Zobrazených 1–24 z 314 výsledkov

Najedzte sa do štíhlosti 2 – Antónia Mačingová

12.35 
V ruke držíte pokračovanie bestselleru Najedzte sa do štíhlosti. Autorka v tejto novej knihe vysvetľuje jednoduchý princíp prechodu od bežného stravovania k stravovaniu, ktoré je správne a prospešné. Bežné stravovanie a nevhodný spôsob zmýšľania o sebe, majú za následok, že sme ľahkou korisťou farmaceutického priemyslu a drahých, často neúčinných výživových doplnkov. Nájdete tu aj veľké množstvo receptov pre ľudí, ktorí nekonzumujú mäso. Takisto tu nájdete ukážku netradičného vianočného menu a príbeh Simonky, žiačky Antónie Mačingovej. Simonka je jednou z vás. Uvidíte premenu jej fyzického tela, a tiež to, ako sa zmenila na kreatívnu mladú ženu, tým, že sa zbavila zdedených i získaných návykov. Pochopila, že jedinou prekážkou, ktorá nám bráni byť spokojnými a šťastnými ľuďmi, sme my sami. Jo-jo efekt se neprejaví, pokiaľ sa nevrátite k pôvodným stravovacím a myšlienkovým návykom. Antónia Mačingová Sloboda a nezávislosť majú základ v znalostiach, ktoré dokážeme využiť pre vlastný vývoj Osloboďte sa od médií a reklám, prestaňte byť závislí od produktov, ktoré vám sľubujú rýchly účinok (vždy je tam nejaký háčik). Jasno v hlave = poriadok na tanieri = ZDRAVIE, VITALITA, KRÁSA a SPOKOJNOSŤ A.Mačingová

Léčivé rostliny Číny a Vietnamu – 3. díl – Pavel Valíček

10.98 
Zájemcům o léčivé rostliny Číny a Vietnamu a jejich účinky se dostává do rukou poslední, třetí díl. Je v něm uvedeno dalších 60 druhů rostlin, které hrají významnější roli v léčbě a jsou důležitou součástí mnoha receptů tradiční čínské medicíny. Ve třech dílech je uvedeno celkem 320 druhů a tvoří tak ucelený a uzavřený komplex. Publikace dávají zájemcům o studium a praktické využití této medicíny solidní základ pro seznámení s fytoterapií, tj. léčení rostlinami (yao shen). Velmi důležité jsou rozsáhlé rejstříky, které umožňují snadnou orientaci, jak pokud jde o jednotlivé druhy rostlin, tak i jejich léčebné užití. Kniha je doplněna ilustracemi a barevnou fotopřílohou.

Chudneme s mesiacom na tanieri – Kolektív autorov

13.11 
CHUDNEME do ZDRAVIA s LUNOU s pH vyváženou stravou a podľa fáz Mesiaca za 28 dní schudneme 5 - 7 kilogramov. Prvá 3D interaktívna kniha zdravej životosprávy podľa Luny.Kniha ponúka dosiahnutie lepšieho pocitu zdravia, vitality a aj radosti zo schudnutia touto hravou a inširujúcou formou. Informácie, ktoré každého z nás môžu posunúť k pozitívnemu postoju voči sebe samému. Minimálne začnete žiť zdravšie a maximálne svojím lepším zdravím, väčšou vitalitou a lepšou postavou inšpirujete svoje okolie. Táto kniha - NIE SÚ VYHODENÉ PENIAZE. je to kniha do každej rodiny.Kniha obsahuje: - 28 dňovú cestu Mesiaca po znameniach zverokruhu - 28 dňový jedálniček podľa zverokruhu, živlov a pH - Pohybové cvičenia na 28 dní podľa Mesiaca - 3D interaktívny obsah - Interaktívny internetový obsah - Plagát s 50 obrázkami rôznych druhov potravín.

