Zobrazených 1–24 z 273 výsledkov

Strážkyňa krištáľov – Slzy morských panien – Jess Blacková

5.69 
Eva s Oskarom sa ocitnú v ríši, kde vlnám vládnu zabijackí piráti a jediným jazykom je reč mora. Morské panny nutne potrebujú pomoc. Piráti ich zajali, aby mohli predávať ich slzy ako poklad. Keď sa však z oceánu vytratia jeho dávne ochrankyne, dôjde k narušeniu odvekej rovnováhy a všetok morský život sa môže ocitnúť v ohrození. Dokážu Eva a Oskar zdolať nebezpečenstvo na mori a pomôcť morským pannám skôr, než bude neskoro?

Válogatott ifjak 1: The Young Elites – Az ifjú kiválasztottak – Marie Lu

9.19 
Van ki gyűlöl minket, akasztófára való zsiványként gondol ránk. Van ki retteg tőlünk, démonnak tart, máglyára vetne mindannyiunkat. Van ki bálványoz minket, az istenek gyermekeinek vél. De egy sincs, ki ne hallott volna rólunk. Elegem van belőle, hogy kihasználnak, bántanak, aztán félrelöknek. Adelina Amouteru túlélte a vérlázat. Durvalelkű apja szerint ő egy malfetto, irtóztató, utálatos teremtmény, aki szégyent hoz a családjukra, és a boldogulásuk útjában áll. De a pletykák szerint a láz túlélői közül néhányan nem csak forradásokkal lettek gazdagabbak - úgy tartják, néhányan rejtélyes hatalomra tettek szert, és bár a kilétük titokban maradt, úgy kezdték emlegetni őket, hogy a kiválasztott ifjak. Teren Santoro a királynak dolgozik. Az Inkvizíció fejeként az ő feladata felkutatni a kiválasztott ifjakat, hogy elpusztítsák őket, mielőtt még ők pusztítják el az országot. Veszélyesnek és bosszúszomjasnak tartja őket, de lehet, hogy a legsötétebb titkot maga Teren rejtegeti. Enzo Valenciano a Tőr Társaságának vezetője. A kiválasztott ifjaknak ez a titkos társasága kutat a hozzájuk hasonlók után, hogy előbb találjon rájuk, mint az Inkvizíció. De Adelina személyében a Tőrök olyasvalakire bukkannak, akinek hatalmához hasonlót még nem láttak. Adelina hinni akar benne, hogy Enzo az ő oldalán áll, és Teren az igazi ellenség. Hármójuk sorsa szorosan összefonódik, és noha eltérő célokért küzdenek, mindhármuk harca nagyon is személyes. Egy dologban viszont mindannyian egyetértenek: Adelina olyan képességekkel rendelkezik, amik nem valók erre a világra. A szívében bosszúra szomjazik a sötétség. És ég benne a vágy, hogy elpusztítson mindenkit, aki az útjába áll.

Havraní kráľ (Havraní cyklus 4) – Maggie Stiefvater,Gabriela Patkolová

11.35 
Záverečný diel strhujúcej série od najtalentovanejšej autorky tínedžerských kníh Maggie Stiefvater. Sú to už roky, čo Gansey márne hľadá strateného waleského kráľa. Postupne sa k nemu na jeho nebezpečnej misii pridali ďalší: Ronan, ktorý dokáže privádzať veci zo snov. Adam, ktorý žije v ustavičnej lži. Noah žijúci len napoly. A Blue, čo verí, že jej je súdené zabiť Ganseyho. Napriek tomu sa púšťa s nevyspytateľnými Havraními chlapcami do záverečnej partie smrtiacej hry, v ktorej sny a nočné mory splývajú v jedno a najúprimnejšiu lásku od najťažšej straty nejde oddeliť. Ničomu mŕtvemu nemožno veriť. Nič živé nie je v bezpečí.

Harry Potter a relikvie smrti – Joanne K. Rowling

23.27 
Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel.

