Po vlčích chodníkoch – Ivan Kňaze

20.62 
Bohaté zážitky počas potuliek po vlčích chodníkoch zdokumentované nielen perom, ale najmä stovkami plnofarebných fotografií zo slovenskej prírody.

Ptáci našich lesů a zahrad – Kolektív autorov,Owen Roberts

14.06 
Zeptejte se ornitologů, kolik ptačích druhů jsou schopni rozpoznat podle zpěvu, dřív než je uvidí. Určitě víc než padesát procent. Zkuste se to naučit také – a prvním krokem může být návštěva lesa či zahrady, kde vás brzy zrána přivítá ptačí koncert. Chce jen trochu trpělivosti a času rozlišit jednotlivé ptáky a jejich hlasy. Právě tato kniha vám pomůže. Přiložené CD obsahuje hlasy 80 nejběžnějších ptáků naších lesů a zahrad..

Šestinožci – fotografický atlas – Jiří Zahradnik

26.08 
Obsah: Předmluva Proč šestinožci? Stručně o šestinožcích I. Hmyzenky II. Chvostoskoci III. Vidličnatky IV. Hmyz

Ptáci + CD – Hannu Jännes,Owen Roberts

13.02 
S ptačím zpěvem se setkáme na venkově i ve městě. Ale jak podle hlasu poznáme, o který druh jde? Přiložené CD obsahuje 96 hlasů běžných ptáků. Dále nám pomohou barevné fotografie jednotlivých druhů a veškeré informace o jejich zvycích, nárocích na potravu a hnízdění, s jejichž pomocí vstoupíme do tajuplného světa opeřenců.

Morské pobrežie – Gibson Chris

12.30 
Prehľadný, jednoduchý a zároveň vyčerpávajúci sprievodca pomocou kvalitných detailných fotogafií približuje život vyše 300 druhov živočíchov a rastlín charakteristických pre morské pobrežie. Kniha je priamo v teréne neoceniteľným spoločníkom všetkých záujemcov o poznanie života na morskom pobreží.

Motyli a jejich puvab – Bohumil Vančura

31.30 
Motýli měli vždy poněkud výsadní postavení mezi ostatním hmyzem, a to nejen kvůli počtu druhů, ale především pro svou krásu. Zatímco denní motýli jako otakárci, babočky, bělásci nebo modrásci, jsou všeobecně známi, bohatší druhové spektrum, skrývající se v temnotách noci, zůstává pro většinu lidí neznámým světem.

Zem pred dinosaurami – Sébastien Steyer

6.99 
Fascinujúci pohľad do minulosti našej planéty odkrýva svet živočichov, ktoré žili dávno pred najznámejšími pravekými zvieratami - dinosaurami. Kniha s množstvom unikátnych ilustrácií približuje život na Zemi pred 370 miliónami rokov, keď sa objavlili prvé štvornohé zvieratá, až do obdobia najväčšieho rozšírenia dinosaurov pred 200 miliónami rokov.

Živočíchy – Stanislav Harvančík,Radimír Siklienka

9.45 
Kniha Živočíchy voľne nadväzuje na predchádzajúce knihy z edície Prírodné Krásy Slovenska a po knihách venovaných napríklad kameňom, vode či stromom dopĺňa celkový obraz slovenskej prírodnej krajiny. Hoci ju človek svojou činnosťou značne pozmenil, dodnes je domovom veľkého množstva živočíšnych druhov. Fauna Slovenska je naozaj mimoriadne pestrá – odhaduje sa na niekoľko desiatok tisícov druhov živočíchov, z ktorých mnohé žijú v lesoch. Z tohto dôvodu sú lesy pokrývajúce viac ako dve pätiny nášho územia aj prvou kapitolou publikácie. Živočíchy v nich žijú v rôznych nadmorských výškach a k najväčším lesným obyvateľom patrí najmä medveď, vlk, diviak či jeleň. Vodné toky a plochy sú spolu s mnohými vlhkými lokalitami domovom takisto pestrého živočíšneho zoskupenia. Tieto oblasti autori súhrnne nazvali mokrade a tvoria druhú obsažnú kapitolu. Množstvo zvierat žije aj na poliach, stepiach, lúkach či pasienkoch. Tu žijúce živočíchy majú zvyčajne nenápadné zafarbenie, ktoré splýva s prostredím a ochraňuje ich pred nepriateľmi. Sú obsahom kapitoly o otvorenej krajine, ktorej rozloha na Slovensku neustále rastie. Ďalšou kapitolou je prostredie skál, alpínskych lúk či jaskýň. Tu napríklad na turistike vo vysokých polohách Tatier možno zazrieť kamzíka alebo svišťa, ktoré patria medzi veľmi plaché zvieratá a sú endemitmi Karpát. Vo vysokohorskom prostredí hniezdia aj viaceré dravé vtáky, ktoré sú ozdobou tohto atraktívneho prírodného prostredia. Poslednú kapitolu tvoria ľudské sídla a ich okolie. Ani toto prostredie nemožno vynechať pri prezentácii živočíchov Slovenska, z ktorých mnohé sú doslova „viazané“ na človeka. Kniha Živočíchy má za úlohu zmapovať všetky tieto lokality a priblížiť slovom i úžasnými farebnými fotografiami nielen ochrancom a milovníkov prírody, ale aj širokej verejnosti všetky pozoruhodnosti a tajomstvá sveta živočíchov, ktoré skrývajú naše zalesnené či odlesnené oblasti.

