A dĺžka spánku taktiež. Napríklad koala, ktorá v podstate prespí celý život a oddychuje na konári stromu ako na ležadle. No a keď práve nespí, tak je. Zvláštne zviera, čo hovoríš? Čo myslíš, snívajú sa zvieratám sny? Ten, kto hovorí, že nie, sa veľmi mýli. Sny sa totiž snívajú aj mravcom.

Piráti svetových morí – Marek,Jaroslav Coplák

34.58 
Ľudia a ľudské osudy tvoria našu históriu a nezameniteľným spôsobom píšu aj túto knihu plnú úspechov, moci a bohatstva, ale aj otroctva, smrti a tragédií. Zachytáva fascinujúce príbehy vychýrených, ale aj menej známych pirátov, korzárov, kaperov, berberov, vitaliánov, bukanierov a ostatných morských lúpežníkov. Odkedy sa ľudské pokolenie vydalo na plavbu, odvtedy námorníkom konkurujú aj piráti. Vzácne tovary prevážané loďami z jedného konca sveta na druhý sú príliš lákavé nato, aby zostali nedotknuté. Faktografická kniha je určená čitateľom, ktorých zaujíma more, lode, obchod, politické premeny a postupné osídľovanie sveta od egyptských čias cez vznik Spojených štátov amerických až po súčasnosť. Autor fascinujúcim spôsobom prevedie čitateľa históriou a odkryje zaujímavé súvislosti, ktorými piráti ovplyvnili chod svetových dejín. Už Gréci i Rimania museli mať na pamäti, že na ich poklady majú zálusk morskí lúpežníci. Tenká hranica medzi námorníkmi a pirátmi odhalí, čo robilo Vikingov neporaziteľnými, ako Kolumbov objav obrátil svet hore-nohami, prečo nebola Karibská oblasť vždy dovolenkovým rajom, čo spôsobila izolovanosť Číny, a aké zmeny nastali po vybudovaní Suezského a Panamského prieplavu či prečo sú africkí a ázijskí piráti postrachom lodí v súčasnosti.

Hétköznapi csodák – Oldřich Růžička

12.26 
Az ismeretterejsztő könyv gyerekeknek érthetően, lépésről lépésre mutatja be, hogyan jönnek létre tárgyak és jelenségek, amelyek körülvesznek bennünket a mindennapokban. A házban, ahol élsz, számtalan eszközt használsz, amelyeket elektromosság működtet. Leülsz a számítógép elé, megnyitod kedvenc számítógépes játékodat, vagy csak úgy nézelődsz az interneten. Az autótok - amelyet a szüleid a munkahelyükön megkeresett pénzből vásároltak - a garázsban áll. Ezekkel a tárgyakkal, jelenségekkel nap mint nap találkozol, és valószínűleg természetesnek veszed, hogy ott vannak körülötted, és használhatod őket. Ám azt tudod-e, hogyan jönnek létre? Tudod-e, hány ember dolgozik azon, hogy amikor megnyomod a kapcsolót, felgyulladjon a lámpa? Tudod-e, miért van az a sok információ az interneten, és ki tette fel oda? Tudod-e, hol készülnek a bankjegyek és a pénzérmék? Ez a könyv választ ad ezekre a kérdésekre, és még sok másikra is. Nyisd ki rögtön, meglátod, meglepő és izgalmas történetek várnak rád!

Povedz mi: Mytológia – Anne Royerová

15.11 
Táto kniha prináša odpovede na vyše 200 otázok o mytológii – egyptskej, gréckej, hinduistickej, vikinskej a ďalších –, ktoré kladú všetky deti a na ktoré dospeláci nie vždy vedia odpovedať! Farebné strany so samolepkami oddeľujú 4 samostatné témy: – bohovia a bohyne – zvieratá a bytosti – hrdinovia – slávne dobrodružstvá Pre deti od 3 rokov.

