Zobrazených 1–24 z 1090 výsledkov

Oko hurikánu – Nukunu

15.15 
Slovní spojení "oko hurikánu" je metaforou stavu, kterého musíme dosáhnout, chceme-li strhnout závoj iluzí. Svět, který vnímáme našimi šesti smysly (šestým je myšlení), není skutečný. Svět vnímaný smysly je zástěrkou, clonou zakrývající skutečnost. Můžete se zeptat: "Jaký je rozdíl mezi skutečným světem a světem vnímaným smysly?" Skutečný svět nepodléhá změnám, je stále stejný. On a vy, vaše nejniternější realita, jste jedním. Skutečný svět je pravým, blaženým, čirým a absolutním vědomím. Svět iluzí - projevený svět - je proměnlivý, věčně v pohybu. Zdá se, že existuje, při hlubším pohledu v něm však nenajdete nic trvalého. Je nestálý a prchavý. Východní filosofové jej nazývají májá (velkou zdí reality). Svět iluzí je plný bolesti a utrpení. Vzbuzuje pocit odcizení a oddělenosti. Skutečný svět je ve světě iluzí skryt. Jak naznačuje rčení "Zajíc nemá rohy", je třeba podívat se hlouběji, probořit zeď májá. Jak na to? Musíme se naučit rozlišovat mezi iluzí a skutečností. Rozlišovat znamená "vidět srdcem". Znamená to prožívat bez nálepek a pojmů. Proto v této knize autor mluví o "vidění srdcem" - srdce nezná slova; zná jen důvěrnou blízkost.

Cesta tigra – Bernhard Moestl,Ingrid Modory,Anton Modory

12.54 
Každý človek je konfrontovaný s najrôznejšími situáciami a úlohami. Vyžadujú si od nás trpezlivosť, disciplínu a vytrvalosť. V istom okamihu vývoja sme však zrelí na to, aby sme zvládli aj zdanlivo nemožné úlohy. Tieto výzvy sa dostávajú najrozličnejšími spôsobmi z hlbín nášho vnútra. Sú subtílne, klíčia pomaly a nikto z nás pred nimi neunikne. Pokým dozrejú, môžu prejsť roky, celý život i niekoľko existencií. Kto sa vydá cestou tigra, naučí sa byť takým, akým skutočne je. Začne byť sebavedomým a od nikoho a ničoho nezávislým mikrokozmom. Prestane plytvať svojou energiou na to, aby plnil predstavy a očakávania okolia. Nosíme v sebe rafinovaný a subtílny strach, že by sme mohli niečo stratiť. Znemožňuje nám pocítiť v živote radosť a nadšenie. Skrýva sa za rôzne rozhodnutia a dôvody, ktoré blokujúpocity šťastia. Kniha vám pomôže odkryť v sebe obmedzujúce presvedčenia a postoje, aleaj vlastné prednosti a talenty. Stačí sa vžiť do tohto pôvabného a mocného zvieraťaa začať konať a myslieť ako tiger. Uvedomíte si, že väčšina toho, čoho sa obávate, je lenilúziou. Jedinými tvorcami vášho života ste v každom okamihu len vy sami.