Hory moje hory – Vladimír Bárta

28.50 
Veľká, exkluzívna, celofarebná a obsahovo najširšia obrazová kniha o hradoch. Na 160 stranách predstavuje okolo 80 objektov, z toho 20 zachovaných, muzeálne sprístupnených, hradov a ďalších polozrúcaných hradov a pevností. Skúsení autori fotografií, Vladimír Bárta a Vladimír Barta sa zamerali nielen na dokumentáciu slovenských hradov, ale snažili sa oživiť objekty nevšednými umeleckými pohľadmi. Fotografie, v premenách dňa a ročných období, doslova dýchajú zvláštnou atmosférou, farebnosťou i zaujímavým osvetlením. Texty v slovenčine a angličtine.

Kráľovstvo života – Všeobecná encyklopédia prírody – David Burnie

15.73 
Veľká encyklopédia života v prírode na našej planéte je nezvyčajne rozsiahla nielen svojím formátom, ale aj rozsahom textu a nádherných farebných fotografií aj ilustrácií. Zahŕňa základné kapitoly o vzniku života na Zemi, o vývoji rastlinnej a živočíšnej ríše. Obsahuje aj kapitoly z oblasti ekológie, spolunažívania človeka s prírodou, napr. dažďové lesy, púšte, jazerá, rieky, oceány, koralové útesy, jaskyne, ba aj mestá a veľkomestá.

Jaskyne – Pavel Bella

9.45 
Zaujímavou novinkou v edícii Prírodné Krásy Slovenska bude kniha Jaskyne, ktorá dopĺňa ostatné publikácie z tejto edície. Jaskyne sú nevšedným a očarujúcim prírodným fenoménom, ktorý skutočne jedinečnými pozoruhodnosťami oslovuje širokú verejnosť i m nožstvo výskumníkov na celom svete. Svojrázne a mnohotvárne črty tajuplného podzemia dávajú jaskyniam výnimočnosť a neopakovateľnosť v širokom spektre prírodných pozoruhodností Zeme. Krásy a vzácnosti jaskýň ako prírodného dedičstva, ktoré je v štátn om vlastníctve Slovenskej republiky, môžu zo širokej verejnosti najlepšie spoznať i vizuálne sledovať iba návštevníci sprístupnených jaskýň. Z dôvodu prísnej ochrany ostatné jaskyne nie sú prístupné pre verejnosť a vstupovať do nich je zakázané (okre m tých, ktoré vyhlásili za verejnosti voľne prístupné). Navyše mnohé jaskyne sú veľmi ťažko dostupné a nebezpečné, a tak sa do nich môžu dostať iba skúsení jaskyniari. Sprístupnené jaskyne ako náučné lokality majú dôležité poslanie nielen v environme ntálnej výchove, ale aj v rámci cestovného a turistického ruchu. Návštevníci by si však mali uvedomiť, že jaskyne sú veľmi citlivé voči akýmkoľvek nevhodným zásahom človeka, a preto si ich ochrana vyžaduje zvýšenú pozornosť. Dodržiavanie podmienok oc hrany jaskýň stelesňuje aj úctu k jaskyniarom, ktorí často na hraniciach ľudských možností objavujú a skúmajú neznáme podzemie. Na Slovensku sa každoročne objavujú kilometre nových jaskynných priestorov. Sprístupnené jaskyne patria medzi skutočné prí rodné klenoty Slovenska a väčšinou sú vyhlásené za národné prírodné pamiatky. Viaceré z nich sú známe v celej Európe i vo svete, pričom niektoré dokonca zaradili medzi svetové prírodné dedičstvo. Aj preto sú lákavou pozvánkou na zaujímavé cesty za kr ásou a poznaním. Táto publikácia prehľadnou formou prezentuje súborné poznatky a informácie o klasicky a turisticky sprístupnených jaskyniach na Slovensku, ktoré možno navštíviť a ktorých prostredníctvom možno nazrieť do nevšedne bohatej a často záha dnej histórie vývoja našej prírody. Mapuje všetky najzaujímavejšie jaskynné lokality a približuje nielen ochrancom a milovníkom prírody, ale aj širokej verejnosti všetky pozoruhodnosti a tajomstvá podzemného sveta.

