Zobrazených 1–8 z 114 výsledkov

Tradície na Slovensku – Zora Mintalová-Zubercová

14.20 

Kniha Tradície na Slovensku je zaujímavým čítaním pre celú rodinu o pôvode, vývoji a význame našich bohatých tradícií. V prvej časti ponúka pútavé informácie o rodinnom zvykosloví, o narodení dieťaťa, svadbe i o úmrtí, o pôvode zvykov a obradov aj o tom, čo sa z nich v priebehu storočí zachovalo. Druhá časť knihy prechádza štyrmi ročnými obdobiami a oboznamuje s výročnými zvykmi a obradmi. Súčasťou knihy je receptár s tradičnými jedlami, ale aj mnoho piesní, riekaniek a pranostík. Autorkou knihy je slovenská etnografka Zora Mintalová Zubercová. Vo Vydavateľstve SLOVART jej vyšli knihy Vianoce na Slovensku a Pečieme na Vianoce.

História turistiky na území Slovenska – od štúrovcov po dnešok – Vladimír Bárta

41.74 

História turistiky na území Slovenska – od štúrovcov pod dnešok približuje najvýznamnejšie turistické udalosti na našom území od čias Rakúsko-Uhorska až do dnešných čias. Podáva prehľad významných spolkov a klubov a predstavuje mnohé osobnosti turistického života na slovenskom území. Slovom i obrazom prezentuje širokú škálu a rozmanitosť turistického diania. Prehľadom letných i zimných podujatí, najmä zrazov vracia čitateľov do dejísk týchto udalostí. Približuje aj nevšednú atmosféru zrazov vysokohroských turistov, turistických výstupov na dominanty Slovenska, peších prechodov a lyžiarskych prejazdov po hrebeňoch našich hôr i splavov po slovenských riekach. Publikácia nás nabáda prostredníctvom starých fotografií nazrieť aj do dávno zabudnutých horských chát a útulní roztratených v slovenských horstvách. Približuje aj Krásy Slovenska nielen spomienkami na históriu rovnomerného časopisu a jeho tvorcov, ale ponúka krásy Slovenska aj viacerými fotografiami v knihe. Táto v dejinách Slovenska ojedinelá publikácia rozširuje obzory poznania čitateľov a obohacuje aj ich estetické pocity.Nemala by chýbať v knižniciach turistov a milovníkov krás i vzácností našej domoviny. Kniha veľkého reprezentačného formátu 230x270mm, má 96 strán, obsahuje 280 farebných a čiernobielych fotografií, predstavuje vyše 150 osobností a takmer 100 turistických chát a útulní. Obsahuje menný a miestopisný register. Vychádza v slovenskom jazyku.

Slovensko III. – Vladimír Bárta

26.42 

Kniha je pokračovaním obľúbeného cyklu reprezentačných kníh o Slovenskej republike v jedinečnej desaťjazyčnej mutácii. Obsahuje farebné fotografie a informačné texty o Bratislave a vybraných slovenských mestách, o hradoch a zámkoch, kostoloch, ľudovej architektúre, národných parkoch, vodopádoch a ľadovcových plesách, ale aj ukážky ľudového odevu, folklórnych zvykoch a ďalších zaujímavostiach. Kniha obsahuje aj základné historické, demografické i geografické údaje o Slovensku, štátne symboly, ilustračnú mapku s polohou Slovenska a jeho umiestnenia v Európe s vyznačením susediacich štátov. Texty sú v 10. jazykoch, okrem slovenčiny aj v angličtine, francúzštine, španielčine, portugalštine, taliančine, ruštine, polštine, nemčine a maďarčine.

Slovensko-Slovakia-Slowakei – Vladimír Bárta

47.46 

Reprezentačné dielo Slovensko – Slovakia – Slowakei – La Slovaquie – Słowacja – Szlovákia vychádzajúce v 2. rozšírenom vydaní predstavuje najkrajšie a najvýznamnejšie prírodné a historické miesta Slovenska. Prostredníctvom pôsobivých fotografií a informačných textov privádza čitateľov do uličiek historických miest, do siení majestátnych hradov, do horských obcí, ktoré sú klenotnicou ľudovej architektúry a folklóru, i do najkrajších zákutí slovenskej prírody. Texty v slovenčine, angličtine a nemčine, francúzštine, ruštine, polštine, maďarčine.