Umenie múdreho konania – Rolf Dobelli

11.16 
Táto knižka je voľným pokračovaním jej prvého bestselleru „Umenie jasného myslenia“, kde sme sa naučili vystríhať sa omylov v uvažovaní. Tu sa už presúvame od myšlienok k činom, teda k ľudskému konaniu. Rolf Dobelli sa opäť pokúša veľmi pútavo a ilustratívne poukazovať na chyby, ktoré robíme v našich každodenných rozhodnutiach a zároveň nás upozorňuje na to, ako sa dokážeme úspešne vymaniť z osídiel predsudkov a omylov vo vlastnom uvažovaní, a to pri akejkoľvek činnosti. Priamo sa dozvedáme, ako by sme mali konať rozumne. V knižke sa môžu nájsť manažéri, výkonní riaditelia, podnikatelia, lekári, učitelia, právnici, ale predovšetkým človek súčasnej doby, ktorý v spleti obrovského množstva informácií z rôznych kanálov a pri prijímaní dôležitých rozhodnutí musí neustále čeliť nástrahám, ktoré sa prejavujú v menších či väčších prešľapoch zapríčinených nepremysleným konaním. Forma je tu opäť rovnako úderná – kniha čitateľa upúta krátkymi kapitolami, ktorých scenárista je mnohokrát sám život. Pozoruhodný je aj odborný pohľad a široký záber tejto knižky. Ten tvoria poznatky opierajúce sa o výskumy zo psychológie, filozofie, logiky, matematiky a iných vied. Napriek svojmu vedeckému základu je kniha napísaná veľmi pútavo, ľahko a zrozumiteľne pre každého čitateľa, má množstvo vtipných a poučných príkladov, ktoré nás nútia zamyslieť sa nad našimi činmi. Tie môžu bez rozumného uvažovania niekedy viesť na nesprávnu cestu. Po prečítaní všetkých kapitol som si s hrôzou uvedomil mnohé iracionálne rozhodnutia, ktoré som vo svojom živote prijal, no zároveň mi odľahlo, keď som v nich dozvedel, ako rýchlo sa svojho nesprávneho myslenia môžem zbaviť. Jednoduché, miestami humorné a zároveň zábavné čítanie, aké dokáže osviežiť ducha a myseľ je vhodným spoločníkom na cestách, dovolenke pri bazéne, či na pláži, alebo v teple domáceho krbu. Čitateľom želáme príjemné a úsmevné chvíle v spoločnosti „umenia múdreho konania“ , ako aj veľa úspechov vo využívaní jeho poznatkov pri dôležitých či menej dôležitých rozhodovaniach počas kolobehu neutíchajúcich životných radostí a starostí.

Vzorec šťastia – Neil Pasricha

10.44 
Model šťastného života, ktorý nám bol odjakživa vtĺkaný do hláv, je pomýlený. Mysleli sme si, že keď vyštudujeme dobrú školu, budeme dobre zarábať a spravíme ohromnú kariéru, budeme určite šťastní. Prečítali sme, samozrejme, aj mnoho kníh o tom, ako dosiahnuť spoločenský status, zdvojnásobiť príjmy, či nadväzovať správne kontakty. Lenže vytúžený pocit celkového vnútorného šťastia sa stále nedostavuje. Prečo je to tak? Lebo všetko je to len mýtus. Umelé potreby, na ktoré sa podľa výskumov skutočne šťastní a spokojní ľudia neupínajú. Čo teda máme robiť inak? V podstate nič radikálne. Celú filozofiu o šťastí a životnej rovnováhe zhŕňa Neil Pasricha do jediného vzorca: nechcieť NIČ + robiť HOCIČO = mať VŠETKO. Vo svojej knihe podrobne rozoberá tento koncept a prevedie vás deviatimi tajomstvami skutočne šťastného života či nadobudnutia životnej rovnováhy. Vďaka množstvu originálnych príkladov zistíte, čo presne autorov vzorec znamená a ako ho uplatniť aj vo svojom živote.

Singletasking – Udělejte víc – jedno po druhém – Devora Zacková

8.88 
Kniha odbourává mýtus, že lidé jsou schopni dělat víc věcí najednou a že by za to měli být dokonce chváleni. Autorka se snaží ukázat, že je to přesně naopak. Soustředění na jednu věc ve výsledku ušetří čas a vede k lepším výkonům – a netýká se to jen práce v kanceláři, ale v podstatě všeho, co člověk dělá a čím žije, tedy i oblasti mezilidských vztahů. Text je psaný čtivě a doprovázejí ho různé testy se zábavně pojatým vyhodnocením.

Štyri dohody (pevná väzba) – Don Miguel Ruiz

11.07 
Nové vydanie knihy v pevnej väzbe s prebalom! Nový preklad a jazykovo prepracované vydanie nám čítavou formou pomáha odhaliť a pochopiť naše vnútorné návyky v myslení. Pomaly odkrýva tajomstvo zdravého emočného sveta, zbavuje strachu a vedie človeka k vnútornej osobnej slobode. Učí nás spoznávať svet vlastných obmedzení a škodlivých návykov. Odhaľuje pravidlá uložené v našom podvedomí, v našich slovách a činoch. Číta v tajomstve Slov a pravidiel, ktoré nás robia nešťastnými a bezmocnými. Nachádza východiská a učí nás zmeniť postoje, chápať seba ako jedinečnú bytosť s právom - byť šťastnými.

