Zobrazujú sa všetky 4 výsledky

Postel, hospoda, kostel – Zbigniew Czendlik,Markéta Zahradníková

13.31 
Není kněz jako kněz – Zbygniew Czendlik je toho skvělým důkazem. Studium Bible je podle něj nuda, nerad zpovídá své farníky, a chce-li někdo pokřtít, dlouho ho odrazuje. Miluje ženy, rád si pochutná na dobré whisky, v hospodě je jako doma. Co má napsáno na dveřích ložnice? Proč se mu nelíbilo ve Vatikánu? Jak zvládá celibát? K čemu by vedl své děti a co je v životě nejdůležitější? Ale hlavně – jak to, že u nás nemáme natřískané kostely? Tato kniha vám odpoví na mnoho podobných otázek. Nahlédnete do soukromí jednoho pozoruhodného muže a zjistíte, jak vnímá mezilidské vztahy, život i Boha. Není vyloučeno, že vás zbaví některých předsudků a zkreslených představ, proto ji čtěte pouze na vlastní nebezpečí.

Nepriatelia pápeža Františka – Nello Scavo

12.26 
Kto chce zdiskreditovať pápeža? Kto ho chce umlčať? Kto chce, aby nežil? Na tieto aj iné otázky sa pokúsi v riskantnom a jedinečnom skúmaní odpovedať taliansky novinár Nello Scavo. Hľadá nepriateľov pápeža, ktorý „prišiel z konca sveta“. Niektorých stretol osobne, hoci oni o tom nevedeli. V sakristii, na trasách utečencov, v daňovom raji alebo v pekle plechových barakov. Mnohí sa naďalej ukrývajú. Majú na hlave biskupskú mitru alebo turban mudžahída, majú módnu viazanku bankárov či plátennú košeľu hladných buričov. Alebo zablatené topánky priekupníkov s ľuďmi. Najatí ohovárači a pokrytecké hlavy štátov. František to vedel. V súkromí o tom niekoľko ráz hovoril aj na verejnosti to niekedy naznačil. Vnútri cirkvi i mimo nej existujú prekážky, odpor, zápasy. O vnútorných nepriateľoch sa píšu strany a strany správ, celé zväzky. No po obvode Vatikánu sa nachádza aj vonkajšia priekopa – hranica stále nových a často nepredvídateľných nebezpečenstiev.

Anna Katarína Emmerichová – Thomas Wegener

13.21 
Už od raného detstva sa v živote blahoslavenej Anny Kataríny Emmerichovej prejavoval dar proroctva a túžby po hlbokom spojení s Bohom. Aby svoju túžbu naplnila a dala jej rozlet, vstúpila do augustiniánskeho kláštora. Nasledovali roky plné svätej bolesti a mystického zjednotenia s Bohom, čoho vonkajším znakom sa na dvanásť rokov stali stigmy. Každý skutok, aj ten najobyčajnejší, premenila na obetu. Jedla tak málo, že bolo nepochopiteľné, ako vôbec mohla prežiť. „Vezmi môj prídel, Bože, a daj ho tým, čo to najnaliehavejšie potrebujú,“ hovorievala. Každý piatok prežívala rovnaké muky ako Kristus – s ním žila, trpela i umierala – a vo svojich extatických videniach prechádzala dejinami sveta, od stvorenia až po dielo spásy. Nemecký básnik Clemens Brentano, uchvátený živou svätosťou tejto skromnej ženy, strávil päť rokov vedľa jej lôžka a svojimi poznámkami zaplnil štyridsať zápisníkov. Hoci sa život Anny Kataríny Emmerichovej na určité obdobie ocitol pod drobnohľadom cirkevnej vrchnosti, štátnych vyšetrovateľov a lekárov, nadprirodzené javy, ktoré zažívala, nik z nich nemohol prehlásiť za podvrh či podvod. Thomas Wegener je dodnes mnohými odborníkmi považovaný za jej dvorného životopisca. Táto biografia otvára pred čitateľom celkom nový pohlaď na Božie stvorenie a Božiu prozreteľnosť, ktorá sa dáva poznať v nadprirodzenom zjavení zoslanom nielen blahoslavenej Anne Kataríne Emmerichovej, ale skrze nu aj všetkým nám.

S Františkom na cestách – Andrea Tornielli

14.54 
NEOBYČAJNÝ DENNÍK PÍSANÝ NA CESTÁCH NAŠEJ NÁDEJE Kniha približuje charakteristické črty Františkovho pontifikátu prostredníctvom apoštolských ciest na periférie sveta. Pápeža Františka predstavuje nielen ako pútnika pokoja, ale aj ako nepohodlného proroka, vyzývajúceho miestne cirkvi, aby sa venovali tým, ktorých spoločnosť vylučuje na okraj. Vatikanista Andrea Tornielli opisuje udalosti zo zákulisia pápežských letov a v exkluzívnom rozhovore sprostredkúva Františkove názory i dojmy z ciest.