Zobrazuje sa všetkych 10 výsledkov

Krycie meno Bežec – Peter Tóth

12.30 
Kniha Krycie meno Bežec obsahuje množstvo doposiaľ nepublikovaných informácií zo zákulisia tajných služieb, slovenskej politiky a bratislavského podsvetia. Odhaľuje existenciu takzvanej paralelnej tajnej služby, neobvyklej organizácie spravodajských dôstojníkov, usilujúcich sa dokumentovať prešľapy oficiálnej SIS. Odpočúvanie centrál opozičných strán, horiace autá, výbuchy a záhadné zmiznutia ľudí. Aj taká bola nedávna história 90-tych rokov minulého storočia. Na jej pozadí sa odvíja autobiografický príbeh Petra Tótha, ktorý bol ako novinár pod drobnohľadom tajnej služby, neskôr sa stal jej príslušníkom a nakoniec aj riaditeľom kontrarozviedky SIS. Rozpráva o tom, ako našiel ukrývajúceho sa Oskara Fegyveresa, korunného svedka únosu prezidentovho syna, a ponúka zasvätený pohľad na vraždu jeho najlepšieho priateľa Róberta Remiáša. Autor sa nevyhýba ani kontroverzným udalostiam zo svojho života. Otvorene popisuje svoj kariérny vzostup, ale aj strmý pád. Bežec umožňuje bližšie spoznať jeho autora a ponúka nekonvenčné videnie sveta tajných služieb.

Mafiáni v Bratislave: Danišovci, Peter Žaluď Steinhubel, Sýkorky – Gustáv Murín

14.16 
Kniha MAFIA V BRATISLAVE vyšla už dávnejšie a je vypredaná. Medzičasom bolo viacero v nej spomínaných prípadov organizovaného zločinu uzavretých, ich aktéri súdení a odsúdení, objavili sa tiež nové fakty a podrobnosti. Verím, že aj znalci mojich predošlých kníh ocenia celý rad nových údajov a doplňujúcich postrehov, ku ktorým prispeli okrem iného aj samotní čitatelia-pamätníci. Odhaľujeme Tutiho talianske i „pirátske“ eskapády a podrobnosti jeho verejnej popravy, keďže už vieme prečo a ako s bratom skončili. Ukazujeme prepojenie Žaluďa na novodobých zbohatlíkov vrátane Borisa Kollára a pozadie jeho konca. Predstavujeme kompletnú históriu, vzostup aj pád, gangu „sýkoriek“. Pre mnohých budú iste prekvapením aj nové fakty o pozadí únosu Kováča ml. Vďaka novým svedectvám a súdom už poznáme aj konce týchto príbehov a poznáme aj toho kto „ťahal nitky“ v pozadí organizovaného zločinu na Slovensku. Je toho toľko, že sa do tejto knihy zmestili len tri kapitoly histórie bratislavskej mafie. V ďalších dieloch dorozprávame históriu mafiánskych skupín a bossov ako boli diničovci, takáčovci so Surovčíkom a Ružičom, Svoboda, jakšíkovci, piťovci a ďalší, napríklad albánske a ukrajinské gangy...

Pablo Escobar – Mark Bowden,Peter Tkačenko

17.01 
dokument o Pablovi Escobarovi je príkladom, ako má vyzerať nekompromisná, neústupčivá investigatívna žurnalistika. Titul, ktorý sa pýši prestížnou novinárskou Cenou Corneliusa Ryana, sleduje krvavý príbeh vzostupu a pádu hlavy medellínskeho kokaínového kartelu, nazývaného aj „Kokaínový kráľ“. Escobarova zločinecká ríša na vrchole moci držala v hrsti celý štát a s ním ako rukojemníkov tridsať miliónov ľudí. Túto hrôzovládu ukončila až smrť narkobaróna. Dôkladný pohľad oceňovaného novinára Marka Bowdena z bezprostrednej blízkosti opisuje donedávna neznáme podrobnosti o šestnásť mesiacov trvajúcom tajnom love na Pabla pod vedením USA. Vďaka dosiaľ nevídanému prístupu k dôležitým hráčom – vrátane kolumbijského prezidenta Césara Gaviriu a plukovníka Huga Martineza, neskorumpovateľnému vodcovi špeciálnej policajnej jednotky, ktorá išla po Escobarovi –, či prísne tajným dokumentom a prepisom odpočutých Escobarových telefonátov napísal Bowden strhujúci príbeh, ktorý je zároveň výstižným obrazom drsnej podoby spravodlivosti v skutočnom svete.