Radost – Podvolte se tělu a životu – Alexander Lowen

25.60 
Alexander Lowen, slavný žák Wilhelma Reicha a zakladatel bioenergetiky, ve své knize ukazuje, jak se člověk může navrátit do přirozeného stavu radosti, jakou prožívá malé dítě, pomocí cvičení, jež navracejí tělu vitalitu a uvolňují energii potlačovaných pocitů. Lowen je používal čtyři desetiletí při své klinické praxi, aby ukázal, jak se emoční zážitky – od sexuálního zneužívání po zlost a všechny ostatní bolestné věci, jaké lidé v životě prožívají – projevují jako tělesné symptomy. Dále čtenářům radí, aby vnímali jednoznačné signály, jaké vysílá tělo, a reagovali na ně, protože jde o vnitřní projevy touhy po svobodě. Tento přístup obnovuje zdraví a má celou řadu přínosů, například posílení radosti ze sexu a pozvednutí duchovní úrovně. Kniha Radost, jíž vyvrcholila celoživotní práce Alexandra Lowena, je nadějeplným a transformativním průvodcem jednou z průkopnických terapií zaměřených na tělo a mysl.

Milionový expert – Brendon Burchard,Zdeněk Chodora

13.35 
Ukažte druhým cestu! Brendon Burchard, legendární učitel expertů a zakladatel Experts Academy, vás v této převratné knize přesvědčí, že: • Váš životní příběh a nasbírané zkušenosti jsou daleko důležitější a mají daleko větší tržní hodnotu, než jste si vůbec dokázali představit. • Narodili jste se, abyste změnili svět k lepšímu. A nejlepší způsob, jak to dokázat, je využít svých znalostí (ať už se týkají jakéhokoli tématu) k tomu, abyste druhým poradili a pomohli jim dosáhnout úspěchu. • Když se s druhými rozdělíte o své zkušenosti a poradíte jim, jak uspět, můžete si za to nechat zaplatit. Postupně si tak vybudujete výnosnou živnost a váš život získá hluboký smysl. Nahlédnete také za oponu expertního průmyslu. Seznámíte se s desetibodovým plánem, postaveném na vašich dosavadních vědomostech, podle kterého se prosadíte, pomůžete druhým a skvěle vyděláte. Zjistíte, jak své životní zkušenosti proměnit v nedocenitelný kapitál a jak je sdílet s druhými jako své osobní poselství.

Vesmírné zákony – Diana Cooper

16.88 
Pokud řídíte auto, aniž byste znali pravidla silničního provozu, bude vaše cesta velmi náročná a chaotická. Jestliže si však tato pravidla osvojíte a začnete je prakticky používat při řízení, bude vaše cesta bezpečná a příjemná. A stejně tak existují pravidla života na Zemi, která najdete v této inspirující a praktické knize. Se svým darem inspirovat a povzbuzovat druhé vás v ní Diana Cooper názornou a jednoduchou formou seznámí s 36 duchovními zákony, které řídí život na Zemi. Jednotlivé zákony živě dokládá na pravdivých příbězích ze života nejrůznějších lidí a své vyprávění obohacuje řadou metafor, které vám pomohou lépe pochopit uvedené duchovní zákony. Tato kniha vám zajímavým a názorným způsobem ukáže, jak můžete dosáhnout pocitu štěstí, naplnění, prosperity, úspěchu a tělesné i duševní pohody. Začněte uplatňovat uvedené duchovní zákony ve svém životě a objevíte klíče k ráji na Zemi.

Jak si zlepšit paměť a koncentraci – Lenka Šnajdrová

7.88 
Máte problém zapamatovat si data narození svých blízkých, hesla nebo názvy míst, která jste navštívili o dovolené? Myslíte na tisíc jiných věcí, když byste se měli soustředit? Bojujete s jednoduchým počítáním z hlavy? Pokud míváte pocit, že zapomínáte, nebo že si dokonce nic nepamatujete, je tato knížka určena právě vám! Žijeme v době informační exploze. Mozek musí třídit daleko více informací než dřív. Musí se rychle rozhodovat, která informace je důležitá a která ne. Je zahlcen a přetížen, což se projevuje i na paměti. Tato kniha vám ukáže, že dobrá paměť je spojena s uměním koncentrovat se, s představivostí, používáním všech smyslů a se správným rozložením aktivity a odpočinku. A všechny tyto okolnosti můžeme ovlivnit nácvikem. V knize najdete tipy a cvičení, jak kognitivní funkce svého mozku účinně trénovat a zlepšovat. Po jejím přečtení budete moci směle prohlásit: Na svou paměť se můžu spolehnout!

