Zobrazených 1–24 z 313 výsledkov

Štíhle recepty do 15 minút – Lucia Wagnerová

13.29 
Večne sa niekam ponáhľaš a nemáš čas rozmýšľať nad tým, čo počas dňa zješ? Vieš, že si tým škodíš, no nevieš z tohoto začarovaného kruhu von? Neboj, nie si sama. Vyskúšaj venovať príprave zdravého jedla len zopár minút denne a uvidíš, ako sa takáto malá zmena pozitívne odzrkadlí na tvojom zdraví a figúre. Štíhle recepty ti pomôžu: - žiť zdravšie - cítiť sa a vyzerať lepšie - dopracovať sa k perfektnej postave - mať viac energie na celý deň - odbúrať stres ...a dokonca budú chutiť skvelo. Tieto zdravé recepty ti zaberú menej ako 15 minút v kuchyni...aj s umytím riadov. Tak čo, znie to ako výhra? Pre mňa určite áno! :) Ako bonus sa v knihe dozvieš o tom, čo je dobré jesť proti stresu, aké zdravé potraviny by si mala mať stále doma a ktorým by si sa mala v obchode vyhýbať. V knihe nechýbajú ani nutričné hodnoty ku každému jedlu. Tešiť sa môžeš na: - 15 raňajok - 11 jedál s mäsom a rybami - 15 bezmäsitých jedál - 9 zdravých dezertov Žiaden z receptov v tejto knihe sa nenachádza na webstránke, ani v iných knihách zo série Fit Recepty.

Výživou ke změně – Zuzana Komůrková

5.45 
Jak vařit, když jíme každý jinak, a nezbláznit se z toho? Pokud je i vaše rodina složena z vyznavačů různých výživových směrů, je v ní bezlepkář- -celiak, nebo chcete pouze oživit svůj kuchařský repertoár o zajímavá zdravá jídla, která by byl ochotný sníst i zbytek rodiny, je pro vás tato kuchařka to pravé. Výživová poradkyně a lektorka kurzů vaření Zuzana Komůrková přichází s pohodovými vegetariánskými a bezlepkovými recepty pro každého. Snídaně, předkrmy, polévky, hlavní jídla, bezlepkové pečivo, přílohy i dezerty jsou inspirované českou klasikou i zahraničními kuchyněmi. Navíc s tipy, jak tyto pokrmy s jednoduchou obměnou připravit pro vegany i pro milovníky masa. Kromě jiného se dozvíte také spoustu zajímavých informací o použitých surovinách, jejich složení i prospěšnosti pro naše zdraví.

Zdravé rýchlovky – Jedlá do 30 minút na obed, večeru aj do práce – Jana Šimkovičová,Kolektív autorov

18.95 
Chcete variť zdravo a rýchlo? Neustále premýšľate, čo zdravé budete variť, aby to netrvalo dlho? Práve pre Vás sme pripravili jedinečnú kuchárku so 60 zdravými receptami na zdravé jedlá, ktoré si pripravíte jednoducho a do 30 minút. Napísalo ju 15 odborníkov na zdravú stravu zo Slovenskej a Českej republiky. Inšpirujte sa ich skúsenosťami a varte jednoducho, rýchlo a zdravo! V tejto zdravej kuchárskej knihe nájdete: 60 zdravých receptov na obed, na večeru, či do práce. Jedlá z mäsa, rýb, ryže, strukovín, cestovín, strukovín, obilnín, fitnes či sladké. Recepty rôznych výživových smerov. Nutričné hodnoty pri každom recepte. Inšpiratívne rozhovory s odborníkmi na zdravú stravu. Užitočné rady a tipy o zdravých potravinách.   Chudnite a žite zdravo aj pomocou zdravej stravy - 60 receptov z knihy Zdravé rýchlovky Vám vyrieši problém čo zdravé máte variť najbližšie 2 mesiace. Pri zakúpení knihy získate naviac 2 kuchárske e-knihy úplne zadarmo:

