Zobrazených 1–24 z 275 výsledkov

Set Kroniky Narnie – C.S. Lewis,Patrick Frank

35.11 
Kroniky Narnie sú dnes považované za základný kameň literatúry pre deti. Každá kniha je majstrovským dielom, ktoré vtiahne čitateľa do krajiny, kde sa mágia stáva realitou. V každom príbehu sa štyri deti vydávajú do Narnie - krajiny, v ktorej sú deti oveľa viac než len deťmi, a v ktorej nič nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá. Vďaka autorovmu rozprávačskému majstrovstvu a úžasným ľudským aj zvieracím hrdinom vznikol nadčasový príbeh o dobre a zle, o dôvere a nádeji. V tomto exkluzívnom boxsete nájdete všetkých sedem príbehov o Narnii.

Trón zo skla 3: Zrodená z ohňa – Sarah J. Maasová,Zuzana Kamenská

14.58 
Tretí diel najúspešnejšej fantasy série súčasnosti Trón zo skla v hlavnej úlohe s najobávanejšou nájomnou vrahyňou Celaenou Sardothien! Celaena sa už vysporiadala s nebezpečnými protivníkmi i so srdcom rozlámaným na márne kúsky. Teraz myslí len na pomstu, no ako kráľova šampiónka musí slúžiť podlému tyranovi, ktorý má všetko na svedomí. Kapitán kráľovskej gardy ju však vyšle do Wendlynu netušiac, že Celaenina minulosť aj budúcnosť sa skrýva práve v ďalekom kráľovstve férov. Pomoc férskej kráľovnej má však privysokú cenu... Kým Celaena vo Wendlyne bojuje s démonmi minulosti, v Erilei sa na útok pripravujú nebezpečné sily. Chaol a Dorian sa púšťajú do boja s temnotou, akú nečakali ani v najhorších nočných morách. Obávané bosorky sa totiž spolčili s tyranským kráľom a krvilačná Manon sa nezastaví, kým pred ňou nebude celá Erilea kľačať na kolenách. Ak dokáže Celaena prekonať samú seba, stane sa najväčšou hrozbou pre kráľa a jeho zem - ale aj pre seba. Nenechajte si ujsť najpopulárnejšiu fantasy sériu súčasnosti: Trón zo skla, Koruna z temnoty, Zrodená z ohňa... a nezabudnite na štyri exkluzívne novely k sérii Trón zo skla!

Detektív Kostlivec 2: Hra s ohňom – Derek Landy,Patrick Frank

12.30 
Druhé pokračovanie dobrodružstiev najvtipnejšieho a najodvážnejšie detektíva Kolohnáta Lahodu, ktorý je vlastne chodiaci, hovoriaci a oheň vrhajúci kostlivec, a jeho mladej pomocníčky, teda parťáčky Valkýry Kainovej! Tak to teda určite nie, trinásťročná Stephenie Edgleyová, ktorá si teraz hovorí Valkýra Kainová, určite nevedie obyčajný život. Kým jej kamošky plánujú pyžamové párty, ona sa fláka po meste s kostlivcom, ktorý je aj detektívom. A ešte stále musia zachrániť svet, ako inak. Najobávanejší protivník Kolohnáta Lahodu barón Vendett totiž utiekol z väzenia. Barón kedysi stvoril bytosť schopnú privolať do nášho sveta Beztvárnych. Teraz sa barón Vendett chystá povolať túto bytosť a vydláždiť tak cestu nebezpečným protivníkom, proti ktorým sme budeme všetci bezmocní...