Proč je bdělá pozornost lepší než čokoláda – David Michie

12.92 
Zajímá vás, jak můžete praktikováním bdělé pozornosti čelit stresu, zlepšit pracovní výkon, zbavit se bolesti a celkově prohloubit zdraví a pocit životní spokojenosti? V této jedinečné příručce Davida Michieho se dozvíte o skutečné podstatě bdělé pozornosti, o její transformativní síle a opravdových důvodech, proč buddhističtí mniši meditují. Důsledkem vědomého života je zjištění, že svými myšlenkami nemusíte být zcela ovládáni, ale můžete je i pozorovat. Když začnete aktivně ovlivňovat to, co probíhá ve vaší mysli, a převezmete odpovědnost za směr a dráhu svých myšlenek, můžete také rozhodovat o tom, kudy a kam vás myšlenky povedou. Bdělá pozornost je síla, která skutečně dokáže změnit život, a tato kniha je skvělým průvodcem na cestě k objevení sebe sama. Po jejím přečtení vám čokoláda bude chutnat ještě víc!

90 testů, her a cvičení pro rozvoj myšlení, paměť a koncentraci – Gareth Moore

8.49 
Začíná váš mozek lenivět? Častěji zapomínáte a nedaří se vám zapamatovat si důležitá data či jména? Pak je načase, aby váš mozek dostal pořádně zabrat. Vyzvěte na souboj své duševní „špeky“ a zlepšete výkon svého mozku s tím nejlepším trenérem – s touto knihou! Zábavné početní, logické a jazykové úkoly na procvičení paměti a pochopení textu jsou jako posilovací stroje pro vaši šedou kůru mozkovou. Kniha je nabitá cvičeními, úkoly a testy různé náročnosti, které vám pomohou: - Zdokonalit vaši paměť. - Zvýšit koncentraci. - Zlepšit rychlost zpracování myšlenek. - Posílit vaše rozumové a matematické dovednosti. Výzkumy potvrzují, že pravidelné řešení náročných hádanek zlepšuje průtok krve do mozku, zvyšuje přísun kyslíku, a tak odvrací stárnutí. Tato kniha dostane váš mozek do takové kondice, o jaké se vám nesnilo!

Zásah do čierneho – Brian Tracy

7.59 
Ako urobiť z dosahovania cieľov prirodzenú súčasť nášho života? Tak, že si ich jasne stanovíme, prácu na ich dosahovaní si rozdelíme na menšie úlohy a hlavne: na svoje ciele sa budeme neúnavne sústreďovať! Ako to však dokázať, keď máme okolo seba toľko vecí, ktoré nás rozptyľujú, či množstvo dôvodov, prečo radšej neriskovať a do ničoho sa nepúšťať? Uznávaný motivátor Brian Tracy vás v tejto knihe prevedie všetkými krokmi, ktoré potrebujete pri rozvíjaní schopnosti sústrediť sa na cieľ. Ponúka jednoduché rady, ako sa na ciele zamerať tak, aby ste ich dosiahli rýchlejšie a jednoduchšie. Prevedie vás tréningom všetkých praktických zručností, vďaka ktorým sa zbavíte zlozvykov pri plánovaní času či plnení úloh.

Najväčší obchodník na svete – II. časť – Koniec príbehu – Og Mandino

8.46 
V rukách držíte takmer neuskutočniteľný sen, ktorý sa nakoniec stal skutočnosťou... pokračovanie podnetnej klasiky, ktorá za uplynulé dve desaťročia ovplyvnila viac životov, než ktorékoľvek iné motivačné dielo na svete. Vyše deväť miliónov ľudí stále nachádza útechu a nádej v Najväčšom obchodníkovi na svete, pútavom príbehu malého opatrovateľa tiav, ktorý sa dodržiavaním princípov desiatich zvláštnych zvitkov úspechu stáva najväčším obchodníkom na svete. A teraz sa svet konečne dozvie, čo sa stane s veľkým obchodníkom, keď konečne vyjde zo svojho osamelého ústrania, aby začal novú kariéru. Sprvu zažíva neúspech – až kým nedostane zvláštny dar od niekoho, koho nevidel už pol storočia. Potom sa triumfálne vracia do svojej domoviny, aby napísal vlastných Desať prísah úspechu a mohol sa ich tak dozvedieť každý, kto hľadá lepší život – vrátane teba. Najväčší obchodník na svete – II. časť: Koniec príbehu dojme srdcia miliónov tých, ktorí už Hafida poznajú ako svojho milovaného priateľa – a predstavia jeho múdrosť početnej novej generácii.

