Zobrazuje sa všetkych 12 výsledkov

Láske sa treba učiť ( Pre deti od osem do jedenásť rokov ) – Ezio Aceti, Stefania Caglianiová

11.40 
Pripravili sme pokračovanie úspešnej knihy Láske sa treba učiť pre deti od 4 do 7 rokov. Tento diel sa venuje ich starším súrodencom a pomáha rodičom a vychovávateľom vstúpiť s nimi do rozhovoru a previesť deti témou objavovania ich emócií, vzťahov a sexuality. Aj táto kniha obsahuje príručku pre rodičov a vychovávateľov, ktorá pri témach afektívno-sexuálnej edukácie rešpektuje špecifické edukačné a kognitívne požiadavky detí.

Láske sa treba učiť ( Pre deti od štyroch do siedmich rokov ) – Ezio Aceti, Stefania Caglianiová

11.40 
Vydajte sa so svojimi deťmi v rodine na cestu objavovania emócií, vzťahov a sexuality. Ukážte deťom, že sexuálna výchova nie je niečím tajným, ale príležitosťou vyjadriť svoju jedinečnú osobnosť v emóciách, vzťahoch a širších súvislostiach. Sexuálna edukácia znamená vychovávať a viesť ku kráse: k radosti žiť, milovať a cítiť sa milovaný. Kniha obsahuje aj príručku pre rodičov a vychovávateľov, ktorá pri témach afektívno-sexuálnej edukácie rešpektuje špecifické edukačné a kognitívne požiadavky detí.

Príručka duchovného ekumenizmu – Walter Kasper

3.80 
Prejavom hľadania jednoty kresťanov je najmä udržiavanie túžby po nej a modlitba za ňu. Toto hľadanie upriamuje svoj pohľad na Ježiša, ktorý položil svoj život za to, aby bol jeden ovčinec a jeden pastier (Jn 10, 16), a ktorý sa modlil, aby všetci jedno boli (Jn 17, 21). Mnohí spoznali, že pokiaľ ekume- nické nasadenie nehľadá v tomto svoje ukotvenie, hrozí mu strata elánu a nádeje a zoči-voči našej ľudskej obmedzenosti smeruje k útlmu.

Trikrát denne jeden, ďalší prosím! – Kornel Brosch

12.35 
Pripravili sme pre Vás pokračovanie úspešnej knihy Trikrát denne jeden. Rozveseľte seba i blízkych touto novinkou, ktorá pokračuje v úlohe vykresať aspoň trikrát denne na ľudskej tvári úsmev, niekedy aj s hlasitým smiechom. Pokiaľ sa tento úsmev stane nákazlivým, kniha splnila svoju úlohu urobiť každodenný život kohokoľvek o niečo radostnejší a krajší.

Objav srdca – F.M. Dostojevskij

11.40 
Na Západe bol Dostojevskij bestsellerom prv, než to slovo prišlo do módy. Je pravda pravdúca, že Tolstoj a Dostojevskij sú dvaja najväčší géniovia, ktorí silou svojho talentu ohromili svet, obrátili na Rusko pozornosť celej udivenej Európy a postavili sa do radu veľkých ľudí, ako sú Shakespeare, Dante, Cervantes, Rousseau a Goethe. Dôležité však je, že v zápase o dobro, ľudskosť, vysoké mravné hodnoty je s nami Dostojevskij i dnes.

Láske sa treba učiť – Ezio Aceti, Stefania Caglianiová

11.40 
Vydajte sa so svojimi deťmi v rodine na cestu objavovania emócií, vzťahov a sexuality. Ukážte deťom, že sexuálna výchova nie je niečím tajným, ale príležitosťou vyjadriť svoju jedinečnú osobnosť v emóciách, vzťahoch a širších súvislostiach. Sexuálna edukácia znamená vychovávať a viesť ku kráse: k radosti žiť, milovať a cítiť sa milovaný. Kniha obsahuje aj príručku pre rodičov a vychovávateľov, ktorá pri témach afektívno-sexuálnej edukácie rešpektuje špecifické edukačné a kognitívne požiadavky detí.