Harry Potter – Magické miesta z filmov – Jody Revenson,Erik Fazekaš

28.41 
Fanúšikovia Harryho Pottera pozor! Prichádza ďalšia úchvatná publikácia, ktorá odkrýva tajomstvá filmových archívov. Všetci sme pri pozeraní filmov podľahli čaru Rokfortského hradu, väznice Azkaban či Ministerstva mágie. Zapísali sa nám do pamäti rovnako ako obľúbené postavy z knižnej série o Harrym Potterovi. V tejto jedinečnej knihe máte šancu vidieť doteraz nezverejnené skice, fotografie z natáčania, zábery z filmov a spoznať mnohé ďalšie tajomstvá o navrhovaní a výrobe všetkých kúzelných miest pre filmové spracovania série o najpopulárnejšom čarodejníkovi. Kniha Harry Potter: Magické miesta z filmov je ďalšou publikáciou, ktorá nesmie chýbať v zbierke každého pravého fanúšika Harryho Pottera!

Experiment – Zberateľské vydanie (Divergencia 3) – Veronica Roth,Elena Guričanová,Ivana Cingelová

18.95 
Exkluzívne zberateľské vydanie najpopulárnejšej dystopickej série Divergencia - Rezistencia - Experiment s bombastickým bonusovým materiálom. Toto vydanie by nemalo chýbať v knižnici žiadneho fanúšika a knihomoľa! Romány Divergencia a Rezistencia vtiahli čitateľov do mrazivo realistického postapokalyptického sveta. Teraz nastal čas zistiť, či to nebol všetko len EXPERIMENT! Tris a Tobias sú opäť spolu - ale za akú cenu. Systém frakcií je kompletne rozvrátený, polovica mesta leží v troskách. Spoločnosť však potrebuje vodcov, a tak sa k moci dostávajú tí, ktorými doteraz ostatní opovrhovali. Bezprizorní. Všetci však myslia iba na pomstu. A tak to vyzerá, akoby len vymenili diktátorku v čierno-modro kostýme za inú v otrhaných šatách. Mesto je v rozklade a jediná záchrana môže prísť zvonku. Tris a Tobias sa vydávajú za plot, aby sa pokúsili odhaliť pravdu o svojom meste. Je naozaj možné, že sú len súčasťou experimentu, z ktorého niet úniku? Alebo je aj toto len ďalšia simulácia? Toto zberateľské vydanie obsahuje bonusový materiál: Nataline denníky, exkluzívne vynechané scény z knihy Experiment, fanarty najobľúbenejších citátov z Experimentu a plagát, ktorý je súčasťou obálky!

Pax Sluhové zla – Ingela Korsellová,Äsa Larssonová

13.02 
Držte se! PAX pokračuje netrpělivě očekávaným pátým dílem. Ještě strašidelnějším… Je prosinec, obyvatelé Mariefredu se uprostřed předvánočního shonu chystají na oslavu svátku sv. Lucie. Jen málokdo však tuší, jak děsivá Lucie tentokrát město čeká. Jedna nevinná dětská hra přivolá nebezpečné návštěvníky. Otevře se brána do jiného světa a v Mariefredu začnou řádit tři duchové. Alrik s Viggem bojují s časem. Musí bytosti přemoct — dřív než lidi vyděsí k smrti! PAX je unikátní epos žánru městské fantasy pro děti od deseti let, plný napětí, magie a akce. Odehrává se v současném Švédsku a je považován za moderní severskou klasiku.

Kristián z Astrádie I. – Xénia Faktorová

8.36 
Kristián, Lujza a Dominik sú žiakmi astrádskej astronomickej školy. Neplnoleté deti v Astrádii majú však vstup do vesmíru zakázaný. Napriek tomu Kristiánova túžba vidieť hviezdy zblízka je tak veľká, že svojimi nápadmi a výmyslami neraz privedie problémy nielen sebe, ale aj svojim kamarátom. Podarí sa im napokon vkročiť do nekonečného vesmíru? Dobrodružné sci-fi príbehy sú plné napätia, ale aj priateľstva a porozumenia.

STAR WARS Síla se probouzí Neuvěřitelné pohledy – Jason Fry

17.81 
V této knize plné zasvěcených informací a fotografií najdete vše, co potřebujete vědět o hrdinech, planetách, zvířatech a vesmírných lodích z nejočekávanějšího filmového hitu letošního roku!