Trénujte si mozek – Philip Carter,Kenneth A. Russell

13.54 
Na 500 zábavných cvičení přináší víc než rozptýlení a možnost poměřit se s přáteli v „souboji mozků“. Pestrá sbírka úkolů pro každého k procvičování slovní zásoby i verbální inteligence, logického myšlení, prostorové představivosti, jednoduchých číselných operací a všeobecně užívaných zkratek a symbolů obsahuje oblíbené přesmyčky, doplňovačky, číselné a logické řady i další typy úloh ke zlepšení výkonu mozku a k plnému využití jeho potenciálu. Mozková „gymnastika“ stimuluje vznik nových spojení mezi nervovými buňkami. S její pomocí si můžete zvýšit IQ, osvojit si umění myslet komplexně a posílit schopnost adaptovat se na rychle se měnící podmínky na trhu práce i na změny v osobním životě. Přehledné řešení všech úloh naleznete v závěru knihy. Philip J. Carter a Kenneth A. Russell jsou uznávanými odborníky v oblasti tréninku mozku a IQ. Spolupracují s Mensou a vydali řadu knih.

Cestování – nejlepší životní investice – Lukáš Kerhart

10.05 
S barevnou fotografickou přílohou Pokud chceš dobře nastartovat svoji kariéru, ujasnit si, co chceš v životě dělat, a splnit si své sny, pak tuto knihu držíš v rukou správně. Řada z nás se na konci střední a v období vysoké školy trápí, protože neví, kterým směrem se v životě vydat. Sám jsem se dlouhou dobu hledal a až cestování mi ukázalo životní cestu. Dal jsem si neskromný cíl napsat knihu, kterou bych si přál držet ve svých rukou, když mi bylo mezi 18 a 25 lety, začínal jsem přemýšlet nad svou budoucností a napadala mě spousta otázek. Díky svým cestám po celém světě jsem nashromáždil řadu inspirativních příběhů mladých lidí, kteří hned od začátku věděli, co chtějí v životě dělat, a dnes jsou úspěšní. Potkal jsem ale i řadu těch, kteří stejně jako já nevěděli, co se sebou, a dnes jsou skvělou inspirací pro ostatní. Jak je to možné? Co tito lidé udělali jinak? Odpovědi najdeš uvnitř této knihy. Věřím, že tě historky ze světa pobaví a pomůžou ti správně nakopnout tvou kariéru.

Kurz dobré nálady – Michaela Peterková,Libor Drobný

7.79 
Mizerná nálada, „depka“, deprese. Snad každý ví, o čem je řeč, čím dál víc lidí však emoční výkyvy zvládá obtížně. Trvá-li pokles nálady, nezájem o cokoli, únava a skleslost příliš dlouho nebo k němu dochází pravidelně a ve větší intenzitě, je na čase s tím něco dělat. Pomoci může i tato kniha. 14denní knižní kurz dobré nálady je pokračováním série tréninků duševního zdraví a zaměřuje se tentokrát na depresivní pocity a skleslost. Odlehčenou formou nabízí autorka poznatky z bohaté terapeutické praxe, vyzývá čtenáře k práci na sobě a poskytuje mu k tomu vhodné postupy, tipy a podněty. Kurz vychází z kognitivně-behaviorální terapie. Kurz je rozdělen do 14 částí, „DNŮ“, které směřují čtenáře k hlubšímu sebepoznání, poskytují mu cenné informace a dávají mu příležitost osvojit si postupy ke zvládání emočních výkyvů, nalezení a udržování citové rovnováhy. PhDr. Michaela Peterková je psycholožka se soukromou psychodiagnostickou, poradenskou a hypnoterapeutickou praxí, zabývá se tvorbou testovacích a výukových počítačových programů. Je autorkou knih Kurz duševní rovnováhy (Portál, 2014) a Kurz zdravého sebevědomí (2015).