Toľko dôvodov na vďačnosť – Terézia Lenczová

5.70 
Náš život je plný dynamiky až zhonu. Ak sa tomu tlaku nebránime, ľahko nás stres z našich každodenné úloh pripraví o radosť zo života a zmysel toho, čomu žijeme, sa kamsi stráca... Dobre, že sú tu mnohé médiá, ktoré nás chcú a dokážu oslovovať. Jedným z nich je Rádio Regina v RTVS a jeho pravidelná päťminútová relácia Z duše. Autorka knihy Toľko dôvodov na vďačnosť, Terézia Lenczová, niekoľko rokov spolupracovala s touto reláciou a dnes nám ponúka výber zo svojich zamyslení. Usporiadala ich do 4 myšlienkových okruhov a - podľa jednotiacej zlatej nite - dala knihe motív vďačnosti za radosť zo života naplno. Je to svedectvo matky, manželky, odborníčky a občianky angažovanej v spoločnosti a v Cirkvi. Preto prvým okruhom je rodina, druhým nie je nám jedno, ako žijeme v našej spoločnosti, tretím duchovné bohatstvo v kolobehu roka, štvrtým čo nám/mi/ pomáha žiť naplno. Úryvok z knihy: „Áno, v každej situácii sa dá nájsť niečo, za čo hodno ďakovať. Tento prístup radikálne zmení optiku hodnotenia našich bežných každodenných situácií, aj náročných životných starostí. Tento prístup nám obidvom veľmi obohatil obdobie ťažkej manželovej choroby a nášho postupného prijímania skutočnosti, že sa jeho život blíži k vrcholu, k záveru. A predsa boli chvíle, že sme sa cítili šťastní. Veď sme si boli takou veľkou oporou. A cítili sme krásnu Božiu blízkosť, zmysluplnosť života zacieleného na lásku, blízkosť detí, neviest a zaťa, lásku vnúčat, lásku priateľov. Toľko dôvodov na ďakovanie!“ Ing. Terézia Lenczová, CSc (1938) je bývalá vysokoškolská pedagogička a výskumná pracovníčka v sociálno-ekonomickej oblasti. V tejto pozícii koordinovala tvorbu koncepcie štátnej rodinnej politiky, ktorá bola vládou SR prijatá v roku 1996. Aktívne sa podieľala na prijatí koncepcie nadpredmetovej problematiky Výchova k manželstvu a rodičovstvu /prijatá vládou SR v roku 1996/.V rokoch 1997 – 2010 bola predsedníčkou občianskeho združenia Slovenská spoločnosť pre rodinu a zodpovedné rodičovstvo. Ako dobrovoľníčka pracuje v mimovládnej sfére na podpore rodinných hodnôt. Organizovala tiež priebežné vzdelávanie pedagógov na projekte Sexualita v slobode a zodpovednosti. Manželka významného, dnes už zosnulého pastorálneho teológa Ladislava Lencza. Matka 3 detí a babka 9 vnúčat. Angažuje sa tiež na poli ekumenizmu, je členkou Rady pre ekumenizmus Bratislavskej arcidiecézy.

Výkrik – Chiara Lubichová

5.70 
„Bože môj, Bože môj, prečo si ma opustil?“ V tomto výkriku Ukrižovaného Boh otvára Chiare Lubichovej obzvlášť intenzívny prístup k svojej tajuplnosti. V priepasti utrpenia Boha-človeka sa osvetľuje a získava zmysel každého ľudského utrpenia. Hlboká jednota Otca a Syna v Duchu, odhalená a darovaná práve v tomto výkriku, sa stáva modelom jednoty medzi ľuďmi: je to jednota, ktorú si človek želá a hľadá v poslušnosti Otcovi, ktorý sa zjavuje ako Láska. Prenikajúc do tejto vnútornej Ježišovej rany, Chiara Lubichová začína duchovnú cestu, z ktorej sa rodí Hnutie fokoláre – nová cirkevná realita, ktorá sa v ustavičnom rozvoji šíri a konsoliduje v celom svete. Toto intenzívne kresťanské dobrodružstvo sa v knihe rozoberá vo svojich najintímnejších a najhlbších aspektoch. Spiritualita a teológia, modlitba a história sa stretávajú v ľudsko-božskom dobrodružstve, ktoré sa v predkladanom texte stáva piesňou radosti a vďaky, „listom lásky opustenému Ježišovi“.