Zakázaná hra 2 – Skrýša – L. J. Smith

3.10 
Tieňový muž Julian sa vrátil a s ním aj nová Hra. Priatelia Jenny miznú jeden po druhom a ostávajú po nich iba papierové figúrky. Jenny musí nájsť Julianovu tajnú skrýšu a zachrániť svojich priateľov zo Sveta tieňov skôr, ako bude neskoro. Zvrátená Hra pokračuje. Kto bude víťaz a kto porazený?

Serafina a černý plášť – Robert Beatty,Jana Jašová

11.39 
Serafina vždy poslouchala svého tatínka a toulala se pouze po pozemcích usedlosti Biltmore. Ale i tam – v temných chodbách obrovského domu – bylo vždy co objevovat, jen si musela dávat pozor na to, aby nebyla spatřena. Nikdo z pánů domu o ní totiž nevěděl, protože se svým otcem údržbářem žila tajně ve sklepení. Ale když začnou v usedlosti mizet děti, Serafina náhodou zjistí, kdo za tím stojí: hrozivý muž v černém plášti, který se po nocích toulá chodbami Biltmoru. Při děsivých zmizeních se Serafina spřátelí s Braedenem, synovcem majitelů. Braeden a Serafina musí odhalit, kdo se za černým pláštěm skrývá, dříve, než polapí všechny děti žijící v usedlosti. Pátrání je ale přivede do zakázaného temného lesa. A teprve tam přijde Serafina na to, kým je, pozná svou minulost a zjistí, že ona jediná může zachránit všechny děti v Biltimoru. Ale podaří se jí přemoci tajemného muže v černém plášti?

Invaze Endermanů – Morgan Winter

5.69 
PODAŘÍ SE STEVOVI ODHALIT IDENTITU TAJEMNÉHO ZÁŠKODNÍKA DŘÍV, NEŽ BUDE POZDĚ? Steve a jeho kamarádi se vrací ve třetí knize ze světa Minecraftu. Tentokrát se chce zúčastnit soutěže nejlepších stavitelů na Houbovém ostrově. Toto dobrodružství si samozřejmě nemohou nechat ujít ani jeho prátelé Max, Lucy a Henry, kteří se k výpravě připojí. Kromě toho Steve požádá o pomoc i svou sousedku Kyru, která umí stavět lodě potřebné pro plavbu na Houbový ostrov. Družina dorazí na exotický ostrov po náročné cestě, která je sama o sobě dobrodružstvím. Steve se pozná s rozhodčími i se soupeři, kteří si jsou jistí svým vítězstvím. Na poklidném Houbovém ostrově nemohou žít žádní nepřátelští mobové, a to ani v podzemí. Jenže v Minecraftu není nikdy nic tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá a na ostrov z ničeho nic zaútočí Endermani. Někdo se pravděpodobně snaží celou soutěž zmařit. Budou soupeři schopní spojit své síly, odrazit Endermany a zjistit, kdo za útoky stojí? A kdo nakonec vyhraje celou soutěž? Winter Morgan není reálná osoba. Je to pseudonym autorky oblíbených příběhů ze světa Minecraftu, včetně knih Výprava za diamantovým mečem a Tajemný záškodník. Má syna, který neustále závislačí na Minecraftu, a dceru, jejíž bratříček ji nechce kvůli svým honbám za diamanty pustit k počítači. Winter žije v USA v newyorkské čtvrti Brooklyn.