Slovensko krásne a vzácne – Exkluzív – Vladimír Bárta

44.06 

Je exkluzívna forma úspešnej reprezentačnej knihy o Slovensku vychádzajúcej v novom a doplnenom 3. vydaní. S pôsobivými fotografiami, modernou grafickou úpravou v 6 jazyčnej mutácii. V reprezentačnom knižnom diele nájdeme najkrajšie a najvýznamnejšie prírodné, historické i turistické zaujímavosti Slovenskej republiky. Publikácia má 14 kapitol, v úvode sa čitateľ oboznámi so základnými geografickými údajmi a históriou Slovenska. Postupne autori predstavujú Bratislavu i ďalšie historické mestá, hrady, zámky a kaštiele, kostoly z kameňa, ale aj unikátne drevené kostolíky na východnom a strednom Slovensku. Nechýbajú ani fotografie z folklórnych festivalov, snímky z múzeí v prírode a z rezervácií ľudovej architektúry. Krásy Slovenska, to sú nie len kultúrne pamiatky, ale aj nádherná príroda. Prírodným krásam rezervovali autori tri kapitoly: Krajina, Národné parky a Vysoké tatry.Samozrejmosťou sú lokality zaradené do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Texty v slovenčine, angličtine, francúzštine, španielčine, ruštine, nemčine.

Slovensko-Slovakia-Slowakei- La Slovaquie- Exkluzív – Vladimír Bárta

69.20 

Reprezentačné dielo Slovensko – Slovakia – Slowakei Exkluzív vychádzajúce v 2. Rozšírenom vydaní predstavuje najkrajšie a najvýznamnejšie prírodné a historické miesta Slovenska. Prostredníctvom pôsobivých fotografií a informačných textov privádza čitateľov do uličiek historických miest, do siení majestátnych hradov, do horských obcí, ktoré sú klenotnicou ľudovej architektúry a folklóru, i do najkrajších zákutí slovenskej prírody.

Bratislava – Portrét mesta a krajiny – Martin Sloboda

36.27 

Kniha Bratislava – Portrét mesta a krajiny predstavuje hlavné mesto Slovenska nielen ako mesto s veľkou históriou, zaujímavou architektúrou a vzácnymi pamiatkami (kapitola Mesto), ale aj ako atraktívne miesto na život so sľubnou budúcnosťou. Radi by sme vám predviedli, aký kvalitný a bohatý život sa tu dá vďaka rôznorodému kultúrnemu a výnimočnému prírodnému koloritu viesť (kapitola Život). K tejto kvalite nepochybne prispieva aj jeho bezprostredné zázemie s historickými mestečkami, početnými hradmi a zámkami a prírodným prostredím, teda jeho okolie rozdelené na regióny s vlastným charakterom (kapitola Okolie). A keďže ide o hlavné mesto Slovenska, nechýba výber ikonických miest, ktoré v očiach Slovákov krajinu najlepšie reprezentujú (kapitola Slovensko).

Drotárska odysea – Ján Čomaj

10.36 

Majster literatúry faktu podáva strhujúci epos o jedinečnom slovenskom fenoméne – drotárstve. O obžive, remesle, kumšte a umení. Ale aj o spôsobe života a životnej filozofii ľudí z najchudobnejších krajov Slovenska – z Kysúc a zo Spiša. O častom trápení, občasných radostiach, podnikateľských úspechoch i pádoch drotárov, ktorí pracovitosťou, podnikavosťou a nadaním ukázali svetu, že v krajine pod Tatrami žijú ľudia hodní povšimnutia a úcty. Z prácne poskladanej mozaiky informácií poskladal príbehy drotárov, ktorí s krošňou pochodili svet, založili v zahraničí často úspešné fabriky, i ich nasledovníkov, umeleckých drotárov. „Ide o dielo nielen dokumentárne, ale aj literárne, umelecké, čítavé, pútavé a presvedčivé…“ Ladislav Ťažký