Poviem ti, čo robia dinosaury – Emilia Dziubaková,Alexander Horák

9.41 
Chlpáň je ukrutne hladný. Je však veľmi ťažké niečo si uloviť. Našťastie nájde vajce. No ukáže sa, že z neho nebude volské oko ani praženička... Vajce je totiž kapsulou na cestu v čase! Chlpáň a jeho verný druh šváb sa ocitnú vo svete dinosaurov. Spoznajú riojasaura, predka najväčších dinosaurov, teratosaura, ktorý stratil vajce, bylinožravého diplodoka, plesiosaury žijúce vo vode, tarbosaura, čiže príbuzného tyranosaura, ozrutného argentinosaura, pazúrnatého therizinosaura či lietajúce archeopteryxy... A malí čitatelia sa s Chlpáňom dozvedia, aká stará je naša planéta, čo sú dinosaury vlastne zač a aké iné živočíchy žili v ich časoch. Nové poznatky, humor a zábava, interaktívne úlohy a predovšetkým nádherné ilustrácie Emilie Dziubakovej – to je výborná kniha pre najmladších obdivovateľov dinosaurov!

Poviem ti, kde sa berie med – Marcin Brykcziński,Katarzyna Bajerowiczová,Alexander Horák

9.41 
Koľko očí má včela? Načo sú jej kefky? Ako nosí nektár do úľa? Kde sa berie ovocie? To všetko a veľa ďalších zaujímavostí sa dozviete pri čítaní a prezeraní tejto výnimočnej knihy. Vďaka detailným farebným ilustráciám s ňou strávite dlhé hodiny a získate poznatky o živote včiel aj o tom, ako vzniká med. Pútavo rozpráva o ekologickom zázraku, ktorým je opeľovanie kvetov, čiže o spolupráci medzi rôznymi organizmami – rastlinami a hmyzom. Kniha prehlbuje znalosti o prírode, rozvíja detskú všímavosť a schopnosť rozprávať príbehy, ale predovšetkým vám zaručí skvelú zábavu aj príjemne a užitočne strávený čas.

Najdôležitejšie zvieratá na svete – detská encyklopédia – neuvedený,Matúš Hyžný,Mariana Hyžná

15.11 
Pre malých milovníkov zvierat, ktorí chcú vedieť všetko Najdôležitejší ľudia na svete potrebujú vedieť všetko o stvoreniach, ktoré žijú na našej planéte – a pomôže im s tým práve táto kniha! Zoznámte sa s množstvom zaujímavých faktov. Zistite, kde zvieratá žijú a čo jedia. Objavte vzrušujúci svet živočíšnej ríše... a ešte všeličo iné. Pre čitateľov od 7 rokov.

Môj album Montessori – Príroda – Adeline Charneau,Roberta Rocchi

14.16 
Pomôcka na zoznámenie sa prírodou – výnimočný album s množstvom kartičiek o životných cykloch zvierat i rastlín, vypracovaný podľa zásad pedagogiky Montessori. Malé dieťa prirodzene láka živý svet. Táto pomôcka slúži ako doplnok k pozorovaniu skutočnej prírody, ktoré nemožno ničím nahradiť. Rodičia vďaka nej budú môcť dieťa sprevádzať a pomáhať mu pri jeho objavoch. Album sa inšpiruje pomôckami používanými v montessoriovských školách a pomôže dieťaťu utriediť jeho pozorovania, opísať, čo vidí, porovnávať živé organizmy a poznávať ich. Nájdete v ňom veľa kartičiek na objavovanie živočíchov a rastlín: karty na rozlíšenie živej a neživej prírody, živočíchov a rastlín; karty na zoznámenie sa s živočíchmi (stavovce, mäkkýše, článkonožce, rôzne znaky živočíchov, životný cyklus lienky ...); karty na zoznámenie s rastlinami (životný cyklus rastliny, stromy, kríky a ich plody, kvety). Album obsahuje ajbrožúrku pre rodičov s návodmi na aktivity a informáciami o pedagogike Montessori.