Legendy Zlatého mesta – Juraj Červenák

15.20 
Koncom minulého roka vyšla nevšedná zbierka fantasy poviedok známeho autora Juraja Červenáka s názvom Legendy Zlatého mesta, ktorá sa viaže k zaujímavému projektu: Banská Štiavnica – živá učebnica príbehového vzdelávania. „Zlatým mestom“ sa samozrejme myslí Banská Štiavnica, ktorú autor pozná od prvej dlažobnej kocky po poslednú klopačku. V tomto prostredí sa odohrávajú príbehy z rôznych období histórie Banskej Štiavnice, ktoré sú určené pre detského čitateľa, ale bezpochyby oslovia aj starších: -Dvanásť železných mečov (príbeh z doby bronzovej) -Kráľ lesa (príbeh z čias starých Slovanov) -Skaza z hlbín (príbeh z 15. storočia) -Alchymistova dcéra (príbeh z čias protitureckých vojen v 17. storočí) -Vodníkov tajch (príbeh z 18. storočia) Všetky príbehy korešpondujú s náplňou učebných osnov pre žiakov 6. ročníka. Na motívy príbehov vznikli tri pobytové programy pre deti s prvkami LARP hier.

Star Wars Az ébredő Erő – A képes útmutató

13.57 
Az ébredő Erő című legújabb Star Wars epizódról szóló kalauz egyedülálló módon a filmmel szinte egy időben kerül a boltokba. A könyvben többek között megismerhetjük az új Star Wars film járműveit, helyszíneit, és néhány szereplőt is.

Minecraft – Vydoluj maximum! – Stephen O’Brien

11.39 
Druhé aktualizované vydání úspěšného bestselleru! Vytvoř si svůj vlastní svět! Minecraft je mnohem víc než jen hra: je to alternativní vesmír plný tvorby, dobrodružství, napětí, vášně a překvapení. Není do něj ale radno chodit na vlastní pěst. Proto si s sebou na cestu nezapomeň vzít tohoto zkušeného průvodce, který tě bezpečně provede všemi nástrahami světa Minecraftu. Dozvíš se, jak přežít první noc, rychle najít a dolovat rudy, ochočit přátelské moby, vybudovat vlastní železniční síť a spoustu dalších vychytávek, díky kterým předčíš všechny kamarády. V knize najdeš všechny novinky přidané do Minecraftu ve verzi 1.8 a spoustu nových návodů! Stephen O’Brien na Minecraftu „závislačí“ od prvních zkušebních verzí a zažil už skoro všechno, co tento svět nabízí. Ukáže ti všechna tajná zákoutí dolů a jeskyní, vesniček a pouštních chrámů, Podsvětí i říše Konce. Naučíš se bezpečně bojovat, používat automatické pasti, očarovávat předměty a spoustu dalších triků, díky kterým přežiješ i v místech, kam se jiní neodváží. - Nastav si hru podle nálady na tvořivou nebo bojuj o přežití - Chop se svého krumpáče a doluj železo, zlato, diamanty a Rudit - Přelsti nebo přemož 14 různých druhů nepřátelských mobů - Ochoč si přátelské moby a vybuduj automatické farmy - Uvař si léčivé, posilňující a útočné lektvary - Změň svůj skromný příbytek na honosný palác - Pronikni do tajů ruditových spojů a železničních sítí - Putuj do dalších dimenzí a poraz Draka z Konce - Používej modifikátory a vytvoř si vlastní hry pro více hráčů O autorovi: Stephen O’Brien je australský spisovatel a podnikatel, který po spoustě let prožitých v Silicon Valley žije v australském Sydney. Napsal už 27 knih včetně několika bestsellerů. Vymyslel také Typefi, jeden z nejlepších automatických publikačních systémů na světě, a ve svém volném čase vynalezl nový typ kávovaru s názvem mypressi. Minecraft hraje už od doby, kdy byl poprvé vydán, a nepřestává žasnout nad nepřekonatelnou kreativitou, kterou nabízí

Hraničářův učeň 6 Čaroděj na severu – John Flanagan

13.35 
Will coby plnohodnotný hraničář pečující o vlastní léno se záhy přesvědčí, že v každé, dokonce i v té sebeospalejší díře se mohou dít věci ohrožující životy lidí i bezpečnost celého království. Než se naděje, ocitne se spolu s Alyss ve víru nového dobrodružství, které ho zavede do odlehlého léna daleko na severu. Zde má tajně vyšetřit, jaká pravda se skrývá za místními zvěstmi o čarodějnictví. Když se však Will v Grimsdellském lese setká s děsivým přízrakem Nočního bojovníka, musí si položit otázku: Dá se pro to, co viděl, najít racionální vysvětlení… nebo snad čarodějnictví skutečně existuje?