Stezkami záhadných zvířat – Jaroslav Mareš

15.67 
Vzrušující výpravy po stopách neznámých zvřat Dávno neplatí Cuvierův názor ze začátku 19. století, že všechna velká zvířata žijící na této planetě byla již objevena a popsána. Stále jsou objevovány nové druhy živočichů, velkých i malých. A průběžně získáváme i další informace o těch, u nichž se skutečnost mísí s legendami, která stále halí závoj tajemství a o jejichž případné existenci je teprve nutno získat průkazná fakta. Následkem neustálého šíření negativních civilizačních vlivů a ničení životního prostředí mohou však některá dosud neznámá zvířata vyhynout dřív, než je vůbec budeme schopni poznat. Co je pravdy na tom, že v nepřístupné močálovité oblasti Džiundu na hranicích Zambie, Angoly a Demokratické republiky Kongo žije tajemný létající tvor kongamato, připomínající ptakoještěra, jehož se domorodci tak obávají? Co se skrývá za pověstmi o obrovité kočkovité šelmě, nazývané mngwa, jejíž oběti byly svědecky doloženy i policejními úředníky? Skrývají hlubiny oceánu gigantické chobotnice, o něž se mezi vědci vedou stálé spory? Jaký žralok představuje legendární havajskou nestvůru niuhiho, na jehož lov vyjížděli jednou za rok sami havajští králové? A kolik neznámých a dloho záhadných zvířat, opředených místnímu zkazkami, se již podařilo úspěšně odhalit a zařadit je do zoologického systému? Odpovědi na tyto a mnoho dalších otázek vás čekají v této knize, shrnující autorovy bohaté zkušenosti, získané nejen dlouholetým osobním stykem se zkušenými výzkumníky, ale i během mnoha jeho vlastních expedic. Ing. Jaroslav Mareš (1937) Vystudoval zahraniční obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze a hned po promoci nastoupil do obchodního úseku Československých aerolinií. Dlouhodobé působil jako ředitel zastoupení společnosti v Íránu a později v Kanadě. Procestoval všechny kontinenty včetně Tichomoří a navštívil přes sto samostatných států (kdyby se započítaly i státy tvořící například Malajsii, Indii, Austrálii, Brazílii, Mexiko nebo USA, bylo by jich přes sto padesát). Již od dětství se zajímal o přírodu a této své lásce zůstal věrný dodnes. Je objevitelem největšího dravého brouka světa, kterého popsal pod jménem Manticora imperator. Na studium tohoto rodu se specializoval a později popsal další nové druhy a poddruhy. Během svých cest se dostal do odlehlých, civilizací téměř nedotčených oblastí. Navštívil proslulá naleziště dinosaurů a udržuje styky s předními světovými paleontology, zorganizoval i výzkumné expedice za několika vědě dosud neznámými zvířaty. V roce 1983 se stal členem Mezinárodní kryptozoologické společnosti (ISC), založené při Národním muzeu USA (Smithsonian Institution) ve Washingtonu. Tato kniha je již dvacátá druhá. Mezi jeho úspěšné tituly patří mimo jiné: Hledání Ztraceného světa, Legendární příšery a skutečná zvířata, Záhada dinosaurů, Hrůza zvaná Kurupira, Gladiátoři druhohor, rozsáhlá vědecká publikace Manticora (anglicky), Kurupira – zlověstné tajemství, Legendární opolidé, Smrt ve sloní trávě, Šepot buše, Ve stínu baobabu a V říši tygra. Publikoval též množství článků v různých časopisech a mnohokrát vystupoval v televizních a rozhlasových pořadech.