Země příběhů – Kouzelné přání – Chris Colfer

11.39 
Snad každé dítě touží po tom, žít v zemi pohádek. Dvojčatům Alex a Connerovi se jejich sen splnil díky kouzelné knize, která je přenesla do země pohádkových příběhů. Brána do světa lidí se ale uzavřela a vypadá to, že není cesty zpět. Čekají je napínavá dobrodružství plná překvapení a kouzel a setkání s pohádkovými postavami. Nepůjde však jen o setkání milá a příjemná. Boj dobra se zlem totiž nikdy nekončí.

Trón zo skla 6: Veža na úsvite – Sarah J. Maasová,Zuzana Trstenská

16.10 
Začítajte sa do šiesteho pokračovania najúspešnejšej fantasy ságy súčasnosti Trón zo skla, ktorého dej sa odohráva zároveň s piatym dielom Búrka v impériu. Znovu objavte čaro príbehov Sarah J. Maas, tak ako si ho pamätáte zo začiatku série. Kapitán kráľovskej gardy Chaol Westfall bol známy svojou chrabrosťou, silou a bezpodmienečnou oddanosťou korune. No všetko sa zmenilo po zničení skleneného zámku a vyvraždení jeho mužov, hoci adarlanský kráľ ušetril jeho život. Duša sa síce časom zahojí, no jeho telo je nenapraviteľne poškodené. Uzdravenie mu ponúkajú len legendy o tajomstvami opradených liečiteľoch v ďalekej krajine na Južnom kontinente. Nad Erileou sa však znášajú búrkové mraky, Aelin a Dorian sa nedokážu vyhnúť ničivej vojne a ich jedinú šancu na víťazstvo držia v rukách Chaol a Nesryn a ich schopnosť presvedčiť mocných pánov juhu, aby sa pridali k vojne na severe. Južný kontinent však skrýva mnohé tajomstvá, ktoré môžu mať nečakané následky pre celý svet.

Pán tieňov (Tajomná temnota 2) – Cassandra Clare,Diana Ghaniová

16.10 
Polnočná dáma je podľa mnohých čitateľov to najlepšie, čo Cassandra Clare doposiaľ napísala. Druhý diel série Tajomná temnota - Pán tieňov však dokázal pokoriť aj tento rekord! Mladá tieňolovkyňa Emma Carstairsová pomstila smrť rodičov, no nedokáže nájsť pokoj v duši. Jej priateľstvo s Julianom Blackthornom totiž prerástlo v obojstrannú náklonnosť. No láska medzi parabataimi je zakázaná, lebo ohrozuje životy tieňolovcov. Mohla by od Juliana utiecť, ale Blackthornovcov ohrozujú nepriateľské sily na všetkých frontoch. Len oni totiž dokážu získať prastarú knihu čarov, po ktorej túžia hlavne féri. Na obzore však povstane nový nepriateľ: Pán tieňov - Nesílijský kráľ vyšle svojich najmocnejších bojovníkov, aby zahubili každého, komu prúdi v žilách blackthornovská krv, a získali knihu čarov. Julian objaví jediný spôsob, ako sa zachrániť. Lenže s takou cenou za prežitie nikto nerátal a splatiť ju bude treba krvou.

Hraju, abych žil 1: Jiný svět – Dmitrij Rus

11.39 
Píší se třicátá léta jednadvacátého století a světem se šíří záhadný fenomén nazývaný vtažení. Hráčům online her se stále častěji stává, že se jejich vědomí oddělí od smrtelného těla a zůstane navždy uvězněno ve virtuální realitě. Dokážete si představit peklo, které čeká na nešťastníka vtaženého do hry Tetris? Nebo bezmoc, kterou cítí hráč, který uvízl v tankovém simulátoru a několikrát denně se musí smažit v rozžhaveném pancíři bitevního stroje? Hráčům her na hrdiny se ovšem vtažením otevírá vyhlídka na nekonečné dobrodružství v úchvatném světě meče a magie. Gleb neměl na výběr, nevyléčitelná nemoc ho donutila záměrně podstoupit vtažení, aby z náruče smrti vytrhl alespoň své vědomí. Ve hře ho čeká věčný život, noví přátelé, láska, spousta dobrodružství a také nemálo překvapení. To největší tkví v tom, že na první pohled odlišný herní svět má s tím skutečným mnoho společného…