Moučný mozek – David Perlmutter

14.06 
Kniha renomovaného neurologa otevírá téma, kterým se už léta zabývají vědecké studie, ale veřejnost o něm překvapivě stále nic neví: sacharidy škodí našemu mozku. A zdaleka nejde jen o rafinovaný cukr nebo přemíru sladkostí, nýbrž i o „zdravé“ celozrnné pečivo. Perlmutter dokládá, že základním zdrojem energie pro naše tělo jsou tuky, a ne sacharidy. Změnou jídelníčku se dají odvrátit nemoci, jako je hyperaktivita, úzkost, bolesti hlavy, deprese, nebo dokonce Alzheimerova choroba, a v každém věku máme možnost popohnat růst svých mozkových buněk, ovlivnit genetické dědictví a chránit své mentální zdraví. V závěru kniha poskytuje čtenáři praktické návody, jak krok za krokem přejít na nový způsob života a stravování.

Shred – Revolučná diéta – Ian K. Smith

9.49 
Dr. Smith je zakladateľ dvoch najvýznamnejších zdravotných iniciatív – 50 Million Pound Challenge a Makeover Mile – podujatí, ktoré pomohli miliónom ľudí, aby schudli a zlepšili svoj zdravotný stav. V roku 2010 prezident Obama vymenoval tohto absolventa Harvardovej univerzity a Univerzity Pritzkerovej chicagskej lekárskej školy do Prezidentskej rady pre fitnes, šport a výživu.

Současná paleo dieta – Loren Cordain

13.35 
Zhubněte a zlepšete si zdraví stravou, na kterou jsme geneticky naprogramováni Stále jsme geneticky uzpůsobení ke stravě, jakou konzumovali lovci a sběrači. Seznámíte se se základy paleo diety a dozvíte se, jak nás civilizace přinutila odchýlit se od naší původní stravy a přinesla nám zdravotní potíže. Druhá část knihy napoví, jakým způsobem a kolik můžete zhubnout a jak lze stravou předcházet nemocem a léčit je. Ve třetí části najdete vše, co potřebujete vědět o paleo dietě – včetně jídelníčků a přes 100 vynikajících paleo receptů. To je na „pravěké“ dietě nejlepší – budete jíst chutně, cítit se výborně a ještě zhubnete!

Zázračné semínko chia – Wayne Coates

13.35 
Droboučká chia semínka rostliny z čeledi hluchavkovitých mají jemně oříškovou chuť a jsou velkou zásobárnou živin. Pomáhají snižovat hmotnost, zamezují dehydrataci, zvyšují vytrvalost a chrání proti dlouhé řadě vážných zdravotních komplikací. Užívají je maratonští a ultramaratonští běžci. Kniha nabízí ucelený denní program pro snížení hmotnosti, jídelníček, cvičební program a 75 jednoduchých receptů včetně lákavých svačinek a koktejlů, které vám pomohou dosáhnout cvičebních cílů a dodají vám dostatek životní energie.

Nakormite sebja do strojnosti – Antónia Mačingová

12.35 
Kniha Nakormite sebja do strojnosti obsahuje: 28 dňový program harmonizácie organizmu, schodíkovú metódu chudnutia, semaforové stravovanie, mesačný program podľa semaforového stravovania, rady pre stravovanie podľa krvných skupín, ukážku sviatočného stravovania s využitím receptov uvedených v knihe. Jedlá v 28dňovom programe sú zostavené tak, aby ste si doplnili živiny, ktoré metabolizujú tuk a posilňujú imunitný systém. Kedže je to proces, autorka doporučuje, aby ste sa zvážili a zmerali na začiatku a potom až na konci programu. Niektoré jedlá v 28čke môžu spôsobiť zadržiavanie vody v tkanivách. Toto sa prejaví prechodným nárastom váhy, a môže vás to demotivovať. Preto sa nevažte. Časté váženie je dôvodom toho, že neschudnete nikdy, alebo veľmi ťažko. A nemusí to tak byť. Presvedčte sa sami tak, že budete trpezliví. Nezabúdajte na pitný režim, ktorý je rovnako dôležitý ako strava. Neporovnávajte sa. U každého tento program pôsobí inividuálne, záleží to od deficitu živín. Zmente vstup, aby sa mohol zmenit aj výstup. Autorka knihy Antónia Mačingová je držiteľkou úžitkových vzorov.

