Zobrazených 1–24 z 316 výsledkov

Cesty a zastavenia – Yaro M. Kupčo

22.33 
Kniha čiernobielých fotografií zo Slovenska a zahraničia. Prvá časť s nazvom Cesty zahŕňa fotografie z alpských krajín - Rakúska, Švajčiarska, Francúzska, Talianska a Korziky a obrazom hovorí o túžbe človeka po poznaní a objavovaní, o zapĺnani bielych miest na mapách. Druhá časť s názvom Zastavenia ponúka fotografie zo Slovenska, hlavne Tatier, Pienín, Oravy a opäť obrazom hovorí o nutnosti zastaviť sa, spomaliť v tomto uponáhľanom svete, kde sa všetci neustále ponáhľame, často ani sami nevieme kam...

Plasy 1981

26.74 
Kniha Plasy 1981 zachycuje fotografickou výstavu, která se stala jednou z nejvýznamnějších událostí české nezávislé kultury v normalizačním dvacetiletí 1969–1989. Výstava v Plasech byla vyvrcholením tříleté výstavní činnosti v pražském Činoherním klubu, k

Alexander Dubček. Posledná kapitola – Ľubomír Feldek,Karol Kállay

14.20 
Kniha fotografií Karola Kállaya predstavuje osobnosť Alexandra Dubčeka na verejnosti i v súkromí od roku 1988 až po tragický koniec v roku 1992. Prináša texty, ktoré ešte neboli na Slovensku publikované (vyšli v nemeckých mesačníkoch Merian a Stern v roku 1988), ale i spomienky na rok 1968 a 1989 majstrovsky spracované Ľubomírom Feldekom.

Vlkolínec – Karol Šrobár

15.11 
Akad. maliar Karol Šrobár (1945), absolvent Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave, sa venuje komornej maľbe. Inšpiráciu pre umeleckú tvorbu nachádza v krajine pozmenenej ťažkou prácou mnohých generácií roľníkov. Súbežne s maliarskou tvorbou sa venoval aj fotografovaniu, najmä Vlkolínca, kde od roku 1973 má svoj druhý domov. Zblížil sa s domácimi obyvateľmi, obdivoval ich húževnatosť, nezlomnosť, veľkú usilovnosť a dobrotu – príznačné vlastnosti ťažko pracujúcich a veľmi skromných ľudí.

Photoport – Kolektív autorov,Lucia Gavulová

23.66 
Kniha Photoport je pokusom o zdokumentovanie nástupu novej generácie slovenských fotografov. Po slovenskej novej vlne z 80. rokov minulého storočia, založení oddelenia fotografie na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave /1990/ a trendu maximálneho individualizmu po roku 1989, už teraz dozrel čas na jednu z ďalších generačných výpovedí. Koncepcia a výber autorov v tejto publikácii je postavená na štyroch rôznych pohľadoch. Pohľade Lucie Gavulovej – kritičky umenia, Michaely Paštékovej – teoretičky fotografie, Jozefa Kovalčika – filozofa a estetika a Filipa Vanča – pedagóga a fotografa tak, aby obraz o tvorbe tejto nastupujúcej generácie bol čo najkomplexnejší.

Život věcí – The Life of Things – Dorothea Ritter

37.95 
Idea zátiší ve fotografii 1840-1985. Publikace vychází k výstavám v Galerii hlavního města Prahy a Muzea umění Olomouc. Editoři Dorothea Ritter, Dietmar Siegert, Zdenek Primus.

The Falling Kingdom – Mario Jaramillo

1.74 
Soumrak království nás ve formě černobílých fotografií švédského fotografa přivádí do země, která se v mnoha ohledech mění - do Nepálu. Kniha ukazuje obrovské rozdíly mezi bohatými a chudými, obětmi a pachateli především ale představuje starobylou zemi na

Industria – Václav Jirásek

37.95 
Soubor velkoformátových barevných fotografií Václava Jiránka. Publikace vyšla u příležitosti výstavy v Galerii Rudolfinum v Praze. Text Petr Nedoma.

Jan Šimek – příběh soch – Petr Oslzlý

46.22 
Česko-anglická výtvarná monografie o českém sochaři Janu Šimkovi.

Chvála tvaru – Mojmír Horyna

15.13 
Publikace Chvála tvaru přibližuje dílo českého fotografa Vladimíra Uhra (1925), autora fotografické dokumentace mnoha publikací o české architektuře, mimo jiné dnes již klasické knihy Dialog tvarů (Praha 1974) o pražské barokní architektuře nebo publikace věnované dílu barokního architekta Jana Blažeje Santiniho-Aichla (Praha 1998). Publikace představuje Vladimíra Uhra i jako vynikajícího fotografa živé přírody. Knihu zasvěceným úvodem o autorovi doprovodil Mojmír Horyna.

Algerie – Togo – Dana Kyndrová,Libuše Kyndrová

24.56 
Společná publikace přední české dokumentaristky Dany Kyndrová a její matky Libuše přestavuje klasické černobílé fotografie, které pojí africký původ. Zatímco dcera vystavila soubor Togo již v roce 1976 na své první autorské výstavě, její matka své fotogr

Devleskere čhave – svedectvo starých pohľadníc – Jana Horváthová

8.55 
Region Poprad vydáva albumy starých pohľadníc. Táto publikácia je inšpirovaná zbierkou pohľadníc s rómskou tématikou z prelomu 19. a 20. storočia. Autori pátrali po ďalších zbierkach a vytvorili výnimočný portrét rómskej kultúry prostredníctvom nostalgických kolorovaných pohľadníc a starých fotografií. Ilustračnú stránku bohato dopĺňa a dovysvetľúva text (slovenský/rómsky plus anglický/maďarský text v závere). Výsledkom je široko prístupná etnografická štúdia kultúry rómskeho etnika.