Najedzte sa do štíhlosti 3 – Antónia Mačingová

9.69 
Sme výsledkom našich vlastných volieb, rozhodnutí, vzorcov a vnímania našich možností. To, ako momentálne vyzeráme, ako sa cítime a ako žijeme zodpovedá tomu, ako sme sa rozhodovali a čo sme doposiaľ volili. Ak dokážeme prijať zodpovednosť za tento stav, prestaneme sa vyhovárať na rodovú líniu a genetiku, na situáciu v našej či celosvetovej politike, ak začneme vedome vyberať čisté, čo najmenej priemyselne spracované potraviny a opätovne sa vrátime k zdravému mysleniu našich starých rodičov, verím, že je nádej na zlepšenie súčasného stavu. Či už u nás samotných, alebo celej spoločnosti. Len je potrebné mať vlastný názor vyplývajúci z vlastnej, pozitívnej skúsenosti a nenechať sa zatlačiť do kúta, ak sa nejakým spôsobom začneme odkláňať od bežných vzorcov chovania a návykov. Kým sa neoslobodíme od starých vzorcov a návykov, kým si neuvedomíme širokú paletu našich ďalších možností, ostaneme otrokmi a nie tým, kto dokáže dosiahnuť všetko po čom túži. Antónia Mačingová Nezabúdajme : Jedálniček a rady v tejto knihe sú rovnako prospešné ženám, ale aj mužom. V knihe okrem nového jedálnička a tipov na raňajky, desiaté a olovranty nájdete aj odpovede na vaše najčastejšie otázky týkajúce sa stravovania na dovolenkách či služobných cestách. „My dievčatá po tridsiatke „ - ako predísť problémom našich predchodkýň a ako postupne napraviť to, čo sme si roky nahonobili nesprávnymi voľbami. Nájdete tu aj kapitolu o olejoch, ich používaní v kuchyni či ako účinný a ekologicky čistý zdroj zdravej a žiarivej pokožky. Pre dámy, ktoré preferujú domáce cvičenie tu nájdete aj kapitolu o cvičení s fotografickou prezentáciou cvikov a cvičebného plánu. Nezabúdajme, prosím. Nededíme nadváhu a choroby. Dedíme len nesprávne návyky a myšlienkové vzorce, ktoré u nás spúšťajú podobné, devastačné programy, ako u našich predkov.

Lean in 15. 15 minutové zdravé recepty – Joe Wicks,Natália Holinová

14.20 
Tréner Joe Wicks, známy ako The Body Coach, je fenomén - na instagrame má viac ako 1,3 milióna fanúšikov, jeho kniha sa už rok nepretržite drží na prvých miestach britských rebríčkov. Predalo sa z nej viac ako pol milióna výtlačkov a autor pripravuje televíznu šou. #Lean in 15 odhaľuje, ako sa zbaviť telesného tuku bez hladovania. Táto kniha vás zachráni pred depresívnymi nízkokalorickými diétami raz a navždy. Budete jesť viac a cvičiť menej. Naučí vás naplniť svoje telo palivom v podobe správneho jedla v správnom čase, pričom spálite tuk a vybudujete si svalstvo. Publikácia prináša 100 receptov na výživné, rýchle jedlá a vysvetlí, ako funguje vysokointenzívny intervalový tréning (HIIT) autora. Dozviete sa, ako kombináciou správneho jedla a cvičenia naštartovať intenzívne chudnutie.