Živá strava – Kristine Nolfi

8.55 
Živá strava nie je novinkou. Naopak, po celé tisícročia bola jedinou potravou ľudstva. Keď živá strava zmizla a na jej miesto nastúpila varená strava, viedla k vytvoreniu spoločnosti s podlomením zdravím. Môže sa nám zdať naivné veriť, že môžeme ovplyvniť tých, ktorí nechcú bojovať. Zdravie v našej dobe je to najcennejšie, čo máme. Živá strava je najlepšou ochranou pred chorobami. V dobe, keď ľudia dychtia po všetkom modernom, sa tak málo hovorí i živej surovej strave.

Nyers ételekkel az egészségért – Christine Bailey

3.80 
A nyers étrend nem csupán egy étkezési forma, hanem művészet, amely magában hordozza az egészséget, életenergiát és karcsúságot. A könyvben található ínycsiklandozó receptek bőséges választéka gazdagítja étrendünket, általuk megfiatalodunk, megtelünk frissességgel és életerővel. ... Folytatás ›› A pozitív eredmények megtapasztalásához nem szükséges azonnal teljes mértékben áttérni a nyers táplálkozásra. Együnk minél több nyers zöldséget, gyümölcsöt, kiegészítve friss csírákkal, magvakkal, s a hatás biztosan megmutatkozik. Az itt javasolt diéta: - csökkenti a testsúlyt - serkenti az emésztést - javítja az immunfunkciót - kevesebb megfázás és fertőzés - tisztább, ragyogóbb lesz tőle a bőr, egészségesebb a haj A(z) Nyers ételekkel az egészségért (Könyv) szerzője Christine Bailey.

Íriszdiagnosztika egyszerűen – Bernard Jensen

6.94 
A szemet mindig is a lélek tükrének tartották, pedig akár a test tükrének is nevezhetjük. Az egyre fejlettebb technikai eszközöknek köszönhetően mára már tudjuk, hogy a szem tulajdonképpen nem más, mint a különböző testi funkciók és állapotok miniatűr számítógépes kijelzője. Az íriszdiagnosztika a szem szivárványhártyáján, vagyis az íriszen bekövetkező elváltozások elemzésével foglalkozik. Az íriszdiagnosztikai térképeken minden egyes szerv beazonosítható, az elváltozások azonban nem elsősorban betegségeket jelentenek, sokkal inkább hajlamokra, alkati felépítésre és gyógyulási képességre engednek következtetni. Az íriszdiagnosztika legnagyobb előnye a megelőzésben rejlik, hiszen a szöveti változások a szivárványhártyán már azelőtt megjelennek, hogy az esetleges panaszok ténylegesen bekövetkeznének. Az íriszdiagnosztika többek között megmutatja • a páciens alkati erősségeit, fizikai állapotát, veleszületett erősségeit és gyengeségeit; • a kémiai- és tápanyagszükségleteket, a környezetből származó mérgező anyagok felhalmozódásának helyét; • az idegrendszer állapotát; • a szervezet kezelésekre adott válaszait.

