Zobrazených 1–24 z 2069 výsledkov

Ježiškove dobrodružstvá – Irena Kaftanová,Edita Plicková

6.99 
Prichádza najkrajšie obdobie roka, čas Vianoc, a mnohé deti sa vás zase budú pochybovačne pýtať: "Existuje skutočný Ježiško?" Náš Janko z tejto knižky prežil s Ježiškom počas jedinej noci toľko dobrodružstiev, že sa na Štedrý deň zobudil úplne šťastný, bez najmenších pochybností. Práve Ježiško mu totiž splnil všetky jeho najtajnejšie sny a želania. Spolu s kobercovou vílou zavítal s ním napríklad do Afriky, k pirátom, na Mesiac, medzi zlatokopov a beduínov či dokonca do Egypta. Známa autorka detských kníh Irena Kaftanová spojou knihou Ježiškove dobrodružstvá spríjemní deťom nekonečné čakanie na tento veľký deň, keď ich navštívi Ježiško a tiež im splní ich priania. Jedinečné vianočné dobrodružstvá oživila svojimi krásnymi ilustráciami obľúbená česká ilustrátorka kníh pre deti Edita Plicková.

Nagypapa szigete – Benji Davies

9.16 
Peti szereti Nagypapát, Nagypapa szereti Petit. És ez már mindig így lesz. Ebből a gyönyörű, vigasztaló könyvből megtanulhatjuk, hogy aki a szívünkben él, az mindig ott lesz velünk

Príbehy o vláčikoch

6.99 
Hugo motoráčik sviští ako drak európskou železnicou. Ale je potrebné, aby zachránil konštruktera Plieška. Hugo sa však stratil. Lukaš a Adelka nasadajú do lokomotívy Majky a neúnavne cestujú od mesta k mestu, aby im tajomný motoráčik pomohol. Pri svojej ceste deti zažívajú rôzne dobrodružstvá na železnici i mimo nej, ale tiež navštevujú zaujímavé európske mestá. Hugo je však ako vietor. Dostihnú ho vôbec niekedy?

Borion és a 7 lufi – Veronika Marék

5.37 
"Boribon bánatosan nézte a felhős eget. - Esőre áll az idő. Milyen szomorú nap van ma! Hirtelen Annipanni toppant elébe. - Csakhogy megtaláltalak Boribon! Ajándékot hoztam neked: hét színes lufit. Tessék!" - kezdődik a mese.

Boribon, a játékmackó – Veronika Marék

6.78 
Volt egyszer két testvér: Gabi és Gyuri. Nem nagyon hasonlítottak egymásra, de abban teljesen egyformák voltak, hogy nem vigyáztak a játékaikra. Boribonra, a szürke játékmackóra sem. Fölvágták a hasát, azután magára hagyták. Boribon pedig eltűnt…

Veselé ľudové rozprávky

9.99 
Máte rady ľudové rozprávky? Táto knižka vám prináša krátke veselé príbehy zo sveta zvierat, ktoré hovoria a konajú ako ľudia. Vystupujú tu však aj smelí a statoční chudobní mládenci i princovia, krásne a múdre dievčiny, ale aj rozprávkové bytosti: víly, škriatkovia, draci. Rozprávky vás nielen zabavia, ale aj poučia. Navyše, estetický zážitok podporujú farebné ilustrácie. Želáme krásne chvíle pri čítaní alebo počúvaní rozprávok.

Barátom, Berci – Berci a doktor bácsinál – Kolektív autorov

3.18 
Berci lázasan ébred. Ezen a napon nem megy óvodába, hanem otthon marad. Mivel nem lesz jobban, Mama elviszi a gyerekorvoshoz. Fröhlich doktor bácsi alaposan megvizsgálja, végül megállapítja, hogy Berci jól megfázott. Az orrcsepp és a sok alvás biztosan segíteni fog. Pár nap, és Berci újra egészséges!

Barátnőm, Bori – Bori és az ovis pizsiparti – Kolektív autorov

3.18 
Micsoda kaland! Egyik este a Süni csoport összes gyereke az oviban éjszakázhat. Bori legszívesebben Miaú kandúrt vinné magával. De hol fognak majd aludni? És ki alszik majd mellette?

Magyar népmesék – János Erdélyi

9.50 
Az 1855-ben megjelent könyv reprint kiadása. A könyvben olvasható mesék: - A liliomleány - A hajnalkötöző királyfi - A fekete kisasszony - Az elátkozott király kisasszony - A mosolygó alma - Nemtudomka - A szalmakirály - Több hétszer esküdni, mint egyszer - Az aranyhaju ikrek - János vitéz - A bölcs királyfi - Százat, egy ütéssel - A leghűségesebb királykisasszony - A három vándorló - Tamás kocsis - Jézus mondásának teljesedni kell - A szegény ember és a halál - Mikor én kis fiu voltam - Gyermekmesék I. II.