Oddelená strava – Krása prichádza zvnútra – Katarína Horáková

6.60 
Prirodzený proces starnutia nemožno zadržať, avšak mladistvo vyzerať a žiariť pôvabmi, to môžeme dokázať. Ako? Ak si budeme správne ošetrovať svoj zovňajšok, dostatočne sa telesne i duševne uvoľníme a predovšetkým, ak sa budeme správne stravovať. Ak zanedbávame výživu a zabúdame na najlacnejší elixír krásy, vodu, ani tá najlepšia kozmetika nie je všemocná. Patríte medzi tých, ktorí chcú získať čo najviac poznatkov, ako mať peknú kožu a dokonalú pleť v každom veku? Dá sa skvelo vyzerať aj bez líčidiel? Akú úlohu môžu hrať vitamíny a minerály či bielkoviny a omega-3 mastné kyseliny v tomto úsilí, ako si zabezpečiť ich dostatočný príjem? Autorka Katarína Horáková vo svojej knihe Oddelená strava: KRÁSA PRICHÁDZA ZVNÚTRA upriamuje svoju pozornosť na tieto otázky, ktoré predpokladá, že mnohým „víria hlavou“. Podrobne sa venuje tomu, čo je príčinou zvädnutej, ochabnutej, zvráskanej pleti. Predstavuje krok za krokom, ako by sme sa mali stravovať pri rôznych typoch pokožky a jej nárokoch na výživu, aby sme mohli korigovať naše nedostatky, aby mohla naša krása opäť naplno vyniknúť. Uvádza aj jednoduché recepty na princípe oddelenej stravy, plné nielen chuti, ale aj cielene zložených živín. Telo nás často varuje, vysiela signály a nemou rečou nám naznačuje, čo potrebuje. V knihe autorka dešifruje tajomnú reč nášho tela. Potom už necháva rozhodnutie na čitateľovi, ako s touto informáciou bude zaobchádzať... Vzhľad vlasov a nechtov je barometrom nášho interného zdravia. Slabé zdravie vlasov a nechtov je zvyčajne príznakom deficitu živín. Kto ignoruje ich význam, presvedčí sa, že „podvádza“ sám seba. Autorka ponúka aj riešenia konkrétnych vlasových a nechtových problémov a uvádza tipy ako sa správne starať o svoje vlasy, ako podporiť ich zdravý rast. Kto teda chce aktívne niečo urobiť pre svoju pokožku, vlasy či nechty, aby boli pevné, aby mal stále sviežo napnuté tkanivo a uchoval si mladistvý vzhľad, odpoveď najde v najnovšej knihe Kartaríny Horákovej Oddelená strava: KRÁSA PRICHÁDZA ZVNÚTRA. V príhovore k čitateľom na záver autorka konštatuje: Bola by som veľmi rada, keby vaša „ješitnosť“, ale aj moja knižka vás dostatočne motivovali rozhodnúť sa jesť zdravšie, a tak si udržať večnú mladosť a krásu. Táto kniha nadväzuje na tvárovú gymnastiku a masáž tváre uvedenú v autorkinej knihe Oddelená strava: PRE ZDRAVIE. Dáva nám šancu prostredníctvom zdravej výživy zlepšiť svoj zovňajšok z vnútra von a usmerniť korigovanie našich nedostatkov tak, aby naša prirodzená krása a zdravie mohli opäť naplno vynikať.

Byť šťastnou sa oplatí – Kate Hudson,Daniela Hrúziková

8.80 
Byť šťastnou sa oplatí je vnímavý a veľmi osobný náhľad na zdravie od ženy, ktorá sa riadi tým, čo hovorí. Úspešná herečka Kate Hudson, ktorú preslávili herecké úlohy v známych amerických filmoch, odha-ľuje vo svojej knihe vlastné tipy pre krásne a zdravé telo, ako aj šťastný a harmonický život. So svojimi čitateľkami sa s láskou delí o to, ako sa jej podarilo spojiť sa so svojím vnútorným ja a porozumieť potrebám svojho tela, pričom toto poznanie opiera o štyri základné piliere: - intuitívny vzťah s vlastným telom - zdravé stravovanie - prebudenie svojho tela - meditáciu a zázrak vnímavosti Ako Kate Hudson priznáva, väčšinu týchto vecí sa postupne naučila od svojej mamy, Goldie Hawn, taktiež slávnej hollywoodskej herečky, ktorá je známa svojím zdravým životným štýlom a stabilným manželstvom. Nechajte sa inšpirovať tipmi a poznaním Kate Hudson, a aj vy sa postupne začnete cítiť seba-vedome, vynikajúco a nájdete vlastnú vnútornú harmóniu. Veď byť šťastnou sa rozhodne oplatí. No neznie to lákavo?

Buď fit Super Juicing

7.10 
Buďte kreativní a vyzkoušejte juicing, nejnovější trend ve světě diet a detoxikace. V ruce držíte knihu plnou úžasných receptů, které vám pomůžou dostat do těla více ovoce a zeleniny. Juicing je skvělou alternativou ke všem různým dietám, které vás zahrnou nudnými a jednotvárnými saláty. Také vám pomůže být šťastnější a zdravější. Vyrobte si džusy,které Vám nejvíce vyhovují - zeleninové, ovocné mixy, super smoothies nebo mega džusy. Vyzkoušejte je všechny a klidně je kombinujte mezi sebou. Najděte ty ingredience, které vám nejlépe vyhovuji a chutnají. Objevte juicing, ať už jako občasné ozvláštnění vašeho pitného režimu, anebo detoxikační kůru pro celé tělo. Díky našim receptům si juicing upravíte tak, aby seděl právě vám.