Rakytník – Jiří Bajer

9.49 
Již dávno není pravda, že rakytník je jen ten trnitý keř s kyselými plody, který se hodí asi jenom pro ptáky v zimě a k osazení zdevastované půdy. Rakytník je nová a významná kulturní plodina, která vyvolává stále větší zájem. Zcela jistě ani jedna v přírodě volně rostoucí rostlina si nezískala tak rychle a tak velkou pozornost jako rakytník. Za necelých sedmdesát let se rakytník stal rostlinou světového významu. Oceňován je vysoký obsah vitaminů v plodech a oleje s léčivými vlastnostmi. Vědci objevují možnosti stále širšího využití a dále zkoumají bohatou paletu biologicky účinných látek. Nabízí se využití jeho plodů i listů pro potravinářství a léčivých látek a jejich účinků zvláště pro zdravotnictví. Významné je také uplatnění rakytníku ve veterinární medicíně. Využívá se zbytků při zpracování plodů jako přísad do krmiva v živočišné výrobě, což zvyšuje přírůstky, zkvalitňuje masné produkty a posiluje imunitu zvířat. Dřevo rakytníku má vysokou výhřevnost. Svými kořeny regeneruje zdevastovanou půdu a obohacuje ji o vzdušný dusík, který poutá pomocí symbiotických bakterií. Krásou keře a barevnými plody zkrášluje okrasné výsadby. Rakytník, to je světový trend pro zdraví. I v ČR jsou již založeny první plantáže a máme zkušenosti s pěstováním rakytníku. Tato kniha nechť je inspirací pro další pěstitele, pro velké i malé výsadby rakytníku. Kniha seznamuje s léčivými vlastnostmi a dalšími pozitivy této rostliny, radí, jak pěstovat a také jak plody a další části rakytníku prakticky využívat – najdete zde recepty na šťávy, džemy, saláty, čaje, ale také masti, dokonce víno apod.

Dukanova diéta 2014 s novými receptami – Pierre Dukan

10.36 
Na Slovensku vychádza tretia kniha Pierra Dukana. Novinka ponúka úplné znenie Dukanovej metódy, aj úvodnú časť o fyzickej aktivite, ktorá podporí chudnutie. Kniha samozrejme obsahuje aj časť receptov, ktoré vám umožnia do nekonečna variovať vaše jedlá v priebehu diéty. Obohatením sú v tomto prípade najmä recepty vhodné pre vegetariánov, ktorí boli doteraz z diéty trochu vyčlenení. Dukan je lekár, ktorý proti nadváhe bojuje už viac ako štyridsať rokov svojej kariéry. Úspech si zaslúžil diétou založenou na výživných bielkovinách, ktorá sa postupne stala globálnou metódou. Kniha Dukanovej diéty sa obracia na tých, ktorí hľadajú spôsob, ako schudnúť a nevedia si vybrať z nespočetného a neprehľadného množstva diét. Vďaka jednoduchému nastaveniu, jasným pravidlám, efektivite, rýchlosti účinku a trvácnosti výsledkov i využitiu bežne dostupných a pre človeka prirodzených sto potravín, ktoré môžete jesť ako len chcete.

Nemoci žaludku a dvanáctníku – Olga Marečková,Olga Mengerová

14.06 
Nemoci žaludku a dvanáctníku jsou typickými zdravotními obtížemi, jejichž léčbu lze ovlivnit správnými dietními opatřeními. Kniha se podrobně zabývá nemocemi a dietami při vředové chorobě žaludku a dvanáctníku, při funkčních poruchách , akutním zánětu, chronickém zánětu a při pooperačních stavech. Je určena pacientům, obsahuje však i cenné informace pro zdravotnický personál a studenty.