Planéta Zem je úžasná – Lisa Regan

9.41 
Vydajte sa na výlet po všetkých pevninách sveta, aj všetkých moriach a oceánoch. Vďaka tejto zábavnej knihe ohromíte svojich priateľov. Sto zaujímavostí o našej planéte a ešte jedna navyše! Rozšírte si vedomosti zo zemepisu o veľa úžasných a neuveriteľných faktov o planéte Zem. Spoznajte, ako sa menila v priebehu vekov a ako sa mení aj v súčasnosti. Vedeli ste, že Tichý oceán je dosť veľký na to, aby sa doň vmestili všetky kontinenty sveta? Že v dažďových lesoch po celom svete žije okolo 50 miliónov pôvodných obyvateľov? Že pijeme rovnakú vodu, akú pili dinosaury? Že môžeme počuť bambus rásť? Alebo že Bangkok je teplejší ako Sahara? V knihe sa dočítate o najrôznejších prírodných javoch, o faune i flóre zo všetkých kútov sveta. Ľahký a svieži štýl tejto knihy zaručuje jej čitateľnosť – zabudnite na suché fakty z učebníc. Keď vaši spolužiaci zistia, odkiaľ beriete všetky zaujímavosti, zaručene budú chcieť knihu tiež.

Ľudské telo je úžasné – Lisa Regan

9.41 
Zábavná kniha plná pozoruhodných zaujímavostí o ľudskom tele vás zoznámi s tým, ako naše telo funguje. Sto zaujímavostí o ľudskom tele a ešte jedna navyše! Zabudnite na nudné učebnice biológie, tu na vás čakajú nevšedné a pozoruhodné fakty, o ktorých ste zrejme nemali ani potuchy. Vedeli ste, že kosti z jednej pätiny tvorí voda? Že sa pesničky ukladajú do inej časti mozgu ako ostatné spomienky? Že naše prsty nemajú svaly? Že sa počas dňa zmenšujeme? Alebo že môžeme mať alergickú reakciu na vlastný telefón? Táto kniha je plná zábavných vedomostí a faktov a dozaista rozšíri vaše obzory. Presvedčte sa, čo všetko naše telo počas dňa zvládne, a ohromte svojimi vedomosťami kamarátov a spolužiakov v škole.

Botanicum – Jenny Broom

18.99 
Vítejte v Botanicu, jediném muzeu, které má otevřeno, kdykoliv se vám zachce. Vystavuje ty nejkrásnější, nejexotičtější a nejpodivnější rostliny, které ohromí každého čtenáře. Prozkoumáte titěrné řasy, rozmanitě zabarvené houby, lišejníky i velkolepé masožravky. Navíc se dozvíte, jak se rostliny s ubíhajícím časem vyvíjely a jak moc se musely přizpůsobit, aby vůbec přežily. Račte vstoupit, království rostlin se vám otevírá v celé své kráse!

Tohle už vůbec není matika – Anna Weltmanová

7.59 
Umění a věda k sobě mají blíže, než by se vám na první pohled mohlo zdát! S trochou představivosti můžete přeměnit geometrické tvary a čísla na krásné dekorativní vzory, vtipné obrázky nebo originální 3D modely. V této knize budete kreslit, vystřihovat i skládat úžasné výtvory inspirované matematikou. Tato knížka je určená jak pro nadšené mladé matematiky, tak pro výtvarníky! Ale hlavně – tohle už vůbec NENÍ učebnice matiky! Nebo je?

Kukkants bele! – Kérdések és válaszok az időről – Katie Daynes

13.23 
Ez a szórakoztató és gazdagon illusztrált könyv egy sor fontos és izgalmas kérdésre ad választ az idővel kapcsolatban. Kukkants be a fülek alá, hogy még több érdekességet tudj meg!

Stručné dejiny Slovenska pre mladých čitateľov – Denisa Gaálová

9.45 
Spoznajte slovenské dejiny v tejto fantastickej knihe, ktorá by nemala chýbať v žiadnej detskej knižnici. Kniha prevedie mladých čitateľov našou minulosťou od praveku až po vznik samostatného Slovenska. Nečakajte však učebnicu plnú rokov, mien, udalostí a iných faktov. Významné udalosti slovenských dejín sú podané tak prehľadne a jasne, že si ich zapamätajú všetky deti a dokonca aj rodičia. Denisa Gaálová je učiteľka dejepisu na bratislavskom gymnáziu a v minulosti učila aj na základnej škole.