Buď fit Paleolitická dieta

7.10 
Tato kniha vám poskytne všechny důležité informace, které potřebujete k tomu, abyste se naučili správně se stravovat. Pronikněte do tajuplných principů „doby kamenné“ a přizpůsobte je modernímu životnímu stylu. Staňte se šťastným a zdravým člověkem, sousto po soustu. Jíme vše, co nám předloží televizní reklamy a akce v supermarketech a jen málo se zajímáme o původ čí kvalitu jídla. Naštěstí se v posledních letech tento trend začíná obracet a lidé více začínají o jídle přemýšlet a hledat zdravý životní styl. S paleo stravou ho můžete dosáhnout i vy.

1000 tipů pro zdraví

7.75 
Zdraví je naším nejcennějším pokladem. Tato knížka obsahuje rady, které vám pomohou udržet si tělesnou a duševní rovnováhu. Těmito radami se můžete řídit doslova každodenně. Čtenáři zde najdou pomoc ohledně orientace v tématech zdravé výživy, pohybu, léčivých rostlin a přírodních terapií, kromě toho jsme v knížce vyčlenili prostor i pro podporu duševní pohody. Tato publikace poukazuje na to, že pro dobré zdraví je nutná důslednost v každodenním životě - a už i díky těm nejmenším krokům získáte velkou šanci dosáhnout viditelných výsledků.

Výživa a biologicky aktívne látky – Karol Džupa

33.25 
Kniha zhŕňa základné informácie o niektorých najznámejších a najčastejšie sa vyskytujúcich prírodných biologicky aktívnych látok, najmä rastlinného pôvodu.

Mindenmentes – Nóra Andrási

16.93 
Napjainkban egyre több információ áll rendelkezésünkre arról, hogy a mindennapi étkezésünk és életmódunk mekkora hatással van az egészségünkre, ráadásul egyre többeket érint a különböző alapanyagoktól, élelmiszer-összetevőktől mentes étrend. A teljes értékű táplálkozás érdekében azonban nem mindegy, hogy az ételek egyes összetevőit hogyan, mivel helyettesítjük. Ez a különleges gyűjtemény 70 olyan receptet ismertet meg az olvasóval, amely valamennyi étel esetében cukor-, glutén-, tejtermék, és tojásmentes, a 160 gramm szénhidrátos diétába illeszthető, és vegán is egyben. Szerzője, Dr. Andrási Nóra - eredetileg gyógyszerész, kutató, a Nóri mindenmentes konyhája blog írója -, a korábbi egészségtelen életmódot felszámolva, maga is végigment ezen az úton, és ma már egy sokkal teljesebb, minőségibb életet él. A személyes példán alapuló könyve mindazoknak szól, akik végre örömmel, kockázatok nélkül szeretnének alkotni a konyhában, és akik szeretnének egészségesen, táplálékérzékenység okozta problémák nélkül, aktív életet élni.

A gyógyító szakács – Gluténmentes ételek – Kolektív autorov,Tünde Meng

6.78 
"A liszt- vagy gluténérzékenység napjainkban egyre több embert érint, gyerekeket és felnőtteket egyaránt. A tünetek visszaszorításának egyetlen módja a glutént tartalmazó élelmiszerek teljes elhagyása, ami gyorsan rutinná válik, ám mindenképp igényel némi odafigyelést és sok-sok fantáziát, hogy az étkezések ne legyenek egyhangúak. Ma már szerencsére számos elérhető árú, széles spektrumú helyettesítő termék sorakozik a boltok polcain, így a "mentes" étkezés egyáltalán nem fog unalmasnak hatni. Felhasználásukkal olyan ínycsiklandozó fogásokat varázsolhatunk az asztalra, melyek a nem gluténérzékeny családtagok étrendjébe is könnyedén beépíthetők, hiszen nemcsak változatos ízvilágúak, hanem garantáltan jótékony hatást is gyakorolnak szervezetünkre. A gyógyító szakács sorozatunk legújabb kötetének receptjei segítségével lépésről lépésre haladva ismerkedhet meg a gluténmentes étrend finom és egészséges fogásaival. Kipróbált receptjeink mellett hasznos információkkal szolgálunk az elkészítés módjáról, idejéről, nehézségi fokáról, valamint az árfekvésről, a receptekhez tartozó jó tanácsokkal pedig a további kísérletezéshez nyújtunk segítséget. Jó főzést és jó egészséget kívánunk!" (a Kiadó)