Prečo som prelomil mlčanie – Mikuláš Černák

14.16 
Prečo som prelomil mlčanie a po viac ako šestnástich rokoch strávených za mrežami rozprávam o všetkých zločinoch, čo sme spáchali v dobe, ktorá sa, chvalabohu, už nikdy nevráti? Cieľom tejto knihy nie je zbavovanie sa zodpovednosti za spáchané zlo, pretože tak, ako som bol svojprávny vtedy, som aj dnes. Chcem, aby ma čitatelia spoznali takého, aký som skutočne bol, ako som uvažoval, konal. Za celé tie dlhé roky riešenia mojich káuz sa toho o mne popísalo veľa. Bulvárne denníky, týždenníky aj samozvaní spisovatelia sa zviditeľňovali a profitovali na mojom mene – ,,o mne bezo mňa“. Budem uvádzať skutočné mená všetkých aktérov, pretože toto je to najdôležitejšie poslanie tejto knihy – skutočná pravda napísaná rukou toho, kto ju prežil. Je mi jasné, že mnohých aktérov tej doby nepoteší, keď si prečítajú o sebe to, na čo by už najradšej zabudli, ale ja som čakal dosť dlhú dobu v týchto tvrdých väzenských podmienkach a stratil som okrem rodiny aj najlepšie roky svojho života. A výsledok? Celé tie roky samá zrada, zbabelý postoj, intrigy, nové a nové obvinenia od tých, ktorí mi mali byť aspoň vďační za to, že som bol celých šestnásť rokov ticho a nesedia tu vedľa mňa. Pritom som im poslal jasný odkaz: „Či niekedy prehovorím? Neviem. Viete, kto som bol, viete, čo sa dialo. Keby som prehovoril, išli by ďalší. Mám len jeden život a po tom, ako sa správajú tvrdí chlapci z podsvetia, by asi nebolo ťažké rozhodnúť sa.“ (SME 25. 9. 2010) No „tvrdí“ chlapci z podsvetia boli aj naďalej takí zbabelí, že im to úplne zatienilo racionálne myslenie a toto je výsledok – moje prelomené mlčanie.

A klán – Tibor Szomolai

14.25 
TÖMEGGYILKOSSÁG DUNASZERDAHELYEN ... A PÁPAY-KLÁN VÉGZETE A FONTÁNA BÁRBAN ... – harsogták az újságok címlapjai 1999 márciusának utolsó hétvégéjén. Mindenki a mészárláson szörnyülködött, hiszen korábban még sehol sem történt hasonló nagyságrendű, egyszerre tíz áldozattal járó alvilági leszámolás. A mű ezen gyászos eset kapcsán mutatja be azt a bársonyos forradalmat követő zűrzavaros évtizedet, amelyet az időszak meghatározó szlovák politikusa után a köznyelv leginkább csak Mečiar-korszakként emleget. „A klán” nem szokványos maffiaregény. A történetben a gengszterek és a könnyű nők mellett színes kavalkádban vonulnak fel politikusok, bukott kommunisták, rendszerváltók és számtalan más fura szerzet, akik mindannyian hozzájárultak egy jobb sorsra érdemes ország tönkretételéhez. Sokan óva intettek ennek a könyvnek a megírásától. Még majdnem két évtizeddel az események után is rázós témának számít a dunaszerdahelyi Pápay-klán története. Nemkülönben zűrös és veszélyes a volt miniszterelnök, Vladimír Mečiar nevével fémjelzett, visszaélésekkel és botrányokkal teli politikai háttér felvázolása. Hogy mekkora a kötet valóságtartalma, azt igencsak nehezen lehetne megállapítani. Egyvalami azonban bizton kijelenthető: a regényben is rengeteg szörnyűség van, ám a valóság ettől sokkal, de sokkal borzalmasabb volt. Eddig megjelent regényeimben jórészt a szlovákiai magyarság sorsával foglalkoztam. Népem utolsó három évtizede semmiképpen sem tekinthető sikertörténetnek. Pedig akkor, a bársonyos forradalom utáni napokban minden esély megvolt arra, hogy egy jól élhető világot teremtsünk magunknak. Aztán sok minden félrecsúszott, és azóta is sokat törtem a fejemet azon, mi lehetett ennek az oka. Ezt a könyvet kellett megírnom ahhoz, hogy többé-kevésbé összeálljon a kép – írja Szomolai Tibor a könyv fülszövegében.

Tajný denník mafiána – Róbert Holub – Gustáv Murín

12.26 
Prvýkrát o dramatických súbojoch v slovenskom mafiánskom podsvetí 90. rokov prehovorí hlas zo záhrobia. Vďaka nájdenému tajnému denníku mafiánskeho bossa Róberta Holuba sledujeme jeho let k výšinám bohatstva, moci a spoločenského postavenia, ktoré drasticky ukončil strmý pád vopred ohlásenej smrti. Svedectvo jeho manželky naznačuje šokujúce pozadie v réžii vtedajšej štátnej moci... Nový pohľad na východoslovenského mafiánskeho bossa. Podľa jeho zápiskov zachránil život Albáncovi, ktorý ho potom skoro zabil; vytiahol svojich budúcich zradcov z bahna a nedočkal sa vďaky; zaplatil krstiny syna svojho pobočníka Kolárikovi a ten namiesto vďaky ukradol, čo mohol z jeho pozostalosti. Holub tiež vyriešil problém Černáka so Svobodom a ten na neho neskôr usporiadal hon s krvavým koncom. Ešte viac (aj o metódach SIS) z mafiánskeho prostredia 90. rokov...