Az emberi test nagykönyve

12.55 
Fedezd fel, hogyan épül fel a tested, hogyan működik, ismerkedj meg e fantasztikus élő gépezet minden egyes részével! A sejtektől, az idegrendszeren át egészen az elsősegélynyújtásig - Az emberi test nagykönyvét olvasva egyetlen kérdésed sem marad válasz nélkül!

Veľká kniha o morských tvoroch – Yuval Zommer,Jana Vlašičová

14.20 
Prečo chodí krab bokom? Majú medúzy telo z medu a fúzov? Ako to, že tučniaky nezamrznú? Vedia lietajúce ryby skutočne lietať? Je morský koník naozaj koník? Na tieto a mnohé ďalšie zvedavé otázky odpovie krásne ilustrovaná Veľká kniha o morských tvoroch. Malým čitateľom tiež priblíži, ako tieto živočíchy pod vodou dýchajú, akým spôsobom sa pohybujú i to, čím sa živia. Okrem množstva zaujímavých informácií deti čakajú aj interaktívne úlohy, vďaka ktorým bude zoznamovanie sa s rozmanitým svetom morskej ríše ešte zábavnejšie!

Gyere velünk a tanyára! – Mi Micsoda mini füzet

2.12 
Mi történik az istállóban? Mit esznek a disznók? Mit csinál a bálázógép? Mi terem a kertben? Miért hempereg a sárban a disznó? Miből sütik a kenyeret? A könyv lapjain a mesékből jól ismert állatokkal találkozhatnak a gyerekek:bocival, lóval, kutyával, kismalaccal, az újdonság csak az, hogy itt a valósággal ismerkedhetnek meg! A 2-4 éveseknek szóló Mi MICSODA mini sorozat fő vonzereje a kedvesen megrajzolt figurákban és a részletgazdag képekben rejlik. Erőssége az ismeretterjesztő szövegek és az elbeszélés jó aránya. Az ismeretterjesztő tartalom mellett minden füzetben kvízkérdések, böngészők, labirintusjátékok és egyéb vidám feladványok várják a kicsiket. 2 éves kortól ajánljuk.

Első nagy állatatlaszom – Mit? Miért? Hogyan? – Andrea Erneová

17.39 
"A népszerű Mit? Miért? Hogyan? gyermekkönyvsorozatban megjelenő állatatlasz igazi csemege az állatokat szerető óvodásoknak és a kisiskolásoknak. A könyvből megismerhetik az egyes földrészek és az óceánok különböző élőhelyeit és azok jellegzetes állatvilágát. Megtudhatják többek közt, hol élnek a világ leghosszabb kígyói, miért van púpjuk a tevéknek, hogyan védekeznek az állatok a meleg és a hideg ellen, miért veszélyeztetett sok állatfaj. A már hazánkban is közkedvelt Ravensburger-játékok közé tartozó képes szakkönyvsorozat kedves illusztrációkkal, a gyerekek életkorának megfelelő információkkal ad választ a rengeteg kérdésre. Minden egyes oldal új témakört jár körül, melyek részletgazdagságában a felnőttek segíthetnek eligazodni, akár egy-egy óvodai vagy kisiskolás foglalkozás keretében. A sorozat nyomdai kivitelezése egyedülállóan magas színvonalú. Fő különlegessége, hogy minden könyv közel 50 titkos ablakot rejt, melyek fedelét felnyitva a gyerekek kielégíthetik kíváncsiságukat.

Rastlinopis – Jiří Dvořák

13.21 
Táto kniha je určená pre všetky deti, ktoré sa neuspokoja s jednoduchým vysvetlením a často kladú rodičom otázku: prečo? Prečo na akácii žijú mravce, prečo žihľava pŕhli, prečo z cibule štípu oči? Musia mať rastliny korene v zemi? Aká bola prvá rastlina na svete, kto vypestoval mandarínku bez kôstok a je pravda, že najdrahšiu kávu na svete kakajú cibetky? Zároveň je to knižka, ktorú môžu používať aj učitelia, ak sa im deti nudia na hodine prírodopisu: príroda je plná malých dobrodružstiev aj napínavých príbehov, hádaniek a neuveriteľných tajomstiev. Je to však aj knižka rodinná: malým deťom bude stačiť hádanka alebo veršovačka, väcšie sa začítajú do príbehu s dobrým koncom a dospelí sa budú čudovať, koľko toho nevedeli.