Paleolit fogások édes kettesben – Renáta Posta

10.69 
Csábítsd el szíved választottját egy izgalmas, női rafinériával gazdagon fűszerezett közös fogásra, amely egyszerre finom és egészséges! Minden bombabiztos konyhai praktikámat összegyűjtöttem neked a sikeres hódításhoz: ízletes vacsorák és háromfogásos menük randevúra és ünnepi alkalmakra, reggeli fogások édes kettesben, bűntudatmentes nyalánkságok. A kötet végén alkoholmentes és alkoholos italválogatást is találsz, hogy - a hedonizmus jegyében - legyen mivel leöblíteni a sok ínycsiklandó falatot. A hatodik kötetem írásakor az élénkítő, könnyen emészthető és vágykeltő hatásaikról ismert egészséges alapanyagokat állítottam a középpontba. A könyvben többek közt helyet kapott a zöld fűszeres, aszalt paradicsomos bagett, a petrezselymes-paprikás pulykasonka, a mákos hedonizmus, a tejcsokis törökmogyorókrém, a citromos-mazsolás paleo túróval kínált vaníliás kuglóf, de készíthetsz változatos tapas-tálat, paleo sangríát, halrudacskákat fűszeres panírban, carbonara spagettit, málnás-zöldcitromos rozé fröccsöt vagy tüzes szűz koktélt is. Esetleg egyszerűen használd fegyverként a pasifogó rablónyársakat. Kezdhetjük? Vágjunk neki a pikáns főzőcskézésnek!

Karcsúsító turmixok – Chantal Sandjon

9.84 
"Forradalmian új fogyókúra turmixokkal! Ezeknek a természetes energiaitaloknak a segítségével gyorsan megszabadulhat a felesleges kilóktól és méregtelenítő hatásuknak köszönhetően újult erőre tehet szert. Ebben a könyvben megtalál minden háttér-információt a turmixok méregtelenítő és karcsúsító hatásáról. Mindent megtudhat a természet csodafegyvereiről: a zöldség- és gyümölcsfélékről, magvakról, szuperételekről és sok egyébről. Teszt segítségével meghatározhatja egyéni fogyókúrás típusát. Alkatra szabott, élvezetes fogyókúrás program azoknak is (vagy pont azoknak), akik ilyesmire nem érnek rá. Ínycsiklandó turmixkészítmények és méregtelenítő ételek széles választékát mutatjuk be olvasóinknak." (a Kiadó)

Sétára fel! – Erin Palinski-Wade

11.53 
Több millió ember nem tévedhet! A gyaloglás a világ egyik legkedveltebb testedzési formája: miliók gyalogolnak rendszeresen, hogy fejlesszék állóképeségüket és kordában tartsák a súlyukat. Miért ilyen népszerű a gyaloglás? Mert bárhol, bármikor végezhető, és mindig működik! Nem kell órákat venned, személyi edzőt fogadnod, vagy drága felszerelést vásárolnod - megvan mindened, ami a gyalogláshoz kell. Ha rendszeresen gyalogolsz, sikeresen megszabadulhatsz a fölös kilóktól, és ami a legfontosabb, távol is tarthatod őket. - Hogyan működik? - hogyan segíti a gyaloglás a fogyást, és milyen hatással van az egészségre. - Hogyan kezdj bele? - ideális edzésterv kialakítása és megvalósítása: helyes gyaloglási módszer, alkalmas helyszínek és megfelelő eszközök kiválasztása. - Hogyan léphetsz feljebb? - mikor érdemes módosítani az edzésterven, hogyan égethetsz el még több kalóriát. - Gyalogolj az egészségedért - hogyan gyalogolhatsz biztonságosan és hatékonyan különböző betegségek, pl cukorbetegség, szívbetegség vagy ízuleti problémák esetén, terhesség alatt és után.