Harry Potter 1 a Kameň mudrcov – Ilustrovaná edícia – Joanne K. Rowling,Jim Kay,Jana Petrikovičová

32.46 
Vážený pán Potter, s potešením Vám oznamujeme, že ste boli prijatý na Rokfortskú strednú školu čarodejnícku. V prílohe Vám zasielame zoznam všetkých učebníc a školských pomôcok. Školský rok sa začína 1. septembra. Svoju sovu nám pošlite najneskôr do 31. júla. So srdečným pozdravom Minerva McGonagallová zástupkyňa riaditeľa Život Harryho Pottera sa navždy zmení v deň jeho jedenástych narodenín, keď mu obor Rubeus Hagrid s očkami ako dva chrobáčiky doručí list s prekvapujúcou správou. Harry Potter nie je obyčajný chlapec, je čarodejník. A výnimočné dobrodružstvo sa začína... Prvé ilustrované vydanie čarovnej klasiky J.K. Rowlingovej je plné nádherných farebných ilustrácií Jima Kaya. Skutočne fascinujúca kniha, ktorú s nadšením privítajú nielen oddaní fanúšikovia Harryho Pottera, ale aj všetci noví čitatelia. Pozrite si videovizitku ilustrátora Jima Kaya:

Harry Potter 5 – A Fénixov rád, 3. vydanie – Joanne K. Rowling,Oľga Kraľovičová

14.16 
Blíži sa piaty rok na Rokfortskej strednej čarodejníckej škole a pätnásťročný Harry Potter sa ocitá v plnom rozkvete puberty. Samozrejme, so všetkým, čo k tomu patrí...! K tomu sa pridá ďalšie neznesiteľné a nudné leto s Dursleyovcami, navyše mu veľmi chýbajú jeho nemuklovskí priatelia zo školy. Harry je veľmi, veľmi podráždený, lebo nevie, čo sa deje v čarodejníckom svete. A lord Voldemort sa po rokoch vracia, aby opäť zaútočil!

Harry Potter 4 – A ohnivá čaša, 3. vydanie – Joanne K. Rowling,Oľga Kraľovičová

16.06 
Harry Potter je znovu na prázdninách u otravných Dursleyovcov. Chce sa od nich odpútať, a tak sa zúčastní na Svetovom pohári v metlobale. Okrem toho sa po sto rokoch na Rokforte pripravuje Trojčarodejnícky turnaj a majú sa na ňom zúčastniť dve ďalšie čarodejnícke školy. Harry aj naďalej túži byť obyčajným štrnásťročným čarodejníkom. Má však smolu, lebo nie je obyčajný. V jeho prípade to môže mať smrteľné dôsledky...

Harry Potter 3 – A väzeň z Azkabanu, 3. – Joanne K. Rowling,Oľga Kraľovičová

12.93 
V tretej knihe ujde z čarodejníckej väznice Azkaban Voldemortov priateľ Sirius Black, ktorý jedinou kliatbou zahubil trinásť ľudí. Kde sa ukryl? Na Rokforte? Harry nie je v bezpečí ani medzi hrubými múrmi čarodejníckej školy v okruhu svojich spolužiakov. Medzi nimi je totiž zradca...