Ptáci našich měst – Jan-Michal Mleziva

0.67 
Kapesní atlásek, který se skutečně vejde snad do jakékoliv kapsy, může čtenářům na každém kroku alespoň trochu přiblížit ptačí obyvatele našich měst. Ti si určitě pozornost zaslouží. S atláskem v ruce se dozvíte víc než jen to, jak lze rozeznat vlaštovku od jiřičky. Zjistíte například, proč datlové klovou do plechového okapu anebo proč večer nezahlédnete ve městě havrany. Tmou to není!

Můj přítel rys – Ludvík Kunc

22.99 
Kniha Můj přítel rys není jen povídáním o šelmě a jejím životě. Je to zpověď člověka, který zasvětil celý svůj život šelmám a který své srdce daroval potomkovi divoké rysice. Člověka, který se stal matkou i otcem polodivokého karpatského rysa ostrovida a který poznal, jaké to je, když se rodičovské radosti a strasti podaří přetavit v ryzí přátelství. V této knize se dozvíte, jak moc Ludvík Kunc miloval svého rysa Sixiho. S jakou láskou se o něj staral a že mu Sixi stejnou láskou vracel. Dozvíte se, co všechno Ludvík Kunc se svým jedinečným přítelem zažil a na co dnes, po odchodu Sixiho, nejčastěji vzpomíná. Je to kniha, která vás chytne za srdce a už nikdy nepustí. Kniha „Z medvědích a vlčích brlohů“ vznikla z materiálů posbíraných během příprav na knihu Život s karpatským rysem.

Encyklopedie bylin

10.36 
Kniha přináší popisy jednotlivých rostlin a jejich obrázky. U každé rostliny jsou uvedeny aktivní složky a možnosti jejího využití k léčebným, kosmetickým, jakož i gastronomickým účelům. Nechybí ani seznam zdravotních problémů a poruch, u kterých pomáhají přípravky z bylin, dále jsou zde návody na jejich přípravu i osvědčené recepty.

Ottova encyklopédia Zvieratá

14.99 
Populárne náučná Ottova encyklopédia Zvieratá vás zavedie do pozoruhodného sveta obyvateľov planéty Zem – zvierat. Z nížin do hôr, cez oceány až k púšťam, od dažďových pralesov do pustej krajiny pokrytej ľadom, všade sa čitateľom odkryje množstvo tajomstiev zo života zvierat. Ottova encyklopédia Zvieratá predstavuje na 256 stranách svet zvierat od rozľahlých ekosystémov po anatómiu známych druhov, dozviete sa aj fascinujúce detaily napríklad o ich prispôsobení sa konkrétnemu životnému prostrediu. Knihu sprevádzajú nádherné fotografie aj názorné obrázky.

Tatry – krásy bez hraníc – Milan Lučanský

3.14 
Nech by sme túto krajinu prešli neviem koľkokrát, vždy by sme v nej našli niečo nové, niečo, čo sme ešte nevideli.Môžeme ňou prechádzať z jari, keď sa všetko živé zo zimného spánku prebúdza.Včasne ráno vstúpiť na chodník a nechať sa viesť smerom, ktorý do pôdy vtlačilo tisícero nôh pred nami.

Rozmnožování z pohledu evoluce – Námluvy, sňatky a podvody v říši živočichů a rostlin – Kolektív autorov

11.16 
Kniha popularizačním způsobem shrnuje nové poznatky o rozmnožování organismů, především živočichů a rostlin. Hlavním cílem je vysvětlit srozumitelnou formou obecné evoluční principy, které se při rozmnožování uplatňují, a seznámit čtenáře s moderními vědeckými teoriemi v tomto oboru. Jednotlivé mechanismy jsou ilustrovány velkým množstvím konkrétních příkladů a zajímavostí v podobě rámečků, které rozvíjejí hlavní text. Kniha se vyhýbá prostému bibliografickému výčtu faktů a svým průřezovým evolučně laděným pohledem vhodně doplňuje dostupné učebnice či encyklopedie. Proto je určena nejen pedagogům i studentům biologie na středních a vysokých školách, ale také širší odborné veřejnosti a dalším zájemcům o biologické obory, kteří si chtějí rozšířit znalosti.