Príbeh elektriny – Petr Mrázek

6.64 
Kniha pre najmladších čitateľov, ktorá jednoducho a zrozumiteľne zodpovie ich najčastejšie otázky týkajúce sa elektriny: • Čo je to elektrina a kde vzniká? • Prečo nemám preskúmavať zásuvku? • Ako sa dostane elektrina až do lampičky pri mojej posteli? • Prečo je nebezpečné púšťať šarkana pri elektrickom vedení? • a ďalšie... Prváčik Janko trávi prázdniny na dedine u babičky a dedka, ktorí ho vľúdne sprevádzajú na cestách za poznaním okolitých vecí. Autor sa snaží pomocou názorných a vtipných ilustrácií pozvoľna deti zoznámiť s tým, ako sa elektrina dostane až k nim domov, upozorňuje na nutnosť bezpečného a šetrného zaobchádzania s elektrinou, v rubrike Pre zvedavcov pridáva zaujímavé súvislosti. Kniha sa tak môže stať cenným pomocníkom pri vysvetľovaní niektorých javov, na ktoré sa pýtajú neodbytní prieskumníci svojich rodičov.

Velký vysvětlovač – Randall Munroe

26.08 
Od autora bestselleru Co kdyby Velký formát, skládačky, nákresy… Pro děti, mládež i všechny zvídavce Do rukou se vám dostává kniha, kde autor co nejjednoduššími slovy popsal i velmi složité stroje, zařízení, události, jevy a procesy takovým způsobem a takovými výrazy, aby to pochopily i celkem malé děti. A tak se dozví, jak a proč se na Mars vysílá vesmírné vozítko, co dělá s prádlem sušička, ale také třeba jak funguje americká ústava nebo proč Země není úplně kulatá. Každý vysvětlovaný předmět nebo proces doprovází názorná ilustrace s jednoduchými popisky a vysvětlivkami. Kniha zaujme netradičním způsobem zpracování témat i jednoduchým jazykem přizpůsobeným vnímání a slovní zásobě dětí.

Földünk állatvilága

16.03 
Tedd a falra vagy vidd magaddal! Ez a különleges, vízálló, gyerekeknek készült leporello könyv vicces illusztrációkkal kelti fel az érdeklődést földünk állatvilága iránt. A gyerekek hosszan böngészhetik a rengeteg aranyos állatrajzot és közben észrevétlenül megtanulhatják az állatok neveit, legfontosabb adatait, jellemző előfordulási helyüket. Laminált, hajtogatott kivitelének köszönhetően a gyerekek bárhová magukkal vihetik, de széthajtogatva akár a falra is kitehetik. A kétoldalas kiadvány egyik oldalán földünk jelenlegi állatvilága, a másikon dinók és őslények kis rajzai lepik el a kontinenseket és óceánokat.

Nečakané priatelstvá – Pavla

7.59 
Antilopa a pavián. Čo je to za nesúrodý pár? Nenechaj sa pomýliť, je to zohraná dvojica.Navzájom na seba dávajú pozor, aby sa ubránili pred nepriateľmi. Podobne ako títo dvaja huncúti, aj ďalšie zvieratá prišli na to, že je dobré mať spojenca. No nielen zvieratá, ale aj rastilny si môžu navzájom pomáhať. Vydaj sa s nami na cestu prírodou, na ktorej sa dozvieš, že priateľstvo môžeš nájsť úplne všade!

Ilustrovaná kniha Morské živočíchy – Tom Jackson

15.22 
Táto nádherne ilustrovaná knižka si ťa podmaní množstvom fascinujúcich morských živočíchov. Prostredníctvom ohromujúcich ilustrácií ťa zoznámi napríklad s ozrutným vráskavcom dlhoplutvým či s pozoruhodným krídlovcom ohnivým. Každú ilustráciu dopĺňajú fascinujúce fakty, čo z knihy robí skvelý darček, ku ktorému sa budeš stále vracať.