Harry Potter 2 – A tajomná komnata, 3. v – Joanne K. Rowling,Jana Petrikovičová

11.95 
Dursleyovci boli v to leto takí odporní, že Harry Potter sa už nevedel dočkať návratu do čarodejníckej školy. Jedného dňa sa v jeho izbe objaví čudné, zlomyseľné stvorenie. Volá sa Dobby a tvrdí, že ak sa Harry vráti na Rokfort, hrozí mu smrteľné nebezpečenstvo. A neklame. Keď Harry nastúpi do druhého ročníka, začnú sa v škole diať tajuplné a hrôzostrašné veci. Že by bol za tým Draco Malfoy, Harryho úhlavný nepriateľ? Alebo to má na svedomí samotný Harry Potter?

Harry Potter 6 – A polovičný princ, 2. vydanie – Joanne K. Rowling,Oľga Kraľovičová

17.01 
Harry trávi letné prázdniny opäť u Dursleyovcov. Tento rok má však plnú hlavu udalostí na Ministerstve mágie. Rozmýšľa nad smrťou svojho milovaného krstného otca Siriusa Blacka, pripomína si hrôzostrašný zápas so smrťožrútmi i neľútostný súboj profesora Dumbledora s lordom Voldemortom. Teraz nervózne čaká vo svojej izbietke na riaditeľovu návštevu. Harry si nevie vysvetliť, prečo sa s ním chce Dumbledore stretnúť práve teraz. Musí to byť niečo dôležité, ak to nemôže počkať do začiatku školského roka. Navyše sa obáva reakcie Dursleyovcov na nečakanú návštevu rokfortského riaditeľa. Z anglického originálu Harry Potter and the Half-Blood Prince (Bloomsbury Publishing Plc, 38 Soho Square, London 2005), preložila Oľga Kralovičová.

Harry Potter 4 – A ohnivá čaša, 2. vydanie – Joanne K. Rowling,Oľga Kraľovičová

18.51 
Harry Potter je znovu na prázdninách u otravných Dursleyovcov. Chce sa od nich odpútať, a tak sa zúčastní na Svetovom pohári v metlobale spolu s Hermionou, Ronom a Weasleyovcami. Okrem toho sa po sto rokoch na Rokforte pripravuje Trojčarodejnícky turnaj a majú sa na ňom zúčastniť dve ďalšie čarodejnícke školy. Harry aj naďalej túži byť obyčajným štrnásťročným čarodejníkom. Má však smolu, lebo nie je obyčajný - dokonca ani podľa čarodejníckych meradiel. V jeho prípade to môže mať smrteľné dôsledky... Z anglického originálu Harry Potter and the Goblet of Fire (Bloomsbury Publishing Plc, 38 Soho Square, London 2000), preložila Oľga Kralovičová.

Dárce – Lois Lowry,Dominika Křesťanová

12.96 
Dvanáctiletý Jonas žije ve světě, v němž neexistují války, zločiny, strach ani bolest. Všechno je dokonale organizované, nikdo si kvůli ničemu nemusí dělat starosti, dokonce i povolání dostane každý přiděleno. Jonas se má stát „příjemcem paměti“, uctívaným strážcem vzpomínek. Podrobuje se výcviku, při němž mu dosavadní příjemce paměti předává to, co nikdo jiný nesmí vědět ani cítit – vzpomínky a zkušenosti předchozích generací, dozvídá se o bolesti a utrpení, ale i o kráse, lásce a přátelství a začíná chápat, že jeho společenství žije v dostatku a bezpečí za cenu totální absence citů a možnosti volby. A s tímhle vědomím, s poznáním těchto hodnot už nedokáže žít jako dřív...

Harry Potter a princ dvojí krve – Joanne K. Rowling

21.57 
Zlo je záludné a skrývá se, jak nejdéle to jde. Teď se však dere k moci a má silné spojence: krutost a strach. Přežijí Bradavice a kouzelnické společenství? Čtěte napínavá dobrodružství a poznejte radosti i smutky Harryho a jeho věrných přátel a ochránců!