Atlas rostlin – Heiko Bellmann

17.81 
Ve střední Evropě roste přibližně tři tisíce domácích druhů cévnatých rostlin a k nim přistupuje velké množství kapraďorostů, mechorostů, řas a hub. Z celého souboru je v této publikaci představeno zhruba 900 druhů, přičemž velkou část tvoří cévnaté rostliny. Výběr zahrnuje nejběžnější středoevropské rostliny a nechybí ani druhy se zvláštním významem pro člověka. Každá skupina rostlin má přiřazený vlastní barevný kód, podle něhož lze jednotlivé druhy jednoduše určit. Text této praktické příručky doplňují výstižné barevné fotografie s uvedenými charakteristickými znaky, podrobné informace o výskytu a řada zajímavostí.

So spevom na vtáčiu svatbu – Ivan Kňaze

26.51 
Uznávaný autor a fotograf prírody doplnil vlastné poznatky a pozorovania získané počas päťdesiatich rokov aktívnej ornitologickej a fotografickej činnosti o informácie z odbornej literatúry a spracoval odborno populárnu monografiu encyklopedického charakteru. Na 304 stranách veľkého formátu A4 popísal všetky druhy spevavcov, ktoré hniezdia na našom území, a text ilustroval stovkami plnofarebných, často veľkoplošných fotografií vtákov radu vrabcotvaré (Paseriformes), do ktorého patria všetky spevavce. Publikácia „So spevom na vtáčiu svadbu“ tak nadobudla charakter fotoatlasu (s registrom slovenských aj latinských názvov jednotlivých druhov spevavcov a čeľadí, do ktorých patria), čo vyjadruje podnadpis „Atlas slovenských spevavcov“.

Rovarok és pókok, ahogy még sosem láttad őket – Ágnes Telegdi

6.75 
"Rovarok... Ne félj tőlük! Ez a legfontosabb mondanivalója ennek a kötetnek. Ismerd meg közelről az ízeltlábúakat! A napozó imádkozó sáskát, a szorgalmas méhecskét, a mindig úton lévő és cipekedő hangyát. Figyeld meg, a pók hogyan szövi a hálóját, a szitakötő hogyan alszik egy tavirózsa levelén! Mire a könyv végére érsz, meglátod, már nem is félsz tőlük, olyan izgalmas saját kis miniatűr világuk, Egyéni hangvételű, igaz történetek, a szerző saját maga készítette egész alakos fotókkal és festményekkel."

Zázraky přírody – Úžasná fakta o zvířatech

3.52 
V této knize na vás čeká jedno překvapení za druhým. Dozvíte se například, jak si hroch značkuje své území, že garnátova střelba ruší sonary, že si jeden pavouk tká vzduchový zvon a jiný loví kořist bolasem, že ropušník stříká na útočníka krev z očí a sépie pro změnu kořist hypnotizuje… Objevíte spoustu pozoruhodných zvířat a ještě pozoruhodnějších informací! Kniha je určena malým školákům.

Povahy zvierat – Ivan Kňaze

11.31 
Viete, že zvieratá majú nielen vlastnú reč, ale aj rôzne povahy? Dôverný znalec a výborný fotograf prírody vás na množstve príkladov a príbehov, ktoré zachytil zo života rôznych druhov malých zvierat, zasvätí do psychológie tých zaujímavých, často výnimočných bytostí, ktoré žijú všade okolo nás. Ivan Kňaze rozumie reči a povahám zvierat ako málokto. Nie je profesionálnym vedátorom, je človekom, ktorý úzko a intenzívne spolunažíva s ríšou zvierat, trpezlivo a s obrovskou empatiou pozoruje obyvateľov tejto ríše, zachytáva ich prejavy, často na prvý pohľad nepochopiteľné, ale pre zasväteného znalca čitateľné ako otvorená kniha.

Lexikon léčivých kamenů – Josef Pavel Kreperát

11.12 
Tato kniha slouží k rychlé orientaci v léčivých kamenech. 328 druhů je seřazeno podle barev a současně čaker, jež barvám odpovídají. Tam, kde existuje více barevných odrůd, je kámen zařazen buď podle barvy nejtypičtější, nebo ve skupině kamenů vícebarevných. U každého kamene se uvádí jeho možné léčivé působení duchovní, duševní, mentální a zdravotní.