Kreativita 2 – Pavol Mrázek

14.16 
V tomto pokračovaní sa autor už viacej venuje konkrétnej v tvorivej praxi. Na príklade architektonického navrhovania popisuje všeobecné zákonitosti plynutia tvorby, ktoré sa dajú aplikovať na každú ľudskú činnosť. Otvára dvere do kuchyne architekta, kde odhaľuje všeobecné zákonitosti tvorenia, ktorým sa nie je možné vyhnúť. Cyklus tvorenia nie je plodom ľudského racia. Je odpozorovaný ezoterickým zrakom z prírody, zo sveta okolo nás, z nášho bytia. Nevieme ho ovplyvniť a ani nevieme prečo je to tak. Je to forma, ktorú napĺňame tvorivo vlastným obsahom a podľa obsahu vytvárame tvorivo vlastnú formu. Deje sa to nie len keď niečo konkrétne tvoríme, ale aj v našej bežnej práci, v rozhodovaní a v našom každodennom živote, kde tvorivosti nie je možné sa vyhnúť. Autor popisuje cyklus tvorenia na dvanástich fázach, ktoré na seba zákonite nadväzujú, popisuje ich vzájomné priestorové vzťahy ako jednu ucelenú priestorovú formu. Pochopenie tejto formy nám pomáha ľahko sa orientovať v krízových situáciách, ktoré zažíva každý tvorca. Upozorňuje na to, že cyklus tvorenia obsahuje v sebe aj vzostupy a pády, ktoré sú jeho prirodzenou súčaťou a nerešpektovanie týchto zákonitostí vedie k strate tvorivej energie. Kniha je vhodná najmä pre mladých začínajúcich tvorcov, ktorí svoj talent chcú obohatiť o tvorivú profesionalitu.

Primer of Happiness 2 – Self knowledge, connections, self change – Pavel Hirax Baričák

23.74 
Why a person attracts a "bad" partner? Why what you desire is not becoming true? How to speed up the intention? What is the reason of excessive apologizing and self blame? How to solve the pressure of gossiping and envy? What is the real origin of illness? The more you help others, the more they hurt you? The second part of Hirax´s Primer of Happiness focuses on self observation as the way of getting to know you and clearing, perception of the connections with things that keep repeating , the beginning of inner dialogue, getting rid of bad habits and programs that harm us. The author tries to answer why a person does not get what he desires, how to speed up the intention (by sacrifice and humility), he accentuates the importance of gratitude, self forgiveness, the end of excessive apologizing and self blame. It comes to solving the consequences of gossiping, envy, creation of illnesses, hidden guilt with the consequence of a caravan of pains. The book describes the model and the creation of "victims", silent energetic vampire, reasons of the low self esteem and the birth of fears in a person, model of aggressive energetic vampire, the creation of monkey´s love. In the chapters focused on relationships, Baričák paid attention to the importance of communication, the elimination of conflicts and arguments, and understanding why a person attracts a "bad" partner. The book wants to positively motivate towards the stepping to the way of self change and melting of the spiritual pains. O autorovi: We only see what we are ready to see, and I'm nothing else but a mere medium allowing the flow of that which is within each one of us. Were it not for nature, love, writing and other forms of creativity, my soul would be a mess. In fact, I'm not a writer, nor a musician, traveller, photographer, philosopher, businessman, poet, blogger, or a lyricist... I'm a mere human soul, and therefore miraculous. Just like you. I make my mistakes, I have my lows, I laugh, I hurry and slow down later, only to caress and appreciate life again, to wash in my tears that wonderful gift, which often seems to be the hardest stone of suffering. I have my dreams, I pray for things, I accept and feel grateful. Here and now. There's no other way more beautiful...

To zvládnu – Jutta Heller

5.95 
Klokan je silný a vyrovnaný a připadá mu to docela jednoduché. Ať se děje cokoli, zůstává klidný a flexibilní. Dokáže si udržet rovnováhu i v obtížných situacích. Užívá si život a poskakuje kupředu, ke svému cíli, který nikdy neztrácí ze zřetele. To mu pomáhá, aby se dokázal bez problémů vypořádat se všemi výzvami. Malá knížka, díky které získáte vnitřní sílu a vybudujete si vyšší psychickou odolnost.