Prasiatka a vlk – Vojtěch Kubašta,Vojtěch Kubašta

9.49 
Bolo – nebolo. Kto už dnes vie? Ale rozprávala mi to stará múdra sova, ktorá všetko videla na vlastné oči, takže to musí byť pravda. Žili raz tri prasiatka, ktoré spolu jedli, pili a tiež hospodárili. Jedného dňa im napadlo, že by si mohli postaviť dom. Ľudkovia, to by bola krása! Ale ako to už býva, zlý vlk im ich šťastie neprial. Zamilujte si zas a znovu klasický príbeh, tentoraz v jedinečnom spracovaní slávneho českého výtvarníka Vojtěcha Kubaštu!

O Červenej čiapočke – Vojtěch Kubašta,Vojtěch Kubašta

9.49 
Kto by nepoznal príbeh o Červenej čiapočke, ktorá sa vydá za svojou starou mamou, aby jej zaželala všetko najlepšie k narodeninám. Čiapočka však netuší, aké nebezpečenstvo na ňu po ceste číha. Ako to všetko dopadne – zvíťazí dobro nad zlom? Zamilujte si zas a znovu klasický príbeh, tentoraz v jedinečnom spracovaní slávneho českého výtvarníka Vojtěcha Kubaštu!

Medovníkový domček – Vojtěch Kubašta,Vojtěch Kubašta

9.49 
Počuli ste už o tom zvláštnom domčeku v lese, ktorý je celý z medovníkov? Janko s Marienkou sa v lese stratili a práve tento domček objavili. Kto v ňom býva? A nájdu čoskoro cestu domov? Zamilujte si zas a znovu klasický príbeh, tentoraz v jedinečnom spracovaní slávneho českého výtvarníka Vojtěcha Kubaštu!

Lucinka a vánoční přání – Keris Staintonová

7.59 
V malebném městečku se lidé už nemohou dočkat Vánoc. Letos totiž na velký strom na náměstí všichni zavěsí svá přání. Jednoho dne velký vítr přání pomíchá a začnou se dít zvláštní věci. Přání se sice splní, jenže nesprávným lidem. Devítiletá Lucinka s bráškou Kubou musejí přijít na to, komu které přání patří, jinak na Štědrý večer nikdo nedostane to, co si přál.

LEGO NEXO KNIGHTS Hejna příšer – Kolektív autorov

10.44 
Nikdo nemá rád knihy tolik jako Kniha příšer – ta zhltne každičkou knihu, na kterou narazí! Kdyby jen trochu mohla, snědla by i tuhle knížku. A zjistila by tak, co se skrývá v Temném lese, objevila by záhadné knihy v Rytířské akademii, a dokonce by se dozvěděla i to, co jsou rytíři schopni udělat, aby se vyhnuli domácím pracím. Ty máš ale velké štěstí – nemusíš tuhle knížku sníst, a stejně máš možnost odhalit tohle všechno a ještě mnohem víc. Stačí, když si ji jen normálně přečteš…

Ľadové kráľovstvo – Ľadové monštrum – Rebecca Schmidt

8.54 
Do Arendelle zavítala jar. Kráľovná Elsa sa rozhodne na chvíľu odložiť svoje kráľovské povinnosti a stráviť deň so svojou sestrou Annou. Dievčatá usporiadajú preteky na bicykloch, ale v tom najlepšom ich prerušia Kristoff so Svenom. Nervózne im rozprávajú o podivnom monštre, ktoré uvideli pri práci v zasnežených horách! A keďže sestry si nenechajú ujsť žiadnu príležitosť na ďalšie dobrodružstvo, výprava za príšerou sa môže začať! Pridaj sa k priateľom a zaži s nimi nový ľadový príbeh!

Ľadové kráľovstvo – Srdce z ľadu – Elizabeth Rudnicková

7.60 
Anna je princezná Arendelle. Dlhé roky žila zavretá pred okolitým svetom. Rodičia jej už umreli a sestra Elsa – jediná osoba, ktorá by jej mohla preukázať aspoň štipku lásky – je chladná a neprístupná. Hans je princ z Južných ostrovov. Túži sa vymaniť spod tyranie svojho otca a starších bratov. Rád by si našiel vlastné kráľovstvo, kde by mohol vládnuť. Ich cesty sa skrížia počas Elsinej korunovácie. Najskôr to vyzerá, že sa Anne splnil sen – našla človeka, ktorého môže milovať. Ale keď Hansove zámery vyjdú najavo, plameň ich lásky začne chladnúť a Anna zistí, že láska je oveľa tajomnejšia a silnejšia, než si dovtedy predstavovala.