Neviditeľný režisér – Tanino Minuta

3.99 
Existuje neviditeľná niť spájajúca životné udalosti? Zakaždým mi ostane vo vnútri niečo neurčité, jemné a zároveň hlboké. Sú to fakty každodenného života. Každý z nás by sa v nich našiel. S malým detailom, ktorý sa odlišuje od iných: a je to ako sú prežité. Je to presne tak. Akoby si prežíval histórie iných, berúc ich na seba, ba dokonca delil sa s nimi po krátkej, alebo dlhej spoločnej ceste a nakoniec už nie si viac ty, alebo lepšie len ty, ale stal si sa druhými. Každý z nich ti zanechal malú čiastku seba a ty si nevyhnutne urobil to isté.

Láska k bratovi – Chiara Lubichová

5.23 
Horizont civilizácie lásky nebude nedosiahnuteľný, ak budeme považovať každého človeka za brata, ktorého chceme milovať. Toto je skúsenosť a myšlienka Chiary Lubichovej ponúkaná na stránkach tejto knihy. Poznámky, úryvky z denníka, odpovede, časti príhovorov sú náčrtom cesty, ktorá z lásky k Bohu vedie k láske k bratovi a opačne a k vzájomnosti, ktorá je spoločným príspevkom k uskutočneniu ľudskej rodiny.

Kristovo svetlo v srdci cirkvi – François-Marie Léthel

3.33 
V máji roku 2011 bol vyhlásený za blahoslaveného pápež Ján Pavol II. V znamení tejto udalosti sa niesli aj duchovné cvičenia Svätého Otca a Rímskej kúrie, ktoré v marci 2011 na žiadosť Benedikta XVI. viedol karmelitán o. F. M. Léthel, teologický poradca Kongregácie pre kauzy svätých. Tieto duchovné cvičenia venoval predstaveniu svätosti cez plejádu svätých, ktorí si navzájom akoby podávajú ruky a ponúkajú svoju ruku – práve tak, ako to robil Ján Pavol II – aj nám, čo sme ešte na ceste. Z našich súčasníkov, ktorí dosiahli svätosť počas jeho pontifikátu autor predstavuje aj osemnásťročnú blahoslavenú Chiaru Luce Badanovú. Na niekoľkých stránkach vykresľuje účastníkom duchovných cvičení – a prostredníctvom tejto knižky aj nám – krásu, hĺbku a pravosť svätosti tohto normálneho dievčaťa plného života. V predslove nám tento pohľad na svätosť pripomína aj arcibiskup Cyril Vasiľ: „pre kresťana byť svätým znamená… byť normálnym”. Prijmime toto pozvanie vstúpiť spolu s mladou Chiarou Luce do kruhu svätých, chytiť ich za ruku a nechať sa viesť ku kráse Kristovho svetla, ktorým je jeho láska žiariaca v srdci Cirkvi.

Áno človeka Bohu – Chiara Lubichová

4.56 
Chiara Lubichová sa narodila v talianskom Tridente, kde sa v roku 1943 z jej podnetu zrodilo Hnutie fokoláre. Hnutie je dnes prítomné takmer vo všetkých krajinách sveta. Jeho cieľom je uskutočňovanie Ježišovej modlitby „aby všetci boli jedno“ (Jn 17, 21) najmä formou dialógu medzi kresťanmi, ale aj so všetkými ľuďmi dobrej vôle bez ohľadu na ich náboženské presvedčenie. Významnú úlohu zohrala Chiara Lubichová v medzináboženskom dialógu, kde zdôrazňovala „zlaté pravidlo“ všetkých vierovyznaní: správaj sa k druhému tak, ako chceš, aby sa on správal k tebe. Šírila myšlienku univerzálneho bratstva, ktorá inšpiruje k hľadaniu nových ciest, napríklad aj v oblasti ekonomiky a politiky. Je držiteľkou mnohých významných ocenení od občianskych a cirkevných inštitúcií celého sveta. Jej knihy boli preložené do rôznych jazykov. Vykonala desiatky ciest po celom svete, v roku 2001 navštívila Slovensko a Českú republiku.