Mafiáni 3: Borženský, Kolárik, Okoličány – Gustáv Murín

9.41 
Po násilnej smrti mafiánskeho bossa východu Róberta Holuba sa rozhorela vojna medzi jeho nástupcami. Len čo tento krvavý stret ustal vzájomným vyzabíjaním, aj zásahom štátu, objavil sa nový boss. Jeho kriminálna kariéra trvala len polovicu toho času, za ktorý ukázala slovenská justícia svoju neschopnosť aj pri jasných dôkazoch a svedectvách dospieť k právoplatnému rozsudku. Nezmyselná rivalita Najvyššieho súdu SR so Špecializovaným trestným súdom spôsobila, že tento mafiánsky príbeh trvá dodnes.

Mafiáni 2: Danišovci, Peter Žaluď Steinhübel, Diničovci – Gustáv Murín

9.41 
Až teraz, po rokoch, sa ukazuje, že ohromujúca brutalita a nehatené terorizovanie hlavného mesta Slovenska bratmi Danišovcami malo v pozadí chladne kalkulujúci mozog spoločensky uhladeného super-podvodníka Žaluďa Steinhübela. Čím viac boli oni odporní, tým menší odpor stál v ceste Žaluďovým cynickým kšeftom. Doba však pokročila a Danišovci sa stali príťažou aj vlastným z podsvetia. Tak aj skončili. Žaluď ich nasledoval, pretože on sa zasa stal príťažou vyšších hráčov napojených na vládnu moc, ktorým zrejme robil bieleho koňa. Kšefty Tutiho a Žaluďa sa miešali so záujmami bratov Diničovcov. Ale celé jadro ich gangu (od oboch bratov, cez Deáka, Házyho a ukrajinských aj albánskych komplicov) zlikvidoval krvavo behom dvoch rokov konkurenčný klan sýkoriek. A nebolo obrany...

Mafiáni 1: Sýkorovci – Sýkorky – Gustáv Murín

9.41 
Príbeh najväčšieho a najdlhšie pôsobiaceho mafiánskeho gangu Slovenska Kým Peter Sýkora, prvý super-boss Slovenska expandoval mimo Bratislavy, druhý super-boss Černák nikdy neskúšal zabrúsiť do teritória hlavného mesta. To na celé desaťročia ovládol Róbert Lališ prezývaný Kýbel či Gestapák. Zdá sa, že tento tretí a posledný super-boss starej mafiánskej gardy tromfol oboch. Premyslene totiž zlikvidoval jadro dvoch konkurenčných bánd – diničovcov a takáčovcov. A podriadil si aj ďalšie. Založil neuveriteľný mafiánsky franchising vzájomne prepletených vetiev jeho gangu. Bol neviditeľný a predsa všade prítomný. Na rozdiel od oboch predchodcov bola jeho tvár dôsledne neznáma, až do okamihu, keď skončil pred súdom. A s ním, opäť bezprecedentne, celá jeho banda aj s najväčším nájomným zabijakom Roháčom, ktorý zabíjal hneď v dvoch krajinách. Obe ho odmenili doživotím. Rovnako ako jeho bossa.

Krycie meno Bežec – Peter Tóth

12.30 
Kniha Krycie meno Bežec obsahuje množstvo doposiaľ nepublikovaných informácií zo zákulisia tajných služieb, slovenskej politiky a bratislavského podsvetia. Odhaľuje existenciu takzvanej paralelnej tajnej služby, neobvyklej organizácie spravodajských dôstojníkov, usilujúcich sa dokumentovať prešľapy oficiálnej SIS. Odpočúvanie centrál opozičných strán, horiace autá, výbuchy a záhadné zmiznutia ľudí. Aj taká bola nedávna história 90-tych rokov minulého storočia. Na jej pozadí sa odvíja autobiografický príbeh Petra Tótha, ktorý bol ako novinár pod drobnohľadom tajnej služby, neskôr sa stal jej príslušníkom a nakoniec aj riaditeľom kontrarozviedky SIS. Rozpráva o tom, ako našiel ukrývajúceho sa Oskara Fegyveresa, korunného svedka únosu prezidentovho syna, a ponúka zasvätený pohľad na vraždu jeho najlepšieho priateľa Róberta Remiáša. Autor sa nevyhýba ani kontroverzným udalostiam zo svojho života. Otvorene popisuje svoj kariérny vzostup, ale aj strmý pád. Bežec umožňuje bližšie spoznať jeho autora a ponúka nekonvenčné videnie sveta tajných služieb.