Z fitka do kuchyne špeciál – Lucia Švaral

17.96 
Chceš schudnúť? Bez jojo efektu? S dobrým jedlom? A hlavne už NAVŽDY? Ak je tvoja odpoveď jedno veľké a hlasité ÁNO, si náš človek! Pretože aj my zbožňujeme jedlo! Tie úžasné vône v kuchyni a chute na jazyku... Ako s ním však „vybabrať“, aby sme si dobré jedlo mohli dopriať a mali super postavu? My už vieme ako na to! Zamávaj všetkým polystyrenovým chlebíkom bez chuti. Všetkým akože zdravým jedlám, z ktorých v skutočnosti rastie zadok a zväčšuje sa brucho. Kľúčom je správna kombinácia jedál, vhodne vybrané potraviny a najmä to, aby ti jedlo chutilo. Bez toho, možno schudneš na pár dní. Ale nie na celý život! V tejto knihe nájdeš 142 receptov. Od raňajok, cez rýchle snacky, polievky, jedlá mäsité i bezmäsité, zdravé sladké mlsky, až po pochúťky pre návštevy, recepty na výživné pečivo, či zdravé prílohy. Všetky zostavené z poctivých ingrediencií, ktoré nezruinujú peňaženku. Navyše, tieto jedlá ti pomôžu nielen k menšiemu číslu nohavíc, ale i k veľkému množstvu energie! Zlepšia trávenie, imunitu, pleť, často krát i vyriešia problémy s alergiami, či inými zdravotnými problémami. To už za pokus stojí, čo povieš? „Môžeš mať výsledky, alebo výhovorky. Nikdy nie oboje!“ Tieto recepty pochádzajú z našej Fitshaker kuchyne. Poctivo sme ich zbierali na našom blogu niekoľko rokov. Množstvo ľudí už s nimi nielen schudlo, ale i zmenilo celý svoj životný štýl. A teraz sme sa rozhodli tie najlepšie vybrať a spojiť do knihy, aby pomohli aj TEBE! V tejto unikátnej kuchárskej knihe nájdeš: 142 výživných a chuťovo vynikajúcich receptov, všetky recepty zatriedené do kategórií, množstvo odborných rád a tipov od fitness tréneriek, zaujímavé informácie ohľadom použitých ingrediencií, nádherné fotografie jedál, nutričné hodnoty ku každému receptu, označenie každého receptu (bez lepku, bez laktózy, RAW, vegan), BONUSY: 2 x VIDEOTRÉNING HIIT na s spaľovanie tukov Six pack a krásne bruško za pár minúť (viac info o bonusoch vo vnútri knihy)

Ovládněte své hormony jídlem – Pavla Momčilová

6.75 
Akutní klimakterický syndrom? Riziko osteoporózy v postmenopauze? Kardiovaskulární onemocnění? Zkuste to ovládnout jídelníčkem s FYTOESTROGENY už dnes. Zdravé potraviny s fytoestrogeny pomáhají všem a v každém věku.

Zrno je grunt – Laura Wilsonová Agar

17.81 
Objevte blahodárné účinky a skvělou chuť nejrůznějších odrůd zrn, které naši předci běžně začleňovali do svého jídelníčku! Pokud vás zajímá, k čemu se hodí proso, kamut, quinoa nebo pohanka, jak si jednoduše připravit domácí granolu či skvělý salát s kuskusem, fíky a kozím sýrem, je tato kniha přesně pro vás.

Jónő – Kolektív autorov

10.15 
A Jónő nem egy tipikus uncsi fogyókúrás könyv: tréfát igen, de gátlást nem ismerve fúj ébresztőt minden nőnek, aki vékony akar lenni. Kertelés nélkül megmondja a frankót. Például, hogy "a szénsavas üdítő maga a folyékony sátán", meg hogy "el vagy tájolva, ha azt képzeled, hogy az Atkins-diétától lesoványodsz". Az olvasót harsány kacajra fakasztják a nagy igazságokat tartalmazó, szabados kinyilatkoztatások, nem úgy, mint a szokványos diétáskönyvekben. A laza stílus azonban komoly, megalapozott útmutatásokat takar. A szerzők a húsmentes, teljes kiőrlésű gabona és a zöldség-gyümölcs által fémjelzett egészséges életmódot hirdetik. A kötet amolyan csatakiáltás: harcba szólítja a nőket, hogy táplálkozzanak egészségesen, és legyenek sugárzóan szépek

Naservírujte si vítězství 2.vydání – Novak Djokovič

13.35 
V knize Naservírujte si vítězství Djokovič líčí, jak přežil bombardování Bělehradu, jak z válkou přervaného dětství došel až na vrchol ve svém sportu. Pak nám ukazuje dietu, jež změnila jeho zdravotní stav a pomohla mu k zisku největších trofejí. Ačkoli Djokovič miloval chléb a těstoviny a především pizzu v rodinné restauraci, jeho tělo prostě nebylo schopné zpracovat pšenici. Tím, že odboural lepek – protein obsažený v pšenici – se začal cítit lépe, lehčeji, vnímal věci jasněji a byl rychlejší. Zatímco pokračoval v průzkumu a vylaďování správné stravy, jeho zdravotní potíže zmizely, stejně jako kila navíc, a zlepšený zdravotní stav a duševní soustředění mu pomohly k dosažení jeho dvou dětských snů: vyhrát Wimbledon a stát se světovou tenisovou jedničkou. V roce 2011 prožil Novak Djokovič to, co sportovní novináři nazvali nejlepší sezonou profesionálního tenisty v historii: vyhrál deset turnajů, tři grandslamy a 43 zápasů za sebou. Podivuhodné na tom je, že necelé dva roky předtím byl tenhle šampion sotva schopen odehrát turnaj. Jak se z hráče, kterého trápily různé bolístky, problémy s dýcháním a zranění, stala najednou světová jednička? Odpověď je překvapující: změnil svou stravu.

Agátina cesta k dokonalé postavě – Agáta Prachařová,Jana Krátká

2.37 
Chceš být TOU holkou? Ale držet hloupé diety, u kterých padáš vyčerpáním se ti moc nechce? Neláká tě trávit celý den v posilovně? Pak je tahle knížka přesně pro tebe! Deníkovou formou představuje známá česká moderátorka a modelka Agáta Prachařová tipy na to, jak správně jíst a cvičit. Poradí ti hlavně s tím, co už máš a jak toho můžeš využít. Agáta se s tebou podělí o užitečné rady – co zkusila ona nebo jiné celebrity, co zaručeně zabírá a co naopak vůbec.

Jídlo jako šance – Ruediger Dahlke

17.33 
Kniha Jídlo jako šance ukazuje, jak spojit umění, výživu a požitek, jak aktivovat pozitivní přístup k životu, a tím upevnit zdraví. Ruediger Dahlke v ní shrnuje své více než třicetileté zkušenosti lékaře a názorně ukazuje, co se skrývá za pojmy "vyváženost", "plnohodnotnost", "rovnováha zásad a kyselin" a "výživa podle typu". Kniha nabízí přehled o různých formách výživy - od dělené stravy přes vegetariánství až po pránickou výživu - , analyzuje různé diety a popisuje, jak mohou jednotivé potraviny ovlivnit naše tělo a jeho zdraví. Tyto obsáhlé základní vědomosti jsou doplněny praktickými radami a rozmanitými recepty, které potěší nejen naše patro..

Diéta pre štíhle bruško – Brenda Watson,Leonard Smith

12.34 
Po viac ako sto rokoch bude priemerná dĺžka života súčasnej najmladšej generácie kratšia ako bola u predchádzajúcej. Môže za to nadváha, obezita a z nich vyplývajúce chronické ochorenia. Väčšina priberá, hoci je k dispozícii viac typov diéta cvičebných programov, než kedykoľvek predtým. Zdá sa, že nám chýba kúsok skladačky. Táto kniha je tým kúskom skladačky! Dozviete sa, že tuční ľudia majú v črevách tučné baktérie a štíhli štíhle baktérie. Kým sa vám nepodarí zmeniť tučné baktérie na štíhle, neschudnete natrvalo. Táto kniha vám predstaví jednoduchý a účinný spôsob, ako na to.