Koberčania – Terry Pratchett,Vladislav Gális

9.45 
Koberec, po ktorom chodíme, ukrýva miniatúrny fantastický svet. Žijú v ňom kmene a národy, budujú si mestá a ríše a o nás nemajú tušenia. Spokojne si tu nažíva aj kmeň Munrungov, prirúti sa však tajomná Smršť. Ničí všetko, čo jej stojí v ceste, a zároveň s ňou útočia obludy - snargy a maulovia. Mladý Snibril, ktorého všetci pokladajú za neškodného rojka, musí čeliť nevídaným hrozbám. Kto mu pomôže? Kto zastaví Smršť a zachráni najväčšiu ríšu v Koberci? Snibrila čakajú dobrodružstvá, putovanie po neznámych končinách, ale aj noví priatelia. Lenže ak má zvíťaziť, niekto musí zmeniť to, čo sa vraj zmeniť nedá. Osud sveta. Druhé vydanie debutového románu legendárneho Terryho Pratchetta pre malých i veľkých prečítate so zatajeným dychom.

Bronzový kľúč (Magistérium 3) – Holly Black,Cassandra Clare,Michal Jedinák

9.45 
Cassandra Clare a Holly Black sú najlepšie kamarátky, hviezdy svetovej fantasy a megafanúšičky Harryho Pottera. Pre svojho obľúbeného hrdinu by si však priali iný koniec, a tak sa rozhodli napísať vlastnú sériu o mladom čarodejníkovi a jeho dobrodružstvách na čarodejníckej škole. Call, Tamara a Aaron by sa mali sústrediť na náročné testy a čarodejnícke skúšky. No po náhlej smrti jedného spolužiaka sa musia vydať po stope hrozivého zla. Niekto totiž oslobodil beštiu, čo mala ostať spútaná hlboko v školských žalároch. Call a jeho kamoši zisťujú, že mágia dokáže byť taká dobrá ako čarodejníci, ktorí ju používajú. No ak ju včas nezastavia, napácha v nesprávnych rukách nepredstaviteľné škody. Na čarodejníckej škole sa totiž môže prihodiť čokoľvek dobré i zlé a jediný spôsob, ako odhaliť pravdu, je riskovať úplne všetko.

Diablov učeň (Veľká vojna o peklo 1) – Kenneth Bogh Andersen,Eva Lavríková

9.45 
Nová detská fantasy séria, ktorá si v domácom Dánsku našla desaťtisíce fanúšikov! Filip je dobrák. Nikdy neublížil ani muške. A tak celkom nechápe, keď sa po strašnej nehode ocitne pred pekelnými bránami. Sám Satan si čoskoro uvedomí, že tu niečo nesedí, a hore na zemi to niekto poriadne pokašľal. Satan však potrebuje nasledovníka a Filip je jediný vhodný kandidát široko-ďaleko. Tak sa pustí do výcviku a snaží sa rozvinúť Filipove temné stránky... No Filip si v pekle nájde priateľov a dokonca objaví nebezpečné sprisahanie zosnované proti samému Satanovi.

O upíroch a vlkolakoch

4.99 
Mýty o upíroch a vlkolakoch nás od nepamäti desia a zároveň priťahujú. Nie je teda žiadnym prekvapením, že inšpirovali aj mnohých známych spisovateľov. V tejto dych vyrážajúcej knihe nájdete 25 starostlivo vybraných príbehov o bytostiach zo záhrobia, vlkoch a upíroch v rozličných podobách. Napísali ich ozajstní majstri hororov, ako napríklad Bram Stoker a M. R. James, či dokonca Rudyard Kipling, Guy de Maupassant a Jan Neruda, ktorí sa tomuto žánru venovali len výnimočne. Knihu výrazne obohacujú ilustrácie budiace des aj úžas. Ich autormi sú súčasní svetoví ilustrátori, ktorí sa špecializujú na tému fantasy a hororov.

