Zobrazených 1–12 z 22 výsledkov

Egypťanky – Christian Jacq

7.53 
Les Égyptiennes Žena vo faraónskom Egypte mala rovnoprávne postavenie s mužom v duchovnej i materiálnej sfére. Christian Jacq nás pozýva na stretnutie s Egypťankami, vládkyňami, faraónkami, hlavnými kráľovskými manželkami, ale tiež s prostými paniami domu, manželkami, matkami, pracujúcimi ženami, kňažkami či umelkyňami. Popri slávnych Egypťankách, akými boli kráľovná a bohyňa Eset alebo faraónky Hatšepsovet, Nefertiti či Kleopatra, nám autor dáva nahliadnuť aj do zákulisia ženy vezírky, kráľovskej pisárky, obchodníčky, božej ctiteľky či chrámovej hudobníčky. Egypťanka mala slobodu vo všetkom: pri vydaji, pri rozvode, v manželstve, v sociálnom zabezpečení, v dedičstve i poručníctve. Od jej postavenia záviselo blaho rodiny i štátu. Mohla byť šéfkou podniku, vlastníčkou pozemkov a nehnuteľností, finančnou odborníčkou, správkyňou verejného bohatstva, ale mohla svoj život zasvätiť aj duchovnej činnosti, službe božstvám v chráme. Faraónska civilizácia zaručovala egyptskej žene v porovnaní s inými civilizáciami, vrátane oveľa mladších, výnimočné postavenie. Aj vďaka tomu kultúra starého Egypta môže dodnes slúžiť ako inšpirácia najmodernejším koncepciám spoločnosti.

Starobylý Egypt deň po dni – Christian Jacq

12.26 
Ako vznikol faraónsky štát? Ktorá je najstaršia kniha sveta? Akí boli odvážni bádatelia skúmajúci Núbiu? Poznáme skutočný príbeh kráľovi oddaného Sinuheta? Na tieto, ale aj iné otázky nám odpovie zasvätený sprievodca starým Egyptom, kde sa stretneme s faraónmi, mágmi, bojovníkmi alebo roľníkmi, krasorečníkmi či inými známymi, ale aj niektorými nedocenými osobnosťami.

Egypt veľkých faraónov – Christian Jacq

13.21 
Rozprávanie o osudoch a činoch faraónov veľkého Egypta.Christian Jacq vybral 22 tých, ktorí pravdepodobne najvýraznejšie ovplyvnili osud krajiny a zanechali po sebe najveľkolepejšie stavby. Kráľ Škorpión, Meni, zjednotiteľ Egypta, Džoser, Chufu, Ahmose, faraónka Hatšepsut, Thutmose, kacír Achnaton, Tutanchamon, Ramesse, Kleopatra...sú mená vzdialené i blízke, reprezentujúce dlhú líniu egyptských faraónskych dynastií.

Malý ilustrovaný Champollion – Christian Jacq

12.26 
Le petit Champollion illustré Hieroglyfy pre každého, alebo ako sa hravo stať pisárom-amatérom Posvätné písmo, ktoré v podstatne nezmenenej podobe používali mudrci starovekého Egypta počas troch tisícročí znovu sprístupnil geniálny Francúz Jean-Francois Champollion. Jeho obdivovateľ a nasledovník, egyptológ Christian Jacq zábavnou formou zasvätuje do tajomstiev hieroglyfov aj širokú laickú verejnosť. Táto kniha nie je učebnicou, avšak pozornému čitateľovi umožní porozumieť hieroglyfickým nápisom na staroegyptských pamiatkach.

Egypťan Champollion – Christian Jacq

13.21 
V júli 1828 pricestuje Jean-Franois Champollion do Egypta, do svojej duchovnej vlasti. Egypťan, ako ho prezývajú, prichádza do bájneho orientu, plného historických skvostov, ale aj nebezpečenstiev. Presvedčený, že odhalil tajomstvo hieroglyfov, p utuje celým Egyptom a Núbiou, aby preveril správnosť svojej geniálnej intuície...

Údolie kráľov – Christian Jacq

11.31 
Údolie kráľov patrí medzi nejposvätnejšie miesta starého Egypta. Pochovávali v ňom kráľov troch dynastií. Jeho novodobé dejiny začínajúce sa Napoleonovou vojenskou výpravou do Egypta, sú dejinami hľadania pokladov, ktoré v tomto Údolí zhromaždila dávna ľudská civilizácia. Prečo však starovekí Egypťania vytvorili svoju nekropolu práve na týchto miestach? A prečo ju vôbec vytvorili? Bolo to prestížne pohrebisko faraónov, zástupcov božstiev na zemi, no prečo sa tu našli aj nekráľovské hrobky? Objavili sa už naozaj všetky kráľovské hrobky a bohatstvá tejto lokality, ktorá prinajmenšom poldruha storočia pútala záujmy svetových veľmocí i dobrodruhov?Na tieto otázky hľadá odpoveď dielo populárneho historika, archeológa a egyptológa Christiana Jacqa.