Csírakert a konyhában – Mark M. Braunstein

5.82 
Csíráztatni könnyebb, mint gondolnánk! Munkánk eredménye már néhány nap elteltével ott díszeleg a konyhánkban, s amellett, hogy vidám látványt nyújt, fontos tápanyagokkal gazdagítja étrendünket és életenergiával tölt fel. A csírák a természet nagyszerű ajándékai, hiszen ... Folytatás ›› a magoncban ott található a teljes növény falatnyi méretű, ehető formában. Miért ne használnánk ezt a kicsi, ám hatalmas erejű csírát ételeink elkészítéséhez? "A csírafélék képviselik a legegyszerűbben termeszthető, leggyorsabban növő és legfrissebb zöldséget. A velük járó költségek elhanyagolhatók, csodálatosan kiegészítenek bármilyen, egyébként szokványosnak mondható étrendet, és jelentős tápértékkel bírnak. A csírafélék természetes "vitaminpirulának", illetve "ásványianyag- és fehérjepirulának" is tekinthetők." Ebből a könyvből mindent megtudhatsz, amit a csíráztatásról és az egyes csírafajtákról tudni kell. Megismerheted több mint ötvenféle növényi csíra egészségre gyakorolt hatását. Kezdj neki már ma! A(z) Csírakert a konyhában (Könyv) szerzője Mark M. Braunstein.

Dieta pro vyšší věk – Zuzana Grofová

9.51 
Při současném demografickém vývoji provázeném stárnutím populace najde v této knize řada osob vyššího věku rady a doporučení týkající se vhodného složení stravy i jednoduché přípravy jídel. Popsáno je též minimální vybavení kuchyně nebo kuchyňského koutu pro jednočlennou nebo dvoučlennou domácnost, s kterým lze kvalitní, pestré jídlo rychle a snadno připravit. Kniha v krátkosti zmiňuje teorie i fakta o stárnutí, podává stručný přehled základních živin a zdrojů, kde je nalézt. Mírné zvýšení příjmu bílkovin a současné snížení příjmu nadbytečné prázdné energie z tuků a jednoduchých cukrů (respektující pokles bazálního energetického výdeje s věkem) vedou společně s přiměřeným pohybem k udržování zdraví a vitality do vysokého věku. Od tohoto základního doporučení expertů se odvíjí praktická aplikace do běžného života. V receptové části jsou uvedena jídla, která autorka osobně vyzkoušela, mnohé i vytvořila a předvádí je v kurzech dietního vaření. Recepty jsou tvořeny tak, aby se od jejich základní verze daly odvozovat další. Vybrána je ta nejdietnější varianta s přípravou bez tuku a bez zahušťování moukou či jíškou. Jídlo pak lze snadno energeticky obohatit přidáním tuku či zahuštěním. Přílohy obsahují stručné tabulky obsahu některých živin a energie v potravinách, tabulku energetického výdeje běžných denních činností a mírných sportovních aktivit včetně přepočtu na doporučovaných 30 minut pohybu denně.

Dieta na podporu hojení ran Lékař vám vaří – Zuzana Grofová

10.09 
V situaci, kdy se nám nebo našemu blízkému obtížně či dlouhodobě hojí rána, je třeba si uvědomit, že správná výživa proces hojení podpoří či přímo umožní. Tělo potřebuje dodat jak základní stavební kameny pro hojení, tak ostatní nezbytné součásti. V dnešní době se klade velký důraz na moderní obvazové materiály, jichž je nepřeberné množství. Pomáhají likvidovat infekci či odumřelou tkáň, udržují v ráně vlhké prostředí příznivé pro nově se tvořící buňky. Hojení ran je dnes celá věda. Zkoumají se růstové i zánětlivé faktory, enzymy, různé složité mechanismy vzniku ran (například proleženin), možnosti, jak jim předejít, i možnosti jejich hojení. Přestože se vyskytnou i rány nezhojitelné, ve značném počtu zaznamenáváme úspěchy. Jakýkoli obvazový materiál či postup bude fungovat lépe při současné dobré výživě. Hojení rány není záležitost pouze lokálního ošetřování, ale vždy celkové péče o nemocného poskytované odborníky více oborů. Podporu výživy je třeba zahájit včas, neboť se jedná o klíčovou oblast umožňující dobré hojení.