Ron Weasley – Sprievodca k filmom – neuvedený,Oľga Kraľovičová

3.00 
Znovu prežite magické okamihy s Ronom Weaslym, ktorý prejavil rovnakú odvahu a vernosť ako jeho slávny najlepší priateľ Harry Potter - či už v súbojoch so slizolinským metlobalovým družstvom, alebo zoči-voči obrovským desivým pavúkom uprostred Zakázaného lesa! Tento výber fotografií a citátov zo všetkých ôsmich filmov o Harrym Potterovi predstavuje Ronov život v Rokforte, s rodinou a priateľmi aj v nebezpečných bojoch proti Temnému pánovi lordovi Voldemortovi.

Harry Potter 8 – A prekliate dieťa – I. a II. časť – Joanne K. Rowling,Jack Thorne,John Tiffany

18.91 
Špeciálne vydanie scenára zo skúšok. Prvá a druhá časť. Na základe originálneho nového príbehu od J.K. Rowlingovej, Jacka Thorna a Johna Tiffanyho: Harry Potter a prekliate dieťa vznikla prvá oficiálna divadelná hra o Harrym Potterovi. Byť Harrym Potterom bolo vždy ťažké a nie je to o nič jednoduchšie ani teraz, keď je prepracovaným pracovníkom ministerstva mágie, manželom a otcom troch detí v školskom veku. Harry je konfrontovaný s minulosťou a odmieta zostať tam, kde patrí. Jeho najmladší syn Albus bojuje s ťažobou rodinného dedičstva, nakoniec nikdy ho nechcel. Minulosť sa prelína s prítomnosťou a otec so synom sa dozvedajú nepríjemnú pravdu: niečo temné prichádza z nepredpokladaných miest.

Zakázaná hra 3 – Inferno – L. J. Smith

9.49 
"Ak ich chceš zachrániť, vydaj sa na cestu za pokladom. No nezabudni: Ak prehráš, zaplatíš diablovi jeho cenu! A tá bude vysoká!" To boli posledné slová, ktoré povedal Julian pred tým, ako zmizol s Tomom a Zachom vo Svete tieňov. Jenny musí spolu so svojimi priateľmi vstúpiť na územie nepriateľa a tam ho zničiť. Vybavení čarovnými runami mieria k bráne, za ktorou na nich striehne utrpenie, či dokonca smrť. Zakázaná Hra sa chýli ku koncu, cesta do pekla sa otvára...

Legendy Zlatého mesta – Juraj Červenák

15.20 
Koncom minulého roka vyšla nevšedná zbierka fantasy poviedok známeho autora Juraja Červenáka s názvom Legendy Zlatého mesta, ktorá sa viaže k zaujímavému projektu: Banská Štiavnica – živá učebnica príbehového vzdelávania. „Zlatým mestom“ sa samozrejme myslí Banská Štiavnica, ktorú autor pozná od prvej dlažobnej kocky po poslednú klopačku. V tomto prostredí sa odohrávajú príbehy z rôznych období histórie Banskej Štiavnice, ktoré sú určené pre detského čitateľa, ale bezpochyby oslovia aj starších: -Dvanásť železných mečov (príbeh z doby bronzovej) -Kráľ lesa (príbeh z čias starých Slovanov) -Skaza z hlbín (príbeh z 15. storočia) -Alchymistova dcéra (príbeh z čias protitureckých vojen v 17. storočí) -Vodníkov tajch (príbeh z 18. storočia) Všetky príbehy korešpondujú s náplňou učebných osnov pre žiakov 6. ročníka. Na motívy príbehov vznikli tri pobytové programy pre deti s prvkami LARP hier.