Kocúr v čižmách – Vojtěch Kubašta,Vojtěch Kubašta

9.49 
Bol raz jeden kocúr a ten mal parádne čižmy, elegantné oblečenie a hlavne poriadne za ušami! Bol raz jeden chudobný mlynársky synček, ktorý tohto neobyčajného kocúra zdedil a ... ako to bolo ďalej...? Obľúbená rozprávka v nádhernom stvárnení ti prezradí viac. Zamiluj si zas a znovu klasický príbeh, tentoraz v jedinečnom spracovaní slávneho českého výtvarníka Vojtěcha Kubaštu!

Jak měsíček a hvězdičky pomohli panence – Yvone Bednarová

6.64 
Pohádkový příběh odhozené panenky dětem umožní nahlédnout do dvou současných rodin, ve kterých vyrůstají dvě holčičky - Marcelka a Evička. Obě mají milující rodiče, obě si rády hrají s hračkami, ale přesto je v každé rodině všechno jinak. Poselstvím knížky je ukázat dětem, že hezké vztahy mezi lidmi jsou mnohem cennější než drahé dárky a hromady krásného oblečení. Pohádkové postavy měsíčka a hvězdiček se snaží dát zašmodrchané vztahy do pořádku a pomoci překonávat překážky při hledání blízkého člověka.

Filipko – Zuzana Štelbaská

7.59 
Filipko, Zorničkin brat, objavuje úžasný svet zvieratiek v lese a pri vode na rybačke s ockom. Je to pôvodná slovenská knižka a každé zvieratko je z nášho dôverne známeho okolia – diviak, kaňa, vretenica, nočný motýľ, pstruh... S každým sa spája zaujímavý príbeh, ktorý sa čiastočne odohráva vo Filipkovej fantázii, čiastočne je realitou.

České pohádky – italština – Eva Mrázková,Miroslava Ferrarová

15.67 
Klasické české pohádky, které předávají po věky prarodiče svým vnukům k vám nyní přicházejí v bohatě ilustrované dvojjazyčné knize, aby potěšily děti i dospělé. V knize najdete deset nejznámějších pohádek na motivy Karla Jaromíra Erbena a Boženy Němcové. Nechybí vyprávění o Dlouhém, Širokém a Bystrozrakém, o Zlatovlásce, sedmeru krkavcích nebo princi Bajajovi. Zrcadlově uspořádaný text umožňuje kontrolu porozumění. Kniha dále obsahuje MP3 s pohádkami v českém i německém jazyce.

Vianoce Majstra Ladu – Michal Černík,Lada Josef

7.52 
Neopakovatelná atmosféra Vánoc dýchne na malé i velké čtenáře z nezaměnitelných Ladových obrázků a rovněž z prozaických i básnických textů lidových, zlidovělých či autorských, které po mimořádném úspěchu u českých čtenářů míří i za čtenářem slovenským. Knihu do slovenštiny s ohromujícím citem pro jazyk přebásnil Ľubomír Feldek.

Zoubková víla – neuvedený,Heather Heyworth

9.49 
Když zoubková víla Zuběnka zjistila, že děti jedí příliš mnoho sladkostí a mají proto plno kazů, vymyslela plán. Kouzlem jim přičaruje druhé zoubky a potom děti naučí, jak si nové zuby správně čistit, aby zůstaly zdravé a silné. Každý kluk i holčička od ní navíc dostane krásnou kapsičku, do které si bude moct vypadlé první zoubky schovávat. A aby děti nezapomněly, které zoubky už nemají, připravila pro ně deníček, do kterého mohou zakreslit, který zoubek jim už vypadl a který naopak vyrostl.

Půlnoční pohádky – Sára Saudková

9.49 
Představte si jednu úplně obyčejnou rodinu. Máma je moc hodná a veselá, jen občas trochu unavená, a táta chodí do práce a nemá moc času. Někdy se všichni smějí, jindy se zase trochu zlobí, ale mají se rádi. A když se večer všechno uklidní a celá rodina je spolu, vyprávějí si společně pohádky. Pohádkové příběhy plné fantazie od Sáry Saudkové vám připomenou, že ty nejhezčí chvíle zažijete jen s rodinou.