Nájdi svoju rovnováhu – Brian Tracy,Tracy Stein Christina

8.54 
Keďže žijeme rýchlo a všetci máme veľa povinností, často cítime, že náš život nie je v rovnováhe. Lenže Brian Tracy a Christina Stein nás presvedčia o tom, že naša nerovnováha nepramení z toho, že príliš veľa pracujeme, ale z toho, že robíme príliš veľa nesprávnych či zbytočných vecí. V knihe Nájdi svoju rovnováhu vysvetlia, ako spoznať svoj rovnovážny bod, odolať pocitom klamnej rovnováhy, ako sa stať pánom svojho času, určiť si priority a harmonicky žiť.

Skúsenosti hlupáka, ktorý našiel kľúč k úspechu a zbavil sa okuliarov – Mirzakarim Norbekov

12.00 
Kedysi sme do všetkých krajín rozposlali informáciu o našej metóde obnovy zraku. Odpovedali len Japonci, za čo im patrí nesmierna vďaka. Poslali nám takýto list: „Pod vedením jedného sociologického ústavu – aby sme nikoho neurazili, dovoľte nám neuvádzať jeho meno – sme urobili výskum medzi študentmi. Vyše osemdesiat percent prípadov dosiahlo pozitívne výsledky. No v tomto okamihu nie je japonská ekonomika schopná čeliť takejto záťaži...“ Nechápal som, čo s tým má ekonomika? Ďalej nasledovalo vysvetlenie: „... Ak by len desať percent z celkového počtu takmer šesťdesiat miliónov Japoncov so zlým zrakom prestalo nosiť okuliare v dôsledku uzdravenia, zostalo by nevyužitých šesť miliónov okuliarov, čo by bol obrovský úder pre japonskú ekonomiku... a preto si myslíme, že takáto metóda obnovy zraku je pre Japonsko predčasná.“ Pozor, odpoveď! Zákon ekonomiky znie: Nemožno prísť o spotrebiteľa! Ak sa uzdravíte alebo, nedajbože, zomriete, po okuliare si určite nepôjdete. Je to tak! Existuje celá sieť organizácií a štruktúr zainteresovaných vo vašom zlom zraku. Pred pár rokmi, keď sa jeden môj žiak rozhodol otvoriť si svoje vlastné učebné centrum na liečenie zraku, nešťastnou náhodou sa ocitol v susedstve s optikou. Delikátne mu povedali: „Nelezte nám do biznisu. Nekradnite nám zákazníkov!“ Takže môj drahý čitateľ, gratulujem vám, stali ste sa klientom! A ak si myslíte, že niekomu záleží na vašom zdraví, tak sa hlboko mýlite. Je to práve naopak, vďaka vášmu zlému zraku zarábajú výrobcovia liekov a okuliarov obrovské peniaze a pri tom sa tvária, ako sa starajú o vaše zdravie, výzor atď. Neustále vám ponúkajú zmenu vzhľadu, vytvárajú nové trendy, cielene vo vás vyvolávajú potrebu sústavne meniť okuliare. U nás si uzdravilo zrak sto zo sto ľudí. A nebolo to jednoduché. Bolo to véééľmi jednoduché! Môže to vyznieť urážlivo, ale na obnovenie zraku netreba veľa rozumu. Stačí toľko, koľko máte, možno vám aj zostane! Na nahromadenie slín v ústach nestačí hýbať len mozgom!

Zbavte se pýchy – Valerij Sineľnikov

6.64 
Pýcha, egoismus a pocit vlastní důležitosti jsou základem všech problémů. V křesťanství (a nejen tam) je pýcha považována za smrtelný hřích. Ne náhodou. Pýcha je výsledkem nepochopení svého pravého místa ve vesmíru, cíle a smyslu života. Pyšný člověk nedokáže přijmout situace, které nejsou v souladu s jeho očekáváními. Pak je veškerá jeho energie vyplýtvána na dokazování své pravdy a boj s okolním světem. V. Sineľnikov nám objasní, jak pýcha vzniká a jak se projevuje. Vysvětluje také hlubší souvislosti fungování lidské mysli, ega a pocitů. Po tom, jak pýchu detailně rozebere, nám ukáže cestu, jak se jí zbavit a začít fungovat v harmonii s vesmírem.