Minecraft – Vydoluj maximum! – Stephen O’Brien

11.39 
Druhé aktualizované vydání úspěšného bestselleru! Vytvoř si svůj vlastní svět! Minecraft je mnohem víc než jen hra: je to alternativní vesmír plný tvorby, dobrodružství, napětí, vášně a překvapení. Není do něj ale radno chodit na vlastní pěst. Proto si s sebou na cestu nezapomeň vzít tohoto zkušeného průvodce, který tě bezpečně provede všemi nástrahami světa Minecraftu. Dozvíš se, jak přežít první noc, rychle najít a dolovat rudy, ochočit přátelské moby, vybudovat vlastní železniční síť a spoustu dalších vychytávek, díky kterým předčíš všechny kamarády. V knize najdeš všechny novinky přidané do Minecraftu ve verzi 1.8 a spoustu nových návodů! Stephen O’Brien na Minecraftu „závislačí“ od prvních zkušebních verzí a zažil už skoro všechno, co tento svět nabízí. Ukáže ti všechna tajná zákoutí dolů a jeskyní, vesniček a pouštních chrámů, Podsvětí i říše Konce. Naučíš se bezpečně bojovat, používat automatické pasti, očarovávat předměty a spoustu dalších triků, díky kterým přežiješ i v místech, kam se jiní neodváží. - Nastav si hru podle nálady na tvořivou nebo bojuj o přežití - Chop se svého krumpáče a doluj železo, zlato, diamanty a Rudit - Přelsti nebo přemož 14 různých druhů nepřátelských mobů - Ochoč si přátelské moby a vybuduj automatické farmy - Uvař si léčivé, posilňující a útočné lektvary - Změň svůj skromný příbytek na honosný palác - Pronikni do tajů ruditových spojů a železničních sítí - Putuj do dalších dimenzí a poraz Draka z Konce - Používej modifikátory a vytvoř si vlastní hry pro více hráčů O autorovi: Stephen O’Brien je australský spisovatel a podnikatel, který po spoustě let prožitých v Silicon Valley žije v australském Sydney. Napsal už 27 knih včetně několika bestsellerů. Vymyslel také Typefi, jeden z nejlepších automatických publikačních systémů na světě, a ve svém volném čase vynalezl nový typ kávovaru s názvem mypressi. Minecraft hraje už od doby, kdy byl poprvé vydán, a nepřestává žasnout nad nepřekonatelnou kreativitou, kterou nabízí

Percy Jackson Poslední z bohů – Rick Riordan

15.67 
Pátý a poslední díl strhující fantasy série. Percy Jackson Poslední z bohů - zápas o zachování civilizace začíná. Jmenuji se Percy Jackson, blíží se mé šestnácté narozeniny. V Táboře polokrevných však nechystáme oslavy, nýbrž výpravu do války. A mí sto blahopřání jsem si vyslechl dávné temné proroctví, které mi všichni tak dlouho tajili. Bitva, která může znamenat konec světa, začne docela nevinně, když mi přistane na kapotě auta bájný kůň Pegas. Ukáže se konečně, kdo stojí na straně dobra a kdo se přidal k vládci temnot? Kdo válku nepřežije a kdo z ní vyjde jako hrdina? 5. díl navazuje na předcházející tituly: Percy Jackson Zloděj blesku, Percy Jackson Moře nestvůr, Percy Jackson Prokletí Titánů, Percy Jackson Bitva o labyrin t.

Časodějové 4: Číselné jméno – Natalja Ščerba

13.77 
Ve čtvrtém díle ságy o kouzelnících, kteří umí čarovat s časem, budou klíčníci hledat Rozeklaný zámek… Vasilisa začala konečně studovat skutečné časodějnictví. Na Černovílu – zámku Královny temných víl zdokonaluje po boku své kamarádky Bouře své bojové schopnosti. Doba je zlá a je potřeba, aby se uměla postarat sama o sebe. Feš se Vasilise stále vyhýbá, zato Mark se podezřele snaží vloudit do její přízně. Vasilisa netuší, že chce na Astragorovo přání zjistit její číselné jméno. Klíčníci se chystají prohledat komnaty Rozeklaného zámku, k nimž mají klíče. Nejsou však sami, o odhalení tajemství usiluje celá řada mocných časodějů. Podaří se klíčníkům najít tajemnou Černou komnatu? Usmíří se Vasilisa s Fešem? Vyhraje tempohoničku se svým Lunoptákem Sněženkou? Objeví znovu svůj vzácný dar – časový flér?