Zdravý životní styl a jídelníček pro seniory – Marcela Floriánková

8.88 
Zajímá vás, jaký životní styl a jídelníček přispívá k dlouhému a aktivnímu životu? Chcete se udržet v dobré kondici i v pokročilejším věku? Poradíme vám, jak na to! vliv výživy na zdraví seniorů, doporučené změny v jídelníčku, stravování při nejčastějších onemocněních, doplňky stravy a jak je správně vybírat, recepty a tipy na chutný a zdravý jídelníček. Pečujte o sebe a své zdraví, a žijte stále naplno!

500 paleo receptů – Dana Carpender

23.47 
Nejžhavější PALEO stravovací systém (známý také jako Caveman) je založený na evoluční biologii a opírá se o lékařský výzkum. Na rozdíl od jiných diet, kde hrozí, že budete jíst chemicky upravené potraviny a umělá sladidla, je PALEO dieta založená na tom, co jedli naši předkové: * maso a ryby* ořechy a semena* volně rostoucí ovoce a zeleninu.Autorka bestsellerů a královna nízko-sacharidového stravování Dana Carpender vás naučí, jak připravit PALEO snadno, rychle a neodolatelně lahodně. V knize najdete 500 snadných PALEO receptů od předkrmů, přes hlavní jídla až k dezertům.

Vyhrajte boj o štíhlé tělo – Jillian Michaelsová

4.42 
Přestaňte bojovat se svou váhou a jednou provždy zhubněte s pomocí tohoto smysluplného plánu od americké odbornice na zdravý životní styl, wellness a hubnutí: Jillian Michaels. Pomohla již milionům lidí shodit nadbytečné kilogramy a cítit se skvěle a nyní může pomoci také vám. Další kniha o hubnutí? Autorka bestsellerů a trenérka Jillian Michaels přísahala, že už nikdy nenapíše další knihu o hubnutí. Ale uvědomila si, že při všech těch rozličných informacích, se kterými se denně setkáváte, je jasný a jednoduchý plán, který vám pomůže vše uvést na pravou míru a rychle dosáhnout skvělých výsledků, tím, co potřebujete. Cíl – dokonalá postava Kniha Vyhrajte boj o štíhlé tělo vám poskytne vše, co se Jill sama naučila o stravě, fitness a zdravém životním stylu, a každému, kdo chce být štíhlý, silný a zdravý ukáže ten nejjednodušší způsob, jak dosáhnout dokonalé postavy. Proč právě tato kniha je pro vás ta pravá? Naučíte se: • využít Jillianina tajemství spalování tuků; • pokořit mýty a vyhnout se dietním trendům, které mohou poškodit váš metabolismus a ztěžovat tak hubnutí; • překonat vlastní nechuť, získat podporu a trvalou motivaci; • jíst, hýbat se a žít zábavným způsobem, který vám hubnutí a dosažení sexy postavy usnadní; • zvládat stres; nakupte si doplňky do domácnosti a kosmetiku – všechno to vám pomůže aktivovat váš metabolismus. Žádné nesmysly, žádné triky, jen doporučení, díky kterým rychle dosáhnete neskutečných výsledků!

Revoluce v dietách – Bohdan Matwikow

13.31 
Tato kniha vás seznámí se zdravou výživou, která může léčit a předcházet i těm nejzávažnějším nemocem, jako jsou cukrovka, nemoci oběhového systému, roztroušená skleróza, neurastenie, nemoci zažívacího traktu, astma, alergie a celá řada dalších.

Léčení příčin nadváhy a přejídání – Doreen Virtue

15.10 
V aktualizovaném vydání své knihy vysvětluje Doreen Virtue pět stylů přejídání a jejich metafyzický význam a objasňuje, že shozená kila a štíhlou postavu si můžete udržet natrvalo! Nabízí vám cenné praktické informace, které vám pomohou vyléčit chorobnou chuť k jídlu a ostatní problémy se stravováním, a to postupem, který je opačný než u běžných diet: začíná ve vašem nitru a odtud míří ven. Autorka spojuje terapeutické metody duchovního léčení s psychoterapií a úpravou návykového chování.