Pavol Breier – Pavel Breier,neuvedený

16.10 
Jeden z našich popredných fotografov Pavol Breier prezentuje svoj výber fotografií zachytávajúcich život horalov v dvoch kútoch sveta, ktoré mu učarovali na Orave a v Tibete. Čiernobiele fotografie nás vtiahnu do sveta ľudí žijúcich v drsných podmienkach hôr, ktorí napriek svojmu ťažkému životu nestrácajú úsmev z tváre. Objektív fotografa ich zachytáva v rôznych životných situáciách a pri rôznych činnostiach.

Slovensko – Eugen Lazišťan

20.46 
Kniha zachytáva históriu a vývoj, no zameraná je na súčasné Slovensko, jeho kultúru, prírodu a všetko, čo s ním súvisí. Plno foto. (330x230, FB, TV)

Tajemná Afrika – Gianni Giansanti

44.60 
Poznejte kořeny daleké Afriky:kolébky člověka, kde stále přetrvává původní pouto k přírodě a kde se skutečný a magický svět nepřetržitě překrývá. Prostřednictvím fotoaparátu a pera e seznamte s nejzajímavějšími lidmi etnických skupin žijících v Africe. Dohromady s mnoha mimořádnými fotografiemi tvoří kniha jakoby reportáž z okraje světa. Kniha získala ocenění "Fotografická publikace roku 2005" v kategorii místopis.

FOTO SK 2006 + DVD

25.19 
Fotoročenka je na slovenskom fotografickom a mediálnom trhu jedinečnou publikáciou, keďže na ňom doposiaľ dielo tohto typu absentovalo. V knihe sa predstavuje 13 významných slovenských fotografov: Karol Kállay, Vlado Bača, Andrej Bán, Ivan Čaniga, Milota Havránková, Alan Hyža, Števo Kačena, Joe Klamar, Jakub Klimo, Filip Kulisev, Fero Tomík, Martin Trenkler a Roman Uhliar. Autorské bloky pozostávajú z biografie autora, jeho autoportrétu, rozhovoru a „vyznania“, prečo sa venuje práve určitému žánru fotografie. Tvorbu každého autora prezentuje 10 fotografií. Záverečnú časť fotoročenky tvoria faktografické údaje o fotografickom dianí na Slovensku v roku 2006 a o najväčších úspechoch našich autorov v medzinárodných reláciách. Súčasťou knižnej publikácie je aj DVD, ktoré je zostavené z rozhovorov so všetkými fotografmi zahrnutými do projektu.

Bratislava Pressburg Pozsony Svedectvo historických pohľadníc – Július Cmorej

37.05 
Publikácia, ktorá mapuje život hlavného mesta, obsahuje takmer 600 starých pohľadníc a fotografií z jeho histórie od osemdesiatych rokov 19. storočia až do roku 1945. Medzi nimi je aj niekoľko unikátnych záberov, ktoré sú uverejnené vôbec po prvýkrát, napr. najstaršia známa fotografia - kalotypia Bratislavy, ktorá zachytáva Kapucínsku ulicu a časť Župného námestia v pozadí s dominantou hradu, pravdepodobne z roku 1840. Obrazovú časť sprevádza pútavý, zaujímavý text o histórii jednotlivých bratislavských objektov a o udalostiach. Text má nemecký a maďarský preklad. Do knihy je zaradená aj kapitola o bratislavských ateliéroch a o histórii pohľadníc všeobecne.Kniha získala v roku 2005 prestížnu cenu revue pre kultúrne dedičstvo Pamiatky a múzeá.

Číňané – Karol Benický

66.97 
Soubor dvou knih nakladatelství Art Benický obsahuje tituly Číňané na přelomu tisíciletí a Číňané v čase olympijském.

Filipíny/pašije a fiesty – Stanislav Slavický

14.87 
Autor knihy Stanislav „Stašek“ Slavický prožil na Filipínách šest let a vedle své diplomatické práce se na ostrovech věnoval výzkumné, dokumentační a publikační činnosti. Z jeho bohatého filmového materiálu uváděla už několikrát Česká televize na téma Paš

Magdalena Jetelová – Josef Hlaváček

69.47 
Monografie Magdaleny Jetelové je první publikací, která shrnuje dosavadní dílo této světově uznávané umělkyně, české rodačky (narozena roku 1946 v Semilech, vystudovala Akademii výtvarných umění v Praze, rok se školila na Accademia di Belle Arti di Brera

Návraty domov – Karol Kállay

9.42 
Kniha Návraty domov vychádza pri príležitosti významného životného jubilea jedného z najznámejších slovenských fotografov Karola Kállaya. Táto publikácii sa na rozdiel od jeho poslednej monografie Netrpezlivosť, ktorá je akýmsi mystickým obrazovým príbehom našej planéty, venuje krásam Slovenska. Výber fotografií Karola Kállaya sprevádzajú myšlienky slovenských klasikov, od Jozefa Cígera Hronského cez Margitu Figuli či Vincenta Šikulu až po Ladislava Balleka, ktoré citlivo vybral Ján Kamenistý. Kniha je dvojjazyčná, texty sú v slovenčine aj angličtine.

Červené more – Car Ghisotti

2.99 
V knihe Červené more nájdete okrem viac ako 300 nádherných farebných fotografií celej oblasti Červeného mora aj trojrozmerné mapy morského dna ako aj praktické rady turistom. Obrazové informácie dopĺňajú odporúčania potápačom a podrobné opisy morského dna.