Dvůr křídel a zmaru – Sarah J. Maasová

15.67 
Feyre se vrací zpět na Jarní dvůr, aby zde shromáždila informace o Tamlinové armádě a o plánech krále, který hodna Prythian napadnout a zničit. A k tomu musí předstírat svou lásku k muži, kterého ve skutečnosti nenávidí – a jediná chyba může stát život nejen ji, ale může způsobit zkázu i celého království.

Valentýnské prokletí – Jodi McAlister

11.39 
Perla Linfordová se narodila na Valentýna. A není u nich ve škole sama. Jsou čtyři a každý z nich dokáže dělat velmi zvláštní věci. Když po jednom z nich začnou jít bytosti, o kterých zatím četla jen v knížkách, začne Perla zjišťovat proč. A to za pomoci Finna Blacka – kluka, kterého zná od dětství a celou tu dlouhou dobu ho nemůže vystát. Pokud chce ale zachránit sebe a své spolužáky, bude muset hodit nesnášenlivost za hlavu. Jen společně s Finnem má totiž proti temným silám alespoň nějakou šanci…

Struny času – Struny času 1 – Madeleine L´Engle,Helena Šajgalíková

9.45 
Madeleine L'Engle stvorila sériou Struny času klasiku tínedžerskej sci-fi literatúry, ktorá ovplyvnila tvorbu spisovateľov posledných päťdesiatich rokov. Meg Murryová je obyčajná tínedžerka s nízkym sebavedomím a túžbou zapadnúť. Je dcérou svetoznámeho fyzika a je rovnako inteligentná a talentovaná ako jej mladší brat Charles Wallace. Všetko sa pokazí, keď ich otec zmizne za záhadných okolností, čo jej matke zlomí srdce. Zdrvenú Meg a jej kamaráta Calvina predstaví jej brat trom záhadným nebeským bytostiam, ktoré pricestovali na Zem, aby zachránili pána Murryho. Spoločne sa vydávajú na neuveriteľnú dobrodružnú cestu naprieč časom i priestorom, objavujú svety za hranicami našej fantázie, kde musia čeliť mocnému zlu. Meg sa môže domov vrátiť až po tom, čo porazí temnotu vo vlastnom srdci a objaví silu na boj s temnotou, ktorá postupne zahaľuje celý vesmír.

Traja spáči (Havraní cyklus 3) – Maggie Stiefvater,Gabriela Patkolová

9.45 
Tretie pokračovanie Havranieho cyklu od jednej z najtalentovanejších autoriek young adult literatúry prináša ďalšie šokujúce zvraty. Blue Sargentová konečne našla priateľov, ktorým môže veriť, a partiu, do ktorej zapadne. Stalo sa totiž, čo by jej ani vo sne nenapadlo - Havraní chlapci, takí vzdialení jej bežnému života, ju prijali medzi seba a neuveriteľné veci, čo pri pátraní po tajomnom waleskom kráľovi Glendowerovi zažili, ich ešte viac zblížili. Problém však je, že keď nájdete to, po čom ste túžili, môže sa stať, že to veľmi rýchlo stratíte. Lebo: Priatelia sa dopúšťajú zrady. Matky miznú. Víziám sa nedá veriť. A hlavne, vo svete, kde nemožné sa stáva skutočným, nie je isté vôbec nič.

Kiliánovo tajemství – Ester Davidová

14.73 
Tento příběh vypráví o chlapci Kiliánovi, který žije na planetě Bela. Planeta Bela je podobná planetě Zemi. Jsou tam louky, lesy, hory, moře i řeky, stejně jako na Zemi. Taktéž lidé a zvířata se od těch, které žijí na Zemi, svou podobou neliší. Na Bele všichni žijí v souladu s přírodou a chovají se k sobě hezky. A právě tam, žije chlapec Kilián se svými rodiči. Jednoho dne se Kiliánkovi zjeví jeho průvodci a sdělí mu, že byl vybrán ke zvláštnímu úkolu a to, odcestovat na planetu Zemi. Mnoho dětí na Zemi je smutných a mají různá trápení. A Kiliánek by jim mohl pomoci.