Údolie kráľov – Christian Jacq

11.31 
Údolie kráľov patrí medzi nejposvätnejšie miesta starého Egypta. Pochovávali v ňom kráľov troch dynastií. Jeho novodobé dejiny začínajúce sa Napoleonovou vojenskou výpravou do Egypta, sú dejinami hľadania pokladov, ktoré v tomto Údolí zhromaždila dávna ľudská civilizácia. Prečo však starovekí Egypťania vytvorili svoju nekropolu práve na týchto miestach? A prečo ju vôbec vytvorili? Bolo to prestížne pohrebisko faraónov, zástupcov božstiev na zemi, no prečo sa tu našli aj nekráľovské hrobky? Objavili sa už naozaj všetky kráľovské hrobky a bohatstvá tejto lokality, ktorá prinajmenšom poldruha storočia pútala záujmy svetových veľmocí i dobrodruhov? Na tieto otázky hľadá odpoveď dielo populárneho historika, archeológa a egyptológa Christiana Jacqa.

Ramses Bitva u Kadeše – Christian Jacq

16.67 
Egypt zažívá pod vládou urozeného faraona Ramsese neuvěřitelný rozmach. Schopný panovník rozšiřuje svá území obchodem i bojem a neustálými vpády za hranice říše vyprovokuje sousední Chetity. Schyluje se k největší vozové bitvě v dějinách. Král Muvatalliš zná sílu egyptské armády, proto použije na Ramsese lest.

Živá moudrost starověkého Egypta – Christian Jacq

10.45 
Autor nám v knize představuje nejkrásnější egyptské texty, které nás pobízejí k tomu, abychom se ponořili do věčného mystéria starověkého Egypta. Můžeme v nich najít nejen starodávné poznání, ale především svůj vlastní pramen energie stejně jako i vnitřní klid a harmonii tváří v tvář nepokoji dnešního světa. Neboť, jak Christian Jacq říká, Egypt není minulostí, on je svým systémem hodnot modelem pro budoucnost.

Ramses – Christian Jacq

16.67 
Po smrti faraona Setchiho se stává následníkem trůnu Ramses. Šlechta i představitelé církve mají z nového panovníka ale obavy. Jeho starší bratr Šenar se stále nesmířil s tím, že se faraonem stal Ramses, a spřádá plány, jak ho o trůn připravit. Ramsesovu vládu se ovšem snaží znejistit i zrádní nepřátelé a mágové, kteří jsou ochotni zaprodat Egypt výbušným Chetitům, jen aby získali moc.

Ramses: Syn světla – Christian Jacq

16.67 
Ožívá příběh o cti, odvaze, zradě a lásce z dob starého Egypta. Ramses je nevědomky připravován na roli budoucího panovníka. Je tu ovšem jeden problém. O trůn totiž usilují i jiní. Nezkušený Ramses se snaží bojovat s podlými intrikami a závistí lidí, od nichž by to nejméně čekal. Ve víru divokých událostí bude muset čelit mnoha těžkým rozhodnutím a hledat způsob, jak rozpoznat pravé přátelství a lásku.

Egypťanky – Christian Jacq

7.53 
Popri slávnych Egypťankách, akými bola kráľovná a bohyňa Eset alebo faraónky Hatšepsovet, Nefertiti či Kleopatra, nám autor dáva nahliadnúť aj do zákulisia ženy vezírky, kráľovskej pisárky, obchodníčky, božej ctiteľky či chrámovej hudobníčky. Žena vo fafaónskom Egypte mala rovnoprávne postavenie s mužom v duchovnej i materiálnej sfére. Egypťanka mala slobodu vo všetkom: pri vydaji, pri rozvode, v manželstve, v sociálnom zabezpečení, v dedičstve i poručníctve. Od jej postavenia záviselo blaho rodiny i štátu. Mohla byť šéfkou podniku, vlastníčkou pozemkov a nehnuteľností, finančnou odborníčkou,... Faraónska civilizácia zaručovala egyptskej žene v porovnaní s inými civilizáciami, vrátane oveľa mladších, výnimočné postavenie. Aj vďaka tomu kultúra starého Egypta môže dodnes slúžiť ako inšpirácia najmodernejším